LaptopyLaptopy poleasingowe – korzyści wynikające z oferty

Paweł8 września 20218 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/laptopy-poleasingowe.jpg

W pełni funkcjonalny i niezawodny laptop, nie musi być od razu nowym, jeszcze pachnącym, ale i drogim sprzętem. Alternatywą dla gotowych produktów „z półki”, są modele poleasingowe, które – w przeciwieństwie do nowych urządzeń – są dużo tańsze i to przy zachowaniu bardzo dobrych osiągów.

Poleasingowe – co to znaczy?

Jak sama nazwa wskazuje, laptopy poleasingowe to urządzenia, które wcześniej były użytkowane w ramach leasingu. Taki model sprzedaży, niesie ze sobą sporo korzyści.

1. Sprzęt jest dużo tańszy, gdyż został już w znacznym stopniu spłacony w ramach leasingu. Mimo to, wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi, gdyż do tego grona zalicza się często laptopy klasy Premium.

2. Laptopy poleasingowe, to urządzenia zadbane i serwisowane, których stan techniczny jest utrzymywany na najwyższym poziomie. Wynika to oczywiście z warunków relacji biznesowej, jaka panuje między leasingobiorcą a leasingodawcą.

3. Sprzęt poleasingowy jest poddany stosownym testom, dzięki którym można oszacować jego przydatność w określonych sytuacjach. Oznacza to, że klient finalny otrzymuje urządzenie, które nadal spełnia pokładane w nim oczekiwania.

Decyzja o zakupie laptopa po leasingu – podstawowe przesłanki

Zakup laptopa poleasingowego, jest mimo wszystko zawsze obarczony pewnym ryzykiem. Dlatego wybierając optymalną ofertę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na gwarancję udzieloną przez sprzedawcę. Nie powinna być to gwarancja wyłącznie na najbliższe 30 dni. Należy wybierać sprzęt, który posiada gwarancję minimum 12 miesięczną, a najlepiej – 24 miesięczną. Kolejną kwestią pozostaje zakup sprzętu wraz z kompleksowym zestawem akcesoriów. Do tej grupy należy nie tylko sama ładowarka, ale też torba, etui i – być może – zapasowy akumulator, wraz z kamerą. Warto też zainwestować w sprzęt, który jest zoptymalizowany pod konkretnego klienta. Chodzi tu przede wszystkim o dobór odpowiednich parametrów użytkowych, w tym pamięci RAM, dysku twardego, opcjonalnej karty graficznej itd. Rolą profesjonalnego sprzedawcy, jest udostępnienie sprzętu w konfiguracji dostosowanej do potrzeb nowego użytkownika.

Różne klasy, różne możliwości

Komputerowy sprzęt poleasingowy jest najczęściej dzielony na poszczególne klasy. Najwyższą z nich jest klasa Like New, którą trudno odróżnić od fabrycznie nowego urządzenia. Nieco niżej umiejscowiona jest klasa A (lub A-), która mimo wysokiego stopnia jakości, cechuje się pojedynczymi brakami w postaci np. uszkodzonych pikseli. Niższe klasy, przyjmują nazwy kolejnych liter alfabetu, to jest B, C itd. Oznaczają one, że sprzęt może być popękany, albo obity. Są to zarazem najtańsze klasy urządzeń, które – mimo uszkodzeń – doskonale sprawdzą się w roli budżetowego komputera osobistego do realizacji podstawowych zadań (pisanie artykułów, przeglądanie Internetu itd.).

Podsumowując, laptopy poleasingowe wcale nie muszą być czymś gorszym od swych nowych odpowiedników. Wręcz przeciwnie – jest to sprzęt, który nie tylko jest tańszy, ale jest też dostosowany do indywidualnych oczekiwań finalnego nabywcy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.