Artykuł eksperckiOperatorzySystemyWpis sponsorowanyJaki hosting najlepszy? Porady dla niewtajemniczonych

Maciej Kulesa20 grudnia 201818 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/przylaptopie-1280x853.jpg


Jaki hosting najlepszy? Porady dla niewtajemniczonych.

Im droższe, tym większą dopuszczają swobodę w zakresie sprawowania kontroli i przeprowadzania indywidualnych konfiguracji – serwery dedykowane. Złoty środek między rozwiązaniami z najwyższej półki, a tymi zupełnie podrzędnymi i przeciętnymi – Virtual Server Private. Ogólnodostępne, pospolite i wybierane najczęściej – warianty współdzielone.

Mając tyle „za” i równie wiele „przeciw”, ciężko jest się określić jednoznacznie już na etapie planowania swojej przyszłej strony www czy sklepu działającego jako witryna online, która infrastruktura serwerowa będzie dla naszego serwisu strzałem w dziesiątkę. Krótki przewodnik po wszystkich trzech opcjach zawarliśmy w dalszych fragmentach.

Dla potężnych

Wielkie firmy działające na bardzo szeroką skalę, koniecznie powinny zaznajomić się z ofertą rekomendowanych dostawców hostingowych typu znana marka Hekko, zwracając szczególną uwagę zwłaszcza na serwery dedykowane. W przypadku tak istotnych graczy na rynku wirtualnym, których strony generują olbrzymi ruch, naprawdę kluczowe jest wyposażenie się w solidny sprzęt, jaki będzie niezawodny i gwarantujący maksimum komfortu użytkowania.

Rozwiązanie dedykowane to zdecydowany numer jeden, jaki stanowi fizycznie maszynę komputerową pełniącą funkcję swego rodzaju platformy przeznaczonej do zakładania serwisów internetowych, ale też kanałów radiowych, czy telewizji oraz poczty elektronicznej.

W praktyce, polega to na umiejscowieniu komputera w firmie dostawcy hostingu, ale ten, kto wykupi opcję serwera dedykowanego, ma sposobność nieograniczonego korzystania z niego, wedle swych preferencji, możliwości oraz zapotrzebowania. To w zasadzie niczym nieograniczone zasoby, a także brak uzależnienia i konieczności współdzielenia się z kimkolwiek.

Dla umiarkowanych

Ci, którzy wybijają się spośród szarego tłumu swych branżowych konkurentów, ale też nie działają na tak gigantyczną skalę jak wymagający rozwiązań dedykowanych, jak najbardziej mogą rozważyć równie ciekawie prezentującą się i także zawartą w ofercie przykładowej marki Hekko, propozycję serwera VPS, czyli Virtual Private Server.

Tak jak serwer dedykowany w całości jest wydzielony dla kogoś, kto postanowił zainwestować w tego typu rozwiązanie hostingowe, tak w przypadku omawianego tu VPS mowa o części fizycznej machiny, jaka jest separowana od pozostałych fragmentów, a co za tym idzie przypisywana w nieco mniejszych zasobach, ale również w pełni niekontrolowanym wymiarze klientom decydującym się na taką opcję hostingową.

To doskonały wariant w przypadku dobrych sklepów internetowych, ale nie potężnych, stron klienckich oraz standardowych platform blogowych.

One comment

 • Paweł Duda

  25 lutego 2019 at 17:22

  Ze swojej strony polecam 3 serwery współdzielone:
  * Zenbox – szybki support, dobry, bezawaryjny hosting z rozliczaniem się za liczbę UU odwiedzających stronę w miesiącu.
  * JCHost – serwer z opcją dedykowaną dla właścicieli stron na WordPress.

  * DHosting – serwer pozwalający obniżyć koszty hostingowe dzięki skalowanym zasobom – w przypadku dużych stron daje duże oszczędności..

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.