NewsZ czego wynika rosnąca popularność szczoteczek sonicznych?

Paweł12 listopada 20208 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/szczoteczka-soniczna-do-twarzy.jpg

Higiena osobista jest absolutną podstawą każdego poranka oraz schyłku dnia. Doskonale rozumiesz, jak ważne jest to, żeby starannie umyć zęby oraz oczyścić twarz. Ten proces pomaga Ci utrzymać swoją skórę i buzię w zdrowiu, jednocześnie upewniając Cię, że należycie dbasz o siebie.

Wraz z rozwojem technologi, również tak proste przedmioty jak szczoteczka do zębów zostały usprawnione. W ten sposób powstały szczoteczki soniczne, które szturmem wkroczyły na półki wszystkich drogerii i trafiły do domów wielu ludzi. Pytanie jednak jest następujące, skąd wynika popularność tego rodzaju produktów? Przekonajmy się.

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Często posiadając szczoteczki soniczne do twarzy czy zębów, nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób działają. Najłatwiej jest działanie takiej szczoteczki wytłumaczyć, porównując ją do elektrycznej. Szczoteczka elektryczna w ciągu minuty jest w stanie wykonać około 8 tysięcy obrotów, a jej soniczna odpowiedniczka od 32. do 61. tysięcy, zależnie od modelu. W związku z tym szczoteczka soniczna jest w stanie usunąć około 6 razy więcej zabrudzeń oraz bakterii niż zwykła szczoteczka. Szczoteczka soniczna wykonuje zupełnie innego rodzaju ruchy niż pozostałe szczoteczki na rynku, bo używa ruchu wymiatająco-pulsacyjnego, co pozwala na minimalizację uszkodzeń szkliwa.

Z kolei szczoteczka soniczna do twarzy emituje specjalne drgania i fale dźwiękowe, które mają za zadanie usprawnić oraz zapewnić oczyszczenie każdej komórki skóry twarzy. Używając takiej szczoteczki, zdecydowanie dokładniej umyjesz twarz niż rękoma czy przy pomocy dedykowanych rękawiczek lub gąbek.

Dla kogo dedykowana jest szczoteczka soniczna?

Ze szczoteczki sonicznej do zębów mogą korzystać dorośli, jak i dzieci po ukończeniu 6. roku życia. Tego rodzaju produkt czyszczący zęby jest również polecany osobom posiadającym wrażliwe dziąsła i zęby.

Szczoteczka soniczna do twarzy jest z kolei dostępna dla prawie każdego. Wyjątkiem od reguły są osoby cierpiące na atopowe lub łojotokowe zapalenie skóry, egzemy, łuszczycę, albo nasilony trądzik. Produkt ten nie poleca się także osobą ze skórą naczynkową i ekstremalnie wrażliwą.

Sposób ładowania szczoteczek

Kolejną zaletą będącą bezpośrednią przyczyną popularności szczoteczek sonicznych jest łatwość w ich ładowaniu. Szczoteczki do twarzy wysokiej jakości wystarczy ładować raz na pół roku, z kolei ładowanie szczoteczek sonicznych do zębów nie różni się zbyt wiele od ładowania szczoteczki elektrycznej. Szczoteczki soniczne ze względu na to, że są stosunkowo nowe, mają najczęściej bardziej wytrzymałe, nowocześniejsze baterie wbudowane w swoją obudowę.

Popularność szczoteczek sonicznych wynika z trzech podstawowych czynników: pozwalają na dokładniejsze czyszczenie zębów/twarzy, nie ma przeciwwskazań do ich użytkowania w przypadku większość ludzi, ich ładowanie to prosty proces, a potrzeba ładowania występuje stosunkowo rzadko. Dobrze więc wiedzieć, że za tym trendem stoi coś więcej niż fantastyczna kampania marketingowa. Szczoteczki soniczne są po prostu produktem wartym nowoczesnych czasów.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}