NewsNajlepsze wzmacniacze wi-fi w 2022 roku

Paweł16 maja 202210 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/najlepsze-wzmacniacze.jpg

Większość użytkowników domowego internetu łączy się z siecią za pomocą wi-fi. Zdarza się jednak, że jakość sygnału z różnych powodów ulega osłabieniu. W takich przypadkach warto wyposażyć się w urządzenie wzmacniające, które pozwoli pozbyć się tego problemu na stałe. Jakie wzmacniacze wi-fi polecamy w 2022 roku? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest wzmacniacz wi-fi?

Silne wi-fi to podstawa funkcjonowania we współczesnym świecie. Ten sposób odbierania usług internetowych jest zdecydowanie wygodniejszy od tradycyjnego łączenia się z siecią za pomocą kabla. Umożliwia korzystanie z medium na urządzeniach mobilnych, a także przemieszczanie się po różnych pomieszczeniach. Zdarza się jednak, że sygnał słabnie lub zanika, przez co jakość użytkowania internetu ulega znacznemu obniżeniu. W takich przypadkach rozwiązaniem jest wzmacniacz wi-fi.

Wzmacniacz wi-fi to zazwyczaj niewielkie urządzenie, które jest uruchamiane poprzez proste wpięcie do kontaktu. Jego zadaniem jest odbieranie sygnału od stacji-matki (routera, modemu) i rozesłanie go na dalszym obszarze. Wzmacniacze wi-fi działają w systemie mesh, dzięki czemu mogą być stosowane samodzielnie lub tworzyć sieci współpracujących ze sobą stacji. Umożliwia to przekazywanie sygnałów wi-fi na bardzo dużym obszarze.

Kiedy przydaje się wzmacniacz wi-fi? Przede wszystkim w sytuacjach, gdy:

  1. w domu lub mieszkaniu są bardzo grube ściany,
  2. dom ma wiele kondygnacji,
  3. nieruchomość jest bardzo rozległa, np. ma obszary przylegające, takie jak ogród, w których użytkownik również planuje korzystać z wi-fi.

Wzmacniacz sygnału wi-fi jest urządzeniem przydatnym zarówno w domu, jak i w biurze. Umożliwia efektywne korzystanie nie tylko z witryn internetowych, ale również takich usług, jak telewizja online.

Najlepsze wzmacniacze wi-fi w 2022 roku

Wzmacniacz sygnału wi-fi możesz kupić praktycznie w dowolnym sklepie z elektroniką. Urządzenia występują w różnych kształtach, niekiedy również mają kilka wariantów kolorystycznych. Nie zawsze są jednak kompatybilne z routerem, dlatego należy szczególnie zadbać o dokonanie właściwego wyboru lub zatroszczyć się o możliwość zwrotu/wymiany sprzętu w przypadku niepowodzenia.

Warto zwrócić uwagę, czy wzmacniacz ma wbudowaną obsługę WPS, czyli system, który ułatwia podłączenie urządzenia (komputera, smartfona itp.) do zabezpieczonej sieci bezprzewodowej. Drugim ważnym parametrem jest liczba portów LAN, czyli gniazd, za pomocą których można podłączyć się do wzmacniacza przewodowo, gdyby jednak zaszła taka potrzeba.

Szukając optymalnego sposobu na wzmocnienie sygnału wi-fi w swoim domu, warto zainteresować się ofertą swojego dostawcy internetu. Przykładowo klienci UPC mają możliwość zakupienia urządzenia Wi-Fi POD, które jest całkowicie kompatybilne z dostępnymi w ofercie modemami Connect Box i Giga Connect Box.

Konfiguracja wzmacniacza wi-fi od UPC jest banalnie prosta i odbywa się przy użyciu intuicyjnej aplikacji UPC Connect. Inteligentna technologia samodzielnie wykrywa miejsca, w których sygnał internetu słabnie i informuje o tym za pomocą automatycznie generowanych komunikatów. Dzięki temu użytkownik ma możliwość rozprowadzenia wi-fi po całym domu w optymalny sposób.

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi jest urządzeniem inteligentnym i samouczącym się. Co to oznacza dla użytkownika? Sygnał, który odbierzesz w swoim smartfonie lub laptopie, będzie zawsze najwyższej dostępnej jakości. Twój POD będzie się łączył z punktem dostępu o najlepszym zasięgu i rozdzielał pasma wi-fi równomiernie.

Wi-Fi POD ma uniwersalny design, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w każde, nawet najbardziej eleganckie i minimalistyczne wnętrze. Ma również niewielkie rozmiary, co sprawia, że mieści się właściwie wszędzie i nie rzuca się w oczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}