Artykuł eksperckiTelefonyTutorialeUrządzeniaWpis sponsorowanyKiedy telefon z klapką będzie lepszym wyborem niż smartfon?

Maciej Kulesa19 grudnia 201819 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/telefonyismartfony-1280x853.jpg

  1. Kiedy telefon z klapką będzie lepszym wyborem niż smartfon?

Mimo że rynek telekomunikacyjny zdecydowanie zdominowały nowoczesne smartfony, do dziś sporą popularnością cieszą się klasyczne telefony komórkowe – zwłaszcza dobre telefony z klapką. Kiedy zdecydować się na telefon z klapką zamiast smartfona? Czym kierować się przy jego wyborze? Dowiedz się, czytając nasz poradnik.

Telefony z klapką – dla dziadków, seniorów i tradycjonalistów

Telefony komórkowe z klapką to świetne rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą korzystać z nowoczesnych technologii. Jeśli nasi rodzice czy dziadkowie (seniorzy) nie są zainteresowani nauką obsługi nowoczesnego smartfona, ponieważ zależy im przede wszystkim na wygodzie, prostocie funkcji i łatwości używania, lepiej sprawić im klasyczny telefon komórkowy. Modele z klapką znacznie trudniej zniszczyć, co może mieć szczególne znaczenie w przypadku starszych osób, które borykają się z problemami z koordynacją. O tym, jaki powinien być telefon dla seniora, przeczytasz w artykule: https://www.neonet.pl/blog/jak-wybrac-telefon-dla-seniora.html.

Tego rodzaju telefony docenią również tradycjonaliści, darzący niechęcią mnogość (umówmy się, czasem zupełnie niepotrzebnych) różnego rodzaju aplikacji. Dla tego typu osób wystarczająco użyteczną funkcjonalnością są możliwość dzwonienia oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów. Jeśli sporadycznie korzystasz z Internetu i telefon służy Ci tylko do utrzymywania kontaktów z bliskimi, nie przepłacaj – klasyczne telefony z klapką są właśnie dla Ciebie.

Inną kategorią osób, którym przyda się solidny telefon z klapką, są wszyscy, którzy korzystają z telefonu w trudnych warunkach, a więc na przykład pracownicy budowlani, osoby narażone na kontakt z chemikaliami czy miłośnicy sportów ekstremalnych, którzy mogliby przypadkowo uszkodzić swój telefon podczas wywrotki albo upadku do wody.

Telefon z klapką to także całkiem niezłe rozwiązanie dla osób, które szukają zastępczego zamiennika swojego zepsutego smartfona. Bardzo niewielki koszt tego rodzaju telefonu (ciekawy asortyment klasycznych telefonów znajdziesz w sklepie Neonet) sprawi, że wydatek taki nie odbije się zbyt boleśnie na stanie Twojego portfela.

Na co zwrócić uwagę, kupując telefon z klapką?

Porównując telefony z klapką, warto zwrócić uwagę czas pracy baterii – niewielka ilość aplikacji, jakie musi obsługiwać tego rodzaju telefon, pozwoli Ci cieszyć się naprawdę dużym czasem pracy baterii. W niektórych modelach różnica między nimi może jednak sięgać nawet kilkudziesięciu godzin.

Inną istotną kwestią jest wielkość telefonu oraz solidność jego obudowy – w im bardziej wymagających warunkach przebywasz, tym bardziej wytrzymały powinien być Twój telefon.

Jeśli chciałbyś od czasu do czasu korzystać z Internetu, zwróć uwagę, w jakim stopniu można to robić na danym modelu – może się bowiem okazać, że dany telefon działa na tym polu w bardzo ograniczony sposób.

Telefon z klapką – podsumowanie

Telefon z klapką to gwarancja bardzo trwałej obudowy i prostoty używania – z łatwością będą z niego korzystać nawet mało zaawansowani technicznie użytkownicy. Niewielki koszt takiego telefonu czyni go również ciekawym pomysłem na telefon zastępczy – nie zawsze przecież chcemy nosić ze sobą nasze bardzo kosztowne nieraz ekskluzywne smartfony.

Więcej technologicznych porad szukaj na: https://www.neonet.pl/.

One comment

  • El_Klasiko

    20 grudnia 2018 at 10:37

    Producenci odeszli od produkcji DOBRYCH klasycznych telefonów, gdyż nie jest im to na rękę ze względu na znacznie mniejszą marżę niż na smartfonach. Tymczasem wielu użytkowników ma już ich najzwyczajniej dość. Ciągłe powiadomienia z różnych zbędnych aplikacji, uzależnienie od social media i życie w tym świecie, zawracanie głowy przez użytkowników messengera o pierdoły, prośby szefów o wieczorne czytanie maili.. Można wymieniać w nieskończoność. Dobre klasyczne telefony to np. Nokia N82 albo Sony Ericsson C905 / K850 – telefony stworzone do ich najważniejszych zadań czyli dzwonienia i sms ALE też świetne aparaty fotograficzne, możliwość zalogowanie się na Facebooku w razie konieczności, możliwość instalacji przeglądarki internetowej takich jak Opera Mini. Niestety, telefony te są jeszcze dostępne na allegro ale jako odnowione. W sklepach brak jest takich urządzeń. A jeśli są to tylko te przeznaczone dla seniorów czyli do dzwonienia i pisania, nic poza tym. A wielka szkoda bo nie tędy droga. Co z tego, że Nokia wypuszcza 3310 czy też 8110 skoro są to telefony zdecydowanie zbyt słabe dla użytkowników nieco bardziej wymagających. Telefony o których pisałem już wyżej dają im dużo więcej możliwości, mają też dużo lepsze aparaty mimo, iż od ich premiery minęło już 10 lat.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts