NewsNiezbędne akcesoria do TV

Paweł15 listopada 201914 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/akcesoria-do-tv.jpg

Na rynku dostępnych jest coraz więcej akcesoriów do telewizora, które zwiększają jego funkcjonalność. Lista jest bardzo długo, więc łatwo się pogubić. Szczególnie, że często są to ciekawe, lecz niekonieczne niezbędne dodatki, takie jak na przykład konwertery obrazu 3D i okulary 3D, kamery telewizyjne, czy klawiatury bezprzewodowe. W tym artykule koncentrujemy się jednak na najbardziej potrzebnych akcesoriach do TV, które przydadzą się bardzo wielu użytkownikom.

Jakie są najpotrzebniejsze akcesoria do telewizorów?

Chociaż nie wszyscy posiadają w domu telewizor, ciągle jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń multimedialnych po telefonie komórkowym. Sam odbiornik TV to jednak nie wszystko, żeby wygodnie cieszyć się ulubionymi programami. Akcesoria do telewizorów są bardzo pomocne, a niekiedy wręcz niezbędne.

Spora część z nich jest uniwersalna i będzie pasować do wielu modeli telewizorów różnych producentów. Można je kupić w licznych stacjonarnych i internetowych sklepach z elektroniką. Kiedy indziej jednak warto postawić na dodatki tej samej marki, idealnie dopasowane do konkretnego modelu lub serii sprzętów.

Znani producenci oferują zresztą nie tylko akcesoria pasujące wyłącznie do określonych telewizorów, ale także te bardziej uniwersalne. Przykładem może być oferta dodatków do TV w sklepie internetowym Sony (sprawdź: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=akcesoria_sony_tv_min_uchwyty_kable_hdmi). Asortyment obejmuje piloty do telewizorów Sony, uchwyty ścienne uniwersalne i do modeli producenta, przewody HDMI i zewnętrzne dyski twarde, a także słuchawki bezprzewodowe i do kina domowego oraz soundbary.

Piloty do telewizorów

Pilot do telewizora to zdecydowanie niezbędny dodatek – co uświadamiamy sobie często, dopiero gdy gdzieś się zawieruszy. Obecnie nowszym telewizorami można sterować zdalnie także za pomocą smartfona z odpowiednią aplikacją, ale wiele osób woli klasyczne piloty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pasujących do różnych odbiorników. Często można też dostać dokładnie takiego pilota, jakiego miało się wcześniej, bo producenci wysyłają je na zamówienie klientów.

Uchwyty ścienne do telewizorów – estetyczny i praktyczny montaż odbiornika

W nowoczesnych wnętrzach telewizor coraz częściej nie stoi na szafce RTV lub innym meblu, lecz jest zawieszany na ścianie. Takie rozwiązanie spodoba się nie tylko minimalistom, którym będzie pasować do wystroju wnętrza. Uchwyty ścienne do telewizorów są bardzo praktyczne, bo dają dużą elastyczność w montażu odbiornika TV.

Na rynku są zarówno modele umożliwiające płaskie zawieszenie telewizora tuż przy ścianie, jak i takie, które pozwalają oddalić od niej odbiornik i przechylić go w pionie lub w poziomie, czy też uchwyty obrotowe. Wybierając uchwyt do telewizora, można postawić na taki zaprojektowany specjalnie dla konkretnej serii określonego producenta (np. Sony BRAVIA), jak i na modele uniwersalne. W obu przypadkach należy upewnić się, że posiadany telewizor nie ma większej przekątnej i nie waży więcej, niż maksymalne wartości dla danego uchwytu.

Przewody HDMI High Speed z kanałem Ethernet

Interfejs HMDI służy do przesyłu nieskompresowanego sygnału audio i wideo. Stosowany jest w kablach telewizyjnych już od około 2003 roku, ale pojawiające się od tego czasu nowe wersje kabli pozwalają na coraz wyższą jakość przesyłanego obrazu. Przewody HDMI High Speed z kanałem Ethernet umożliwiają transfer danych audio i wideo najwyższej jakości (do 4K, również w 3D), także przez internet.

Zewnętrzne dyski twarde

Zewnętrzne dyski twarde o dużej pojemności (np. 1 TB lub 2 TB), przydadzą się każdemu, kto ogląda na odbiorniku TV nie tylko klasyczną telewizję. To bardzo wygodny sposób na wyświetlenie materiałów multimedialnych takich jak zdjęcia czy filmy na większym ekranie. Wiele telewizorów pozwala też nagrywać programy na zewnętrzny dysk twardy.

Soundbary

Głośniki wbudowane w telewizor lub niewielkie głośniki komputerowe oferują głośność, a przede wszystkim jakość dźwięku, która dla wielu będzie niewystarczająca. Z kolei dobre zestawy kina domowego są dość drogie, a ponadto mogą być zbyt głośne w niewielkich salonach i mieszkaniach w bloku, gdzie często trzeba liczyć się z wrażliwością sąsiadów.

W takich sytuacjach bardzo dobrym kompromisem są soundbary – czyli kompaktowe systemy audio w kształcie belki z wieloma głośnikami o różnym położeniu i kącie nachylenia. Zapewniają naprawdę dobrą jakość dźwięku, sporą głośność i wrażenie przestrzenności. Występują najczęściej w postaci jedno lub dwuelementowej, z wbudowanym lub wolnostojącym subwooferem.

Słuchawki bezprzewodowe i do kina domowego

Jeśli chcemy cieszyć się dobrej jakości, głośnym dźwiękiem, a jednocześnie nie przeszkadzać innym domownikom, którzy akurat nie chcą oglądać telewizji, przydadzą się słuchawki. Najwygodniejsze będą słuchawki bezprzewodowe, w tym modele przeznaczone do kina domowego, o szerszym paśmie przewodzenia (np. 12 Hz – 22 kHz). Oprócz pasma przewodzenia, wybierając słuchawki, warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaj i jakość zastosowanego przetwornika akustycznego oraz czas pracy bez konieczności ładowania.

Artykuł sponsorowany
Źródło zdjęcia : pixabay.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}