NewsMała, średnia i duża firma – jakie serwery wybrać?

Paweł14 października 20197 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/vps.jpg

Podstawą funkcjonowania każdej firmy jest dobrze dobrany serwer. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne, a witryna działa sprawnie. Jednak w związku ze wzrastającą popularnością internetowych biznesów, zwiększa się również oferta dostępnych serwerów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy mały poradnik, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Tanio, a sprawnie

Jednym z najtańszych, ale wyjątkowo skutecznych rozwiązań jest tzw. hosting stron internetowych. Polega on przede wszystkim na wydzieleniu przestrzeni na twardym dysku i określeniu limitu danych. Dzięki temu mimo braku fizycznego serwera otrzymujesz możliwość dokonywania różnych konfiguracji, które znacznie ułatwią Ci zarządzanie stroną. Tani hosting stron internetowych to świetne rozwiązanie dla małych firm, które dopiero rozpoczynają swoją internetową działalność i nie potrzebują zbyt skomplikowanych pakietów.

Wersja pośrednia

Jeśli jesteś właścicielem średniej bądź dużej firmy, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie serwer VPS. To swego rodzaju wersja pośrednia pomiędzy wyjątkowo tanim hostingiem, a bardzo drogim serwerem dedykowanym. VPS to zwirtualizowany serwer dedykowany, który pozwala na wykonywanie tych samych operacji, co w przypadku serwera dedykowanego, jednak w znacznie niższej cenie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że wybrany serwer jest współdzielony, jednak mimo to nasze dane są w pełni bezpieczne. Poza tym serwer VPS posiada możliwość uruchomienia skomplikowanych aplikacji czy plików, dlatego wyjątkowo dobrze sprawdzi się w przypadku sklepów internetowych.

Duże przedsiębiorstwa

W przypadku większych firm warto zainwestować we wspomniany wcześniej serwer dedykowany. Dzięki niemu zyskujesz nie tylko pełną prywatność, ale również możliwość tworzenia konfiguracji już na najniższych poziomach. Jak mówi sama nazwa, jest to serwer dedykowany wyłącznie Tobie, dlatego możesz liczyć na pełną niezależność oraz bezpieczeństwo. Polskie serwery dedykowane obecnie osiągają coraz większą popularność, głównie ze względu an swoją wydajność oraz wysoki komfort użytkowania.

Jak widać, obecnie rynek oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Jednak należy pamiętać, że nie tylko kryterium ceny powinno decydować o wyborze konkretnego serwera, ale również nasze wymagania i szczegółowe oczekiwania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}