GoogleNewsSystemyTabletyUrządzeniaAcer Chromebook Tab 10 – pierwszy tablet z Chrome OS trafi do Polski. Znamy już cenę.

Maciej Kulesa17 kwietnia 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Acer_Chromebook_Tab_10_-_4-1024x775.jpg

Jeśli śledzisz uważnie bloga, to trafiłeś już na informację o tablecie Acer Chromebook Tab 10 z systemem Chrome OS. Jednak do tej pory mogliśmy obstawiać jego polską cenę. Nie było również informacji o jego ewentualnej premierze w Polsce. Dziś jednak jesteśmy bogatsi o tę wiedzę i moim zdaniem moglibyśmy mieć do czynienia z hitem sprzedażowym. Dlaczego jest to wielka niewiadoma? Tablet działa na mało popularnym systemie Chrome OS. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie trafi do każdego. Swoje robi jeszcze opinia na temat tego oprogramowania. Wiele osób myśli, że za pomocą Chrome OS można tylko przeglądać internet i nic więcej.

Możliwość pracy na baterii przez 9 godzin. Wyposażenie w rysik Wacom EMR przydatny w pisaniu, tworzeniu rysunków i notatek. Ekran o przekątnej 9,7 cala z wysoką rozdzielczością 2048 x 1536 został wykonany w technologii OXGA IPS. Tablet waży tylko 550 gramów i może pomóc uczniom w zmniejszeniu wagi ich plecaków.

Acer Chromebook Tab 10 umożliwia wykorzystanie platformy Google Expeditions w procesie uczenia się – jest w nim możliwe stworzenie wirtualnej klasy i umieszczenie w niej obiektów w 3D, w celu uczynienia edukacji bardziej rozrywkową i efektywną. Funkcje rozszerzonej rzeczywistości są szczególnie przydatne w nauce przedmiotów ścisłych, jak geografia, biologia i astronomia. Niska waga Acer Chromebook Tab 10 może pomóc uczniom w odchudzaniu plecaków – z badań Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że blisko połowa polskich uczniów nosi zbyt ciężkie tornistry.

Tablet mierzy tylko 17 cm x 23 cm i ze względu na swoje rozmiary jest idealnym urządzeniem do użytku w klasie, podczas wycieczek i lekcji poza budynkiem szkoły. Przetwarzanie danych zapewnia 6-rdzeniowy procesor (2 x Cortex-A72 + 4 x Cortex-A53), który jest wspomagany przez 4 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 32 GB miejsca i można je rozbudować poprzez zastosowanie kart microSD. Tablet wyposażono w kamerę 2 Mpix i aparat fotograficzny 5 Mpix.

Tak, tablet w pierwszej kolejności skierowany jest do uczniów i nauczycieli. Google i Acer nie ukrywali tego i tak tez będzie w Polsce.Dzięki obsłudze Google Play, Chromebook Tab 10 umożliwia nauczycielom i uczniom dostęp do aplikacji w systemie Android. Czas przeznaczony do pracy na baterii wynosi 9 godzin, więc może obejmować nie tylko cały okres trwania zajęć szkolnych, a nawet lekcje dodatkowe. Administratorzy dzięki Chrome OS mogą zarządzać wszystkimi funkcjami tabletu, od aktualizacji po konfigurację aplikacji.  Miejsce na dysku Google zabezpiecza dane nawet w przypadku utraty lub uszkodzenia urządzenia.

Acer Chromebook Tab 10 w Polsce pojawi się w maju, w cenie 1399 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.