NewsScreencast z komentarzem – jak go zrobić? Podstawy o nagrywaniu ekranu

Paweł24 października 20196 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/screencast.jpg

Chyba każdy potrafi wykonać screenshot, czyli zrzut aktualnie widocznego obszaru pulpitu na monitorze. Często jednak warto skorzystać też z funkcji nagrywania obrazu z ekranu naszego urządzenia. Jest wiele programów, dzięki którym można skorzystać z tej opcji.

Screencast – kiedy skorzystać z funkcji nagrywania ekranu?

Chcesz zdalnie poprosić o radę, jak poradzić sobie w razie konkretnego problemu z komputerem? Wyświetlił się dziwny komunikat? Albo chcesz wysłać do sklepu czy biura podróży potwierdzenie ceny, która nagle się zmieniła?

Najprościej i najwygodniej zrobić to za pomocą wideo. Nie jest to jedyne zastosowanie dla tej funkcji – w ten sposób można też przygotowywać praktyczne poradniki na temat wybranych zagadnień, które posłużą innym, mniej zorientowanym w temacie.

UWAGA – jeśli chcecie dowiedzieć się jak nagrywanie ekranu robi jeden z kluczowych polskich youtuberów technologicznych, wejdźcie na LenovoZone.pl.

Programy służące do nagrywania ekranu

Powstało wiele programów służących do nagrywania ekranu – do wyboru są płatne oraz udostępnione za darmo. Podpowiadamy, jak szybko uruchomić nagrywanie ekranu, dodatkowo z przechwytywaniem z komputera i mikrofonu dźwięku.

Do nauki w pełni wystarczający będzie program bezpłatny, na przykład OBS. Służy on głównie do transmisji na żywo w serwisach YouTube lub Twitch, ale można go też z powadzeniem wykorzystać do nagrywania swojego pulpitu.

Screencast – krok po kroku

Jak wykonać nagrywanie ekranu krok po kroku? Cały proces jest bardzo prosty. Przede wszystkim pobierz, zainstaluj i uruchom wybrany program, a następnie go skonfiguruj – w przypadku OBS wybierz „Ustawienia” i „Wyjście”, następnie ustaw format nagrywania – „mov” oraz bitrate obrazu – dobry efekt uzyskasz przy wartości 5000.

Następnie wejdź w „Obraz”, aby wybrać „Rozdzielczość wynikową” – jej wartość powinna być równa „Rozdzielczości bazowej”. Przejdź do sekcji „Źródła obrazu”, kliknij „+” i wybierz opcję „Przechwytywanie ekranu” – potwierdź przyciskiem „ok” i wybierz „Rozpocznij nagrywanie”. Warto dodać, że w zakładce „Mikser” można zmieniać głośność mikrofonu.

https://lenovozone.pl/blog/nagrywanie-ekranu-jak-stworzyc-screencast/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}