NewsWpis sponsorowanyJaki wybrać fotel gamingowy dla gracza?

Paweł18 marca 20229 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/fotele-gamingowe.jpg

Poszukując fotela dla gracza, w pierwszej kolejności rozważamy trzy aspekty, a mianowicie trwałość, ergonomię oraz komfort użytkowania…

Solidna konstrukcja fotelu gamingowego to podstawa. Wewnętrzny szkielet powinien być stalowy, natomiast podstawa, do której przemontowane są koła, może być wykonana z aluminium. Stal gwarantuje stabilność a aluminium elegancki wygląd oraz lekkość. Same koła powinny być pokryte powłoką z gumy, aby nie rysowały parkietu czy też paneli. Warto także zwrócić uwagę na wypełnienie. Najlepsze fotele dla gracza w swoim wnętrzu posiadają zimną piankę, która nie odkształca się z biegiem czasu.

Fotel dla gracza powinien mieć również dopasowane pod użytkownika kształty z możliwością regulacji poduszek pod lędźwie oraz szyję.

Jakie funkcje powinien posiadać solidny fotel gamingowy?

Każdy fotel gamingowy powinien być ergonomiczny, a więc musi zapewnić wygodną i prawidłową postawę ciała w trakcie wielogodzinnych rozgrywek. Z tego względu niezbędne są regulowane podłokietniki 2D, 3D i 4D umożliwiające łatwą zmianę wysokości, szerokości, a także położenia w płaszczyźnie poziomej. Co więcej, niezbędne jest także regulowane podparcie lędźwi oraz szyi, zmiana położenia wysokości siedziska, a także odchylenia oparcia. Niektóre modele posiadają także zintegrowane kieszenie boczne na butelkę z wodą, pilot, a także gamepad.

Wybierając fotel gamingowy czarny, szary czy też w innej kolorystyce warto najpierw przeanalizować, czy dana barwa będzie dobrze komponować się z pozostałym wyposażeniem pokoju. Mnogość wzorów i kolorów powinna ułatwić nam dokonanie trafnego wyboru.

Dobry, a zarazem tani fotel dla gracza

Każdy zapalony gracza pragnie posiadać nowoczesne stanowisko do gier. Zazwyczaj otacza się futurystycznym biurkiem, gadżetami oraz posiada fotel gamingowy tkaninowy bądź też wykonany z materiału skóropodobnego. Fotele dla gracza mają nierzadko agresywną stylistykę, co doskonale wpisuje się w gusta i upodobania gamerów. Niekiedy fotele gamingowe przypominają te z samochodów sportowych. Na szczególną uwagę zasługuje model Evolve Pro. Jest to fotel gamingowy posiadający dodatkowe otwory wentylacyjne, a także poduszkę na lędźwie oraz pod głowę. Kółka kauczukowe są niezwykle ciche oraz nie rysują podłogi.

Mówiąc o fotelach dla graczy, nie można zapomnieć o modelu Evolve Gaming Pro. Jest to fotel zbliżony wyglądem do omawianego poprzednika, niemniej jednak posiada on możliwość łatwego zmienienia kąta nachylenia oparcia z 85 stopni aż do 135 stopni. Co więcej, zmieniona konstrukcja oparcia sprawia, że fotel jest smuklejszy. Dodano także tryb bujania dzięki mechanizmowi TILT. Podczas produkcji tego modelu zastosowano najwyższej jakości piankę jako wypełniacz, a także metalowy stelaż.

Na koniec warto wspomnieć, że fotele Evolve pokryte są obiciem wykonanym z odpornego materiału. Przez co nawet po długim okresie grania nie czujemy dyskomfortu, nie ześlizgujemy się z fotela oraz nie pocimy się na nim. Zastosowany materiał zapewnia wygodę, a także optymalną temperaturę. Co więcej, łatwo się go czyści oraz jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne takie jak przetarcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.