NewsJaki router LTE na kartę SIM kupić?

Paweł12 listopada 20206 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/router-lte.jpg

Router to urządzenie, którego zadaniem jest umożliwienie połączenia internetowego wszystkim podłączonym urządzeniom. Oznacza to, że z Internetem połączyć się może nie tylko komputer, ale też telefon, tablet czy nawet inteligentna żarówka. Choć od kilku lat router stał się standardowym wyposażeniem wielu mieszkań, modele rynkowe są stale udoskonalane – dlatego też warto przed zakupem zastanowić się nad tym, jaki router LTE na kartę SIM kupić.

Dlaczego warto zdecydować się na router LTE na kartę SIM?

W przypadku, gdy nie masz dostępu do światłowodu, jedyną alternatywą jest skorzystanie z routera z wbudowanym modemem LTE. Rozwiązanie to jest przede wszystkim wygodne – z jednego routera mogą korzystać wszystkie urządzenia domowe. Co więcej, routery LTE doganiają sieci kablowe pod względem prędkości pobierania danych jak i samych opóźnień. Oznacza to, że router na kartę SIM mogą wykorzystać nie tylko osoby przeglądające strony internetowe, ale również gracze.

Jako, że nie musisz podłączać routera do kabla dostarczanego przez dostawcę internetu, konfiguracja jest banalnie prosta – to kolejna zaleta routerów LTE na kartę SIM. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet danych u operatora i umieścić kartę w przeznaczonym na nią slocie. Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, Internet zostanie udostępniony innym sprzętom.

Jakie parametry wziąć pod uwagę

Nie każdy użytkownik Internetu potrzebuje sprzętu z najwyższej półki, cechującego się najwyższym poziomem zaawansowania technologicznego. Warto dobrać urządzenie wedle potrzeb i wymagań. W tym celu trzeba wziąć pod uwagę maksymalną prędkość pobierania danych, ale też obsługiwane pasma LTE oraz obecność dodatkowych funkcji, jak, na przykład, serwer druku, NAS czy kontrola rodzicielska.

Podstawową funkcją routerów jest udostępnianie Internetu mobilnego innym urządzeniom znajdującym się w zasięgu sieci. Ze względu na to, że na rynku znajdziesz mnóstwo modeli, które wzorowo spełniają tę podstawową funkcję, warto też zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe. Jedną z nich jest agregacja pasm, która gwarantuje większą przepustowość łącza internetowego. Wyższa prędkość a jednocześnie stabilność transferu to zdecydowane zalety zaawansowanych urządzeń. Sprawdź, ile praktycznych funkcji mają routery FRITZ! – na stronie fritzbox.com.pl znajdziesz modele dla przeciętnego i wymagającego użytkownika!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}