Wpis sponsorowanyKopiowanie danych z telefonu na telefon – jak to zrobić?

Paweł15 listopada 201912 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/jak-kopiowac-dane-z-telefonu-na-telefon.jpg

Korzystanie ze smartfonów jest proste i intuicyjne na poziomie interfejsu użytkownika. W większości przypadków nie musimy nawet zapoznawać się z instrukcjami dołączonymi do nowego urządzenia, aby umieć je obsługiwać. Podobnie prostym zadaniem jest przenoszenie różnych danych i informacji pomiędzy jednostkami, choć z początku może wydawać się inaczej. Często nie potrzebujemy jednak nic więcej poza dostępem do sieci lub sieci Bluetooth, aby móc sprawnie manewrować między różnymi telefonami. Jak poprawnie skopiować dane z telefonu na telefon? Na czym polega różnica w kopiowaniu plików, a aplikacji? Czy przetrzymywanie informacji w chmurze może być przydatne?

Transfer danych nie jest trudnym zadaniem

Chociaż współczesne telefony są urządzeniami dość skomplikowanymi, nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać przy nich wielu rzeczy pokroju konfiguracji, resetowania czy przenoszenia informacji z jednej jednostki na drugą. Wbrew pozorom nie jest to trudne i często nie potrzebujemy niczego poza w miarę sprawnym dostępem do internetu. Jeżeli jednak nie czujemy się za dobrze w kwestii smartfonowych technikaliów, dobrze jest zapoznać się wcześniej z poradnikiem jak skopiować aplikacje z telefonu na telefon lub przenieść pomiędzy nimi inne istotne dane. Dotyczy to zarówno sytuacji, w której wymieniamy urządzenie na nowe jak i takiej, gdy po prostu chcemy się z kimś podzielić naszymi plikami. Jak więc to zrobić?

Przenoszenie danych z telefonu na telefon

Jeżeli pomiędzy smartfonami chcemy przenieść dane w postaci plików tekstowych, PDF-ów, muzyki czy zdjęć, możemy to zrobić na dwa sposoby. W pierwszym przypadku wykorzystujemy kabel USB i komputer, na który zgrywamy pliki z jednego telefonu, po czym w ten sam sposób przerzucamy na drugi. Jest to dobra opcja dla zasobów o dużej pojemności, ponieważ pomimo wagi plików będziemy w stanie przenieść je dość szybko. W przypadku małych paczek informacji lub w sytuacji, gdy mamy na to dłuższą chwilę, możemy taką procedurę wykonać również za pośrednictwem Bluetooth. Wystarczy, że obie jednostki będą miały włączoną odpowiednią funkcję oraz pozostawimy je w miarę blisko siebie.

Podczas wykorzystywania komputera do przeniesienia danych musimy jedynie uważać, aby nie odpiąć telefonu od kabla zbyt szybko. Jeżeli nie pozwolimy plikom na swobodne skopiowanie się, możemy doprowadzić do ich uszkodzenia, co poskutkuje niemożliwością dalszego wykorzystywania konkretnego dokumentu, zdjęcia czy pliku muzycznego.

Przenoszenie aplikacji z telefonu na telefon

W sytuacji, gdy wymieniamy telefon na nowy i chcemy przenieść aplikacje pomiędzy starym a świeżo zakupionym urządzeniem, również jesteśmy w stanie wykonać taką czynność bez większego problemu. Jeżeli nasze telefony operują na systemie Android należy wykonać kopię zapasową starej jednostki i zapisać w chmurze na koncie Google. Gdy zalogujemy się na ten sam adres na nowym smartfonie, będziemy w stanie bez problemu dokonać natychmiastowej konfiguracji pod parametry z poprzedniego urządzenia. Jedynym warunkiem, aby kopia zapasowa została wykorzystana jest potwierdzenie chęci jej użycia przy pierwszej konfiguracji nowego sprzętu. Jeżeli pominiemy ten krok podczas pierwszego uruchomienia nowego telefonu, później nie będziemy w stanie z niego skorzystać.

Przeniesienie aplikacji z telefonu na telefon jest możliwe także w inny sposób. Do tego celu potrzebujemy, podobnie jak w przypadku wymiany danych, połączyć urządzenia poprzez Bluetooth. Z kolei w przypadku telefonów od Apple podobne procedury możemy przeprowadzić za pomocą iCloud.

Dostęp poprzez chmurę

Utrzymywanie danych na Dysku Google jest rzeczą wygodną i często również bardzo praktyczną. Dzięki chmurze mamy nie tylko natychmiastowy dostęp do naszych plików, ale także możemy współdzielić je z innymi. Jeżeli stworzymy kopię zapasową telefonu i będziemy przechowywać ją w  Chmurze, może ona być przydatna nie tylko przy okazji wymiany telefonu, ale również w sytuacji, gdy dokonaliśmy twardego resetu na naszym smartfonie i chcemy zachować podstawową konfigurację w niezmienionej formie.

W przypadku wysyłania danych w chmurę lub na Dysk Google należy pamiętać o naszej prywatności. Nie powinniśmy udostępniać innym wrażliwych plików, a w miarę możliwości starajmy się nie trzymać naprawdę poufnych rzeczy w takiej formie lub – jeżeli nie mamy innego wyjścia – zabezpieczmy je hasłem lub restrykcyjnymi preferencjami prywatności.

Wymiana plików i danych pomiędzy telefonami nie jest niczym skomplikowanym. Każdy użytkownik smartfona jest w stanie to zrobić, jeżeli nie intuicyjnie, to po przeczytaniu krótkiej instrukcji. Ważnym jest, abyśmy cierpliwie poczekali, aż wszystkie pliki zostaną poprawnie przeniesione z jednego telefonu na drugi, dzięki czemu unikamy ryzyka uszkodzenia i niemożności odtworzenia naszych skopiowanych danych.

Artykuł sponsorowany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.