NewsNa co zwrócić uwagę tworząc stronę internetową naszej firmy?

Paweł21 lipca 20207 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/strona-www.png

W dzisiejszych czasach każda firma powinna mieć własną stronę internetową. NIe może to też być strona byle jaka – gdy wszyscy są obecni w sieci, to sama obecność w wirtualnej rzeczywistości nie uczyni naszej firmy wyjątkową. Niestety era, w której wystarczyło zapłacić kuzynowi zafascynowanemu komputerami 20 zł za napisanie czegoś w HTML-u, minęła kilkanaście lat temu. Strony internetowej trzeciej dekady dwudziestego pierwszego wieku muszą być nie tylko wybitnie interaktywne i atrakcyjne wizualnie, ale również “lekkie” – muszą działać szybko i sprawnie, wczytywać się w mgnieniu oka i dobrze konwertować na wszystkie możliwe urządzenia. Nie chcieliśmy zapłacić za wersję na urządzenia dotykowe czy mobilne? To błąd mogący pogrążyć biznes! Należy go jak najszybciej naprawić, rozwijając firmową stronę lub dopisując nowe elementy do projektu.

Tworzenie strony internetowej to skomplikowany proces, który najlepiej powierzyć specjalistom. Mają oni niezbędną wiedzę i doświadczenie pozwalające złożyć razem wszystkie elementy, które w ostateczności stanowią o kształcie witryny. Któż z nas niezajmujących się profesjonalnie projektowaniem stron internetowych, wie, z czego tak naprawdę składa się witryna i o ile różnych rzeczy trzeba zadbać, nim strona ruszy i zacznie dumnie reprezentować naszą firmę w sieci?

Na pewno potrzebny jest projekt strony. Jednak schody zaczynają się już przy definiowaniu projektu – większość nie-programistów pomyśli pewnie o projekcie graficznym, który z punktu widzenia odbiorcy strony jest bodaj najważniejszy. Jednak z punktu widzenia osoby zajmującej się tą bardziej techniczną częścią stawiania witryn, wcale nie – dużo istotniejszy jest projekt techniczny strony, czyli opisanie podstron, ich zawartości i ułożenie ich. Jeśli strona będzie miała dobrą strukturę, zostanie lepiej oceniona przez wszelkie algorytmy przeszukujące sieć i pozycjonujące strony. Wpłynie to również pozytywnie na czas jej wczytywania.

Sprawne działanie strony zapewnia serwer. Choć teoretycznie możemy zainwestować we własny serwer – zawsze włączony i podłączony do sieci komputer, na którym przechowywane będą pliki tworzące stronę internetową – dużo łatwiej i bezpieczniej jest wykupić hosting stron www. Hosting to usługa polegająca na wykupieniu przestrzeni dyskowej i transferu danych w serwerowni profesjonalnie zajmującej się… wynajmem serwerów. Dzięki temu my nie musimy się martwić o aspekty techniczne, a strona śmiga.

Ostatnią rzeczą, która składa się na stronę, jest domena, czyli adres strony. Choć za darmo można korzystać z domeny składającej się z numeru IP serwera i ścieżki katalogów, to takie rozwiązania mogą się sprawdzać w małych intranetach w firmach, a nie w Internecie. Należy wykupić domenę z profesjonalnym adresem w rodzaju “nazwafirmy.pl” – buduje to profesjonalny wizerunek firmy i umożliwia faktyczne wejście na rynek cyfrowy, tak przecież istotny.

Wiedząc już, z czego składa się strona internetowa, możemy przystąpić do tworzenia jej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}