NewsTelefonyUrządzeniaOficjalna specyfikacja Xiaomi Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro!

Kilka dni temu publikowałem informacje na temat oficjalnej premiery Xiaomi Redmi Note 5. Odbędzie się już jutro, czyli w walentynki i moim zdaniem jest to idealny okres, bo targi MWC 2018 przejmą zdecydowanie więksi gracze. Jednak już dziś wiemy jaka będzie specyfikacja najnowszych smartfonów Xiaomi. Tak, smartfonów, bo producent przedstawi dwa modele z serii Redmi Note. Tak samo było w przypadku Redmi 5 i Redmi 5 Plus. To jednak nie znaczy, że firma może ominąć...
Maciej Kulesa13 lutego 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Redmi-Note-5-Pro-main-1024x763.jpg

Kilka dni temu publikowałem informacje na temat oficjalnej premiery Xiaomi Redmi Note 5. Odbędzie się już jutro, czyli w walentynki i moim zdaniem jest to idealny okres, bo targi MWC 2018 przejmą zdecydowanie więksi gracze. Jednak już dziś wiemy jaka będzie specyfikacja najnowszych smartfonów Xiaomi. Tak, smartfonów, bo producent przedstawi dwa modele z serii Redmi Note. Tak samo było w przypadku Redmi 5 i Redmi 5 Plus. To jednak nie znaczy, że firma może ominąć zbliżające się targi. Dalej jest szansa na ciekawą konferencję, ale o tym później.

Do sieci wyciekły specyfikacje Xaiomi Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro. Ten pierwszy nie robi takiego wrażenia, bo parametrami bliżej mu do Redmi 5 Plus i Redmi Note 4. Tyle tylko, że od tego ostatniego będzie odstawał ekranem o proporcjach 18:9. Zacznijmy jednak od słabszej wersji.

Xiaomi Redmi 5

Sami widzicie, że Redmi Note 5, to taki Redmi 5 Plus ze zmienioną nazwą. Szczerze mówiąc, byłbym zawiedziony gdyby Xioami zaprezentowało tylko ten model. Przyznam jednak, że i tak mam mieszane uczucia co do tego modelu, bo z jednej strony producent trochę traktuje swoich klientów jak idiotów. Z drugiej strony nie jest to pierwszy raz, kiedy Xiaomi wypuszcza różne modele, na różnych rynkach z tymi samymi parametrami. Czasami można się pogubić.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Xiaomi Redmi Note 5 Pro jest bardziej interesującym smartfonem i pojawi się w kilku wariantach: 3GB/32GB, 4GB/64GB i 6GB/64GB. Jest to dobra wiadomość, bo użytkownicy będą mieli kilka opcji do wyboru. Mam nadzieję, że najsłabszy model nie będzie odbiegał cenowo od Xiaomi Mi A1. Jestem zaskoczony, że model z oznaczeniem Pro będzie wyposażony w złącze micro USB i na starcie będzie działał pod kontrolą systemu Android Nougat!

Smartfon zasilany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 636 (1.8 GHz) w połączeniu z grafiką Adreno 506GPU. Powyższe plakaty dotyczą wersji przeznaczonej na wybrane rynki, ale nie ma tutaj mowy o wersji międzynarodowej. Widać, że zabrakło obsługi sieci LTE B20, która znajduje się w przypadku smartfonów trafiających do Polski. To jednak nie zmienia faktu, że model Redmi Note 5 Pro trafi do sprzedaży w Polsce, ale jeszcze nie wiemy kiedy. Najpierw trzeba poczekać na premierę w Indiach. Wtedy też poznamy ceny obydwóch modeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}