NewsLaptopy Lenovo Thinkpad – wszystko o serii. Jak wybrać laptop?

Paweł10 lutego 202111 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/lenovo-laptopy.jpg

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem nowego laptopa i rozważasz zakup Lenovo Thinkpad, dobrze że tu jesteś. Objaśnimy dzisiaj, czy urządzenia z tej serii są godne uwagi i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Gdzie sprawdzi się seria Thinkpad?

Czy wiesz, że laptopy z tej serii są powszechnie wykorzystywane również przez wiele firm? To nie tylko urządzenia do użytku prywatnego, ale także sprzęt armii, NASA i wielu innych. To sprawia, że producent dołożył wszelkich starań, aby zagwarantować użytkownikom maksimum bezpieczeństwa i wydajności.

Dlatego też duża część laptopów z serii Thinkpad Lenovo dostępna na Allegro jest odporna na trudne warunki, takie jak piasek czy upuszczenie z niedużej odległości. Choć trudno mówić o skrajnych warunkach w przypadku codziennego użytkowania, ograniczenie ryzyka uszkodzenia jest zdecydowaną zaletą laptopa.

Dodatkową zaletą laptopów z serii T jest również wysoka jakość ich klawiatur. Świetnie dopracowany panel dotykowy w połączeniu z czerwonym TrackPointem sprawiają, że użytkowanie tych laptopów jest równie wygodne co w przypadku klawiatur wyspowych.

Jak wybrać laptopa?

Przede wszystkim – biorąc pod uwagę własne preferencje i potrzeby. Zastanów się nad kilkoma kwestiami i odpowiedz sobie, co ma dla Ciebie znaczenie.

1. Rozmiar ekranu

Potrzebujesz kompaktowego laptopa, którego wszędzie zabierzesz ze sobą, czy raczej wygodnego urządzenia biznesowego o nieco większym ekranie? To powinien być jeden z podstawowych parametrów podczas dokonywania wyboru. O ile bowiem kwestię zbyt słabego akumulatora można w jakiś sposób załatwić, to za duży lub za mały ekran będzie problematyczny

W serii T możesz wybrać pomiędzy urządzeniami o przekątnej 15,6 cala i 14 cali. W tej drugiej grupie znajdziesz modele o smukłej i klasycznej obudowie. Jeżeli poszukujesz urządzenia łatwego w przenoszeniu, wybierz model T495s lub T490s.

2. Rodzaj klawiatury

Poszczególne modele Lenovo Thinkpad charakteryzują się także różnymi rodzajami klawiatur. Podczas gdy bezpiecznie można stwierdzić, że wszystkie są komfortowe w użytkowaniu, niektóre modele posiadają klawiatury dostosowane do potrzeb osób wiele piszących na laptopie.

Do takich modeli można zaliczyć ThinkPad T15p, wyposażony w odrębną klawiaturę numeryczną. Dzięki temu jest zbliżony do klasycznej klawiatury i ułatwia znacząco pracę. Będzie odpowiednim wyborem dla osób o dużych dłoniach, a także tych, którzy wiele pracują z użyciem klawiatury.

3. Intel czy AMD?

Poszczególne modele Thinkpadów różnią się między sobą również rodzajami zastosowanego procesora. Wśród tych urządzeń możesz znaleźć laptopy z procesorem AMD i Intela. Obydwa te procesory mają swoich wielbicieli i przeciwników, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany.

Do tradycyjnej pracy biurowej lub użytku domowego wystarczające są procesory dwurdzeniowe. Dokonaj najlepszego wyboru na podstawie swoich preferencji tak, by urządzenie jak najlepiej spełniało Twoje wymagania pod kątem pracy.

4. Dodatkowe udogodnienia

Warto wspomnieć, że cała seria T oferuje unikalne, dopasowane do potrzeb różnych użytkowników udogodnienia. I tak wskazać można między innymi ThinkPad T14, który został wyposażony we wbudowane zabezpieczenia z szyfrowaniem. To sprawia, że wyżej wskazany model jest idealnym wyborem do pracy z wrażliwymi danymi, a także korzystania z kont bankowych i innych stron wymagających dodatkowych zabezpieczeń.

Szczególnym udogodnieniem, zastosowanym w niektórych modelach serii ThinkPad, są również różnego rodzaju funkcje ułatwiające użytkowanie i zwiększające skuteczność urządzenia. Wśród nich można wskazać model T14s, wyposażony na przykład w funkcję Wake On Voice, dzięki której wydasz polecenie otwartemu laptopowi nawet z odległości kilku metrów.

Jak widać, Lenovo ThinkPad to rozbudowana seria o rozmaitych parametrach. Podczas wyboru staraj się kierować swoimi preferencjami i odpowiednio dobierz użyte w urządzeniu rozwiązania do Twoich potrzeb. Dzięki temu będziesz cieszyć się świetnymi parametrami i doskonałym działaniem wybranego urządzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}