GoogleTutorialeInteligentne podpowiedzi w Gmail są już dostępne. Zobacz jak włączyć Smart compose.

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/gmail-nowy-wygląd.jpg

Smart compose – inteligentne komponowanie wiadomości w Gmail. Taka funkcja została przedstawiona podczas Google I/O 2018. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo pomaga użytkownikom szybciej pisać wiadomości email. Dzięki sztucznej inteligencji można zwiększyć produktywność, a w przypadku wielu osób może to być bardzo cenne narzędzie.

Nowa funkcja jest już dostępna w usłudze Gmail. Zanim jednak rzucisz się do skrzynek mussz o czymś wiedzieć. Smart Compose działa w trybie eksperymentalnym i tylko w języku angielskim. Żeby włączyć ten tryb musisz udać się do ustawień ogólnych Gmail i włączyć eksperymenty. Należy kliknąć w koło zębate (prawy górny róg) i przejść do ustawień. Po środku ustawień ogólnych jest taki box, który nazywa się:

Włącz dostęp do trybu eksperymentalnego – Możesz mieć wcześniejszy dostęp do funkcji, które są nadal w trakcie opracowywania. Google prawdopodobnie poprosi Cię e-mailowo o opinie na ich temat. Funkcje eksperymentalne bywają usuwane bez zapowiedzi.

Dalej należy zmienić język interfejsu na English (US) i zatwierdzić zmiany. Dzięki takiej procedurze możecie nauczyć Gmail swojego stylu i liczyć na pomoc z jego strony. Na początku funkcja ta działa średnio, ale z czasem potrafi coraz więcej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.