TelefonyUrządzeniaWpis sponsorowanyPotrójny aparat trendem w smartfonach w 2019 roku!

Wpis Sponsorowany26 stycznia 201918 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/photography-801891_1920-1280x853.jpg


Potrójny aparat trendem w smartfonach w 2019 roku!

W kontekście smartfonów, rok 2018 upłynął pod znakiem notcha, czyli wcięcia umiejscowionego w górnej części ekranu. Rozwiązanie – choć niewątpliwie oryginalne, wywołało wiele kontrowersji wśród użytkowników. Czym producenci smartfonów zaskoczą nas w 2019 roku? Bez wątpienia, najgorętszym trendem będzie potrójny aparat w telefonie.

Potrójny aparat w smartfonach – technologiczny przełom

W 2018 roku ekrany smartfonów po raz kolejny zmieniły swój wygląd – stały się większe. Tym razem, stało się to za sprawą specjalnego wycięcia w górnej części, czyli notcha. Ten trend we wzornictwie telefonów został rozpropagowany dzięki iPhone’owi X, a następnie przeniósł się na smartfony z  Androidem.

W 2019 roku, nowości w designie ustąpiły miejsca nowinkom technologicznym. Smartfony już dawno niemal wyparły tradycyjne aparaty i stały się głównym narzędziem do robienia zdjęć. Nic więc dziwnego, że producenci, co i rusz starają się udoskonalić aparaty w telefonach, by polepszyć jakość utrwalanych przez nie obrazów. W tym celu, nowe modele wyposażają w dodatkowe obiektywy aparatu.

Huawei – prekursor smartfonów z potrójnym aparatem

Huawei nie pierwszy raz okazał się prekursorem w odniesieniu do mobilnych układów obrazowania. Ponad dwa lata temu, jako pierwszy wypuścił na rynek telefon z podwójnym aparatem. Z kolei w ubiegłym roku, zaproponował smartfona z aż trzema obiektywami – Huawei P20 Pro, który jest dostępny tutaj: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

W przypadku tego modelu, pierwszy aparat jest wyposażony w monochromatyczną matrycę o rozdzielczości 20 Mpx oraz obiektyw z jasnością f/1.6. Drugi – kolorowy – może poszczycić się matrycą 40 Mpx i obiektywem f/1.8. Z kolei trzeci aparat (również kolorowy) ma matrycę 8 Mpx i obiektyw f/2.0. Taka specyfikacja, pozwala wykonywać doskonałej jakości zdjęcia czarno-białe (dzięki dodatkowej, monochromatycznej matrycy) oraz kolorowe (dzięki matrycom kolorowym i czarno-białej, które ze sobą współpracują). Co ważne, maksymalne ISO – 102400, pozwala zrobić dobre zdjęcie również przy słabym świetle i w nocy.

Potrójny aparat w telefonie – następcy Huawei

Potrójny aparat, niewątpliwie będzie trendem w smartfonach w 2019 roku. W ślad za Huawei pójdą także inni producenci, którzy zaproponują telefony z trzema obiektywami. Według zapowiedzi, potrójny aparat mają otrzymać m.in. Samsung Galaxy S10, Xiaomi Mi 9, OPPO R18 Pro oraz Vivo z serii X. Znane są szczegóły jedynie odnośnie Xiaomi Mi 9, który ma zostać wyposażony w aparat o imponującej rozdzielczości 48 Mpx oraz dwa, pomocnicze obiektywy – 16 Mpx i 13 Mpx.

One comment

  • FRED

    20 lutego 2019 at 13:39

    Trzy? Już za rogiem producenci tylko czekają aby wyrzucić kolejne epokowe odkrycie – CZTERY OBIEKTYWY Z TYŁU TELEFONU!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.