NewsKultowa obudowa Spigen Rugged Armor do OnePlus 7T, poznaj naszą opinię!

Paweł24 października 201913 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/spigen-rugged-armor.jpg

OnePlus 7T to najnowsze urządzenie marki, które kilka tygodni temu wyszło z linii produkcyjnej. Smartfon został wyceniony na kwotę 2500 zł, w ramach której otrzymujemy najnowszy procesor Qulacomm Snapdragon 855+, odświeżanie na poziomie 90Hz, bardzo dobrą konfigurację aparatów oraz dużą ilość pamięci RAM i pamięci przeznaczonej dla użytkownika. Niestety urządzenia producenta OnePlus nie są tak rozsławione jak iPhone’y Apple czy urządzenia Galaxy od Samsunga, a zatem gama dedykowanych akcesoriów będzie w ich przypadku znacznie mniejsza. Na szczęście niezawodna marka Spigen przygotowała kilka swoich kultowych pokrowców do tegorocznego OnePlus’a 7T. Testujemy w rzeczywistości, jak jednak z najpopularniejszych obudów producenta Rugged Armor sprawdza się na flagowcu OnePlus’a.

Jakie jest etui Rugged Armor?

Na rynku istnieje przynajmniej kilkadziesiąt rodzajów pokrowców na telefon. Wśród nich znajdziemy zarówno klasyczne obudowy przezroczyste, pokrowce pancerne, etui z podpórkami, ekstremalnie błyszczące etui brokatowe, obudowy w kwiaty czy też eleganckie czarne nakładki. To właśnie w tym ostatnim stylu została stworzona obudowa Rugged Armor.

Elegancka, stylowa, ale również odporna, czarna obudowa, która dzięki swojej cienkiej konstrukcji sprawdzi się podczas codziennego użytkowania. Rugged Armor to wytrzymały pokrowiec, który kupisz w rozsądnej cenie 49 złotych. Przedstawiamy jego wady i zalety, tak byś sam mógł ocenić czy ten model pokrowca jest dla Ciebie odpowiednim.

Plusy i minusy Rugged Armor w pigułce

Zalety:
+Wysoka ochrona
+Smukła budowa
+Łatwy w montażu i demontażu
+Sprawnie działające przyciski
+Atrakcyjna cena

Wady:
-Śliska obudowa
-Prosty design (jest to jednak kwestia dyskusyjna)

Dla kogo przeznaczona jest obudowa Rugged Armor?

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem dużych, obszernych pokrowców, które sprawiają, że za każdym razem, gdy używasz swojego smartfona miałbyś ochotę go zdjąć, to obudowa Rugged Armor być może będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Jest to typ pokrowca, który dzięki swojej smukłej konstrukcji stwarza jedynie niewielką warstwę izolacyjną. Obudowa posiada bardzo prosty design, który podkreśla klasyczna czerń, dlatego jest to pokrowiec dla tych, którzy nie chcą, by ich smartfon rzucał się innym w oczy.

Obudowa Rugged Armor w praktyce

Wiemy już dla kogo stworzony został ten pokrowiec, przejdźmy jednak do konkretów. Obudowa została wykonana z trwałego termoplastycznego materiału TPU. Syntetyczne tworzywo zapewnia jej odpowiednią elastyczność. Etui nie jest jednak przesadnie miękkie, przez co się nie odkształca oraz jest łatwe w zdejmowaniu i nakładaniu, przez co nie rysuje też szklanej powierzchni OnePlus 7T. Konstrukcja pokrowca została tak stworzona, aby unosić się ponad powierzchnią wyświetlacza oraz aparatu za co przyznajemy jej duży plus. Tego typu zastosowanie bardzo sprawdza się w przypadku dużych paneli z aparatami, jakie mamy chociażby w OnePlus 7T.

Rugged Armor jest idealnie dopasowany do budowy OnePlus 7T. Nie zauważyliśmy żadnych nieścisłości odnośnie wcięć na porty a rzeczywistymi otworami w smartfonie. Są one wystarczająco duże przez co podłączane przewody trzymają się pewnie i solidnie, bez konieczności ich nieustannego dociskania.

Pokrowiec posiada dwa fakturowane paski, które umieszczono przy dolnej i górnej krawędzi. Paski te przełamują prosty design Rugged Armor, ale nie sądzimy by nadawały obudowie nowej funkcjonalności. Rzekomo faktura na wzór włókna węglowego ma poprawić przyczepność jednak w rzeczywistości nie jest to aż tak zauważalne. Zdobienia te nie przeszkadzają, a powiedzielibyśmy, że nadają odrobiny stylowości tej klasycznej obudowie,

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Etui, jak to etui posiada różne style i zapewnia różne poziomy funkcjonalności, a zatem pewne cechy mogą być dla nas korzystne, a inne mogą być wadą. Obudowa posiada matowe wykończenie, które czasami staje się odrobinę śliskie podczas użytkowania, zastanawiamy się czy przedłużenie teksturowanych pasków nie poprawiło by chwytu, jednak to wpłynęłoby już na cały wygląd pokrowca. Poza tym, być może jest to nasze subkietywne odczucie, ale zdaje się nam, że era czarnych telefonów i pokrowców już dawno się skończyła, przez co po zakupie obudowa może szybko nam się znudzić. Jeśli jednak lubimy taką klasykę nie należy przejmować się żadnymi komentarzami, bo w końcu o gustach się nie dyskutuje.

spigen rugged armor

Spigen Rugged Armor do OnePlus 7T czy warto go kupić?

Zdecydowanie tak, jeśli szukasz cienkiego, ale odpornego pokrowca w klasycznej kolorystyce i o prostym wzornictwie. Mając obudowę w dłoni czuć, że została ona stworzona z dobre jakości materiałów. To uniwersalny i wszechstronny pokrowiec, który posiada dobrze wyczuwalne przyciski, idealne dopasowanie oraz klasyczną stylistykę. Jeśli jednak już wiesz, że Rugged Armor nie jest dla Ciebie sprawdź inne propozycje etui do OnePlus 7T, bo być może wśród nich znajdziesz ciekawsze dla siebie rozwiązanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}