NewsWybór hostingu – na co postawić?

Paweł13 sierpnia 201929 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/wybor-hostingu.jpg

Wystarczy rzucić okiem na popularne fora internetowe, czy też grupy tematyczne dotyczące szeroko rozumianej branży e-commerce dostępne na powszechnie znanych serwisach społecznościowych, aby przekonać się, że ile osób, tyle i porad dotyczących wyboru odpowiedniego hostingu dla witryny www. Ci, którzy liczą się z kosztami w głównej mierze stawiają na standardowe rozwiązanie jakim jest inwestycja w hosting współdzielony. Dla grona ambitnych właścicieli rozbudowywanych systematycznie serwisów idealnym wariantem okazują się serwery VPS, a więc Virtual Private Server. Z kolei ci ceniący najwyższą jakość oraz działający online na rozległą skalę nie widzą innej możliwości, jak posiadanie własnej maszyny fizycznej, czyli inwestycji w serwer dedykowany.

Generalnie rzecz biorąc

Oczywiście, każdy mierzy swą własną miarą, patrząc z jednej strony na to, jaki typ strony www posiada, a z drugiej jakie ma plany względem owej strony. Tak czy inaczej, jest parę sprawdzonych wskazówek, które warto uwzględnić dokonując selekcji optymalnego rozwiązania hostingowego w każdym przypadku. Otóż, po pierwsze musisz mieć świadomość, że hosting hostingowi nierówny i dlatego warto zweryfikować stosunek ceny produktu do możliwości serwerowych. Jeżeli widzisz, że koszt tej samej usługi w jednej firmie hostingowej znacząco przewyższa kwoty, jakie w swym cenniku mają inne marki z tej samej branży, koniecznie zorientuj się, jakie usługodawca proponuje parametry techniczne urządzenia fizycznego.

Jeśli nie są one powalające, nie przepłacaj. Nawet rekomendowane marki takie jak przykładowo Hekko, raz na jakiś czas oferują klientom – zarówno nowym, jak i stałym – ciekawe opcje rabatów. Upusty są wysokie, a nie przekłada się to na spadek jakości sprzętu serwerowego, czy limity. Prawdę powiedziawszy, jeśli jednak dopiero startujesz ze swą działalnością online, nie ma też sensu kusić się na atrakcyjne oferty obejmujące hosting z wyższej półki taki jak serwery VPS, czy dedyki, bo i po co, skoro ani Tobie, ani Twojej witrynie, ani tym bardziej jej użytkownikom kompletnie nie jest to potrzebne.

Patrząc indywidualnie

Raczkujesz w sieci, a Twój serwis ledwo co powstał – nie szalej z zaawansowanymi urządzeniami serwerowymi, bo sobie z nimi zwyczajnie nie poradzisz. Pamiętaj, że sam fakt wyłożenia odpowiedniej kasy na inwestycję w VPS czy serwer dedykowany wcale nie przesądza o tym, że od razu wyższa jakość hostingu przełoży się na świetne wyniki Twojej strony. By tak było, z możliwości zastosowanych rozwiązań hostingowych musisz umieć korzystać.

Akurat VPS i dedyk wymagają wiedzy technicznej, ponieważ nabywasz maszyny fizyczne na własność, otrzymując do nich dostęp administratora, więc nie ma co ukrywać, że jeśli nie dysponujesz doświadczeniem, niewiele zdziałasz. W przypadku kompletnych laików dużo więcej dobrego przyniesie standardowy hosting www, czyli hosting współdzielony, który nie dość, że jest tańszy, to dodatkowo okazuje się o wiele przystępniejszy dla niezorientowanych w temacie technicznym.

2 comments

 • Mariola

  27 listopada 2019 at 20:08

  no moim zdaniem dobrze jest sie zdecydowac na pewnego i doswiadczonego dostawce – u nas nazwa.pl dostarcza nam domene i hosting i dzieki temu mamy naprawde wszystko na tip top

  Reply

 • Michał

  21 sierpnia 2019 at 18:28

  Warto rozważyć jeszcze rozwiązania hybrydowe – coś takiego oferuje dHosting. Działa to w taki sposób, że z punktu widzenia użytkownika dostaje współdzielony hosting (czyli odpada administracja, konfiguracja, aktualizacje, dbanie o bezpieczeństwo itd.) ale przy zachowaniu gwarancji zasobów oraz ich skalowania w momencie większego obciążenia (dzieje się to automatycznie do określonego przez siebie poziomu, więc nie trzeba się przejmować tym, aby to monitorować). Jeśli nie mamy jakichś specyficznych wymagań dot. zainstalowanego/dostępnego softu to jest to naprawdę dobra opcja – do tego tańsza niż VPS. Sam korzystam z dHostingu i mogę polecić – dostępność usług na wysokim poziomie (kolokacja w renomowanym centrum danych), jakość i szybkość – bez zarzutu, wsparcie Klienta na akceptowalnym poziomie.

  Darmowy, 14-o dniowy okres testowy pozwala sprawdzić czy rozwiązanie ma sens czy nie.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}