Artykuł eksperckiNewsOperatorzyTutorialeWideoDotpay, WordPress i Fast Micro Pay. 3 pojęcia gwarantujące szybkie płatności na stronie!

Paweł16 marca 2019118 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/dotpay-wordpress-fast-micro-pay.jpg

E-commerce stanowi obecnie bardzo popularny model prowadzenia działalności gospodarczej. Robienie zakupów w dużej mierze przeniosło się do internetu. Dostęp do sieci jest niemal powszechny, wyszukiwanie towarów w internecie jest szybkie i sprawne, a także nie wymaga wychodzenia z domu, a towar najczęściej dociera do odbiorcy w ciągu doby. Analitycy internetu podają, że jednym z najbardziej popularnych kanałów prowadzenia sprzedaży internetowej jest platforma WordPress. Platforma umożliwia instalowanie wtyczek do obsługi płatności na WordPress. Szybkie uiszczanie zapłaty i możliwość natychmiastowego realizowania zlecenia umożliwia między innymi bramka płatności internetowych Dotpay, która integruje się z wtyczką Fast Micro Pay. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

Dotpay – co to jest?

Dotpay – to platforma płatności online, która umożliwia wykonywanie błyskawicznych wpłat przez klientów. Dzięki temu, zostaje ominięta bariera czekania na zaksięgowanie przelewu przez bank. Dotpay oferuje swoim kontrahentom (np. właścicielom sklepu na WordPressie) tzw. konto przejściowe. Są na nim zbierane informacje, które dotyczą przelewów wykonywanych przez nabywców. Dane zbierane są momentalnie po wysłaniu przelewu przez klienta.

Na konto przejściowe zostają dopisane środki, bez czekania, aż przelew rzeczywiście trafi na konto. Dzięki temu, sprzedawca otrzymuje pewną informację, że środki zostały wysłane i może finalizować zamówienie. Z konta przejściowego, które na Dotpay przypisane jest do konkretnego kontrahenta, można w dowolnej chwili zlecić wykonanie przelewu. Po tej czynności, pieniądze wysyłane są na konto kontrahenta i pojawiają się na nim zgodnie z transzami zaplanowanymi przez bank.

Wykaz przykładowych zarobków na koncie przejściowym Dotpay.

wypłaty pieniędzy z dotpay

Płatności dla WordPress przez Dotpay

Dotpay – WordPressWtyczka Fast Micro Pay:

  • Dotpay – bramka płatnicza
  • WordPress – technologia do budowy blogów i sklepów internetowych
  • Fast Micro Pay – wtyczka, która integruje się z Dotpay i automatyzuje płatność na WordPress

Wtyczka Fast Micro Pay udostępnia specjalnie przygotowany moduł, który umożliwia wykonywanie szybkich płatności, specjalnie dedykowanych pod WordPress i Dotpay. Oprócz instalacji wtyczki, należy na wstępie zarejestrować konto na Dotpay, a po uzyskaniu danych dostępu, zalogować się do systemu i wykonać kilka prostych konfiguracji, które zostały opisane krok po kroku w filmach instruktażowych.

Dostęp do treści premium

Dzięki Dotpay istnieje możliwość sprzedaży płatnego dostępu do treści premium na WordPress. Są to artykuły, które nie są dostępne powszechnie, a żeby móc je przeczytać, klient musi uiścić opłatę. Można tego dokonać przez szybki przelew bankowy. Jest to popularna, prosta i wygodna metoda płatności internetowych.

Po wykonaniu opłaty kupujący zostaje przeniesiony z banku na stronę internetową, gdzie automatycznie uzyskuje dostęp do artykułu premium. Adres URL zakupu oraz hasło zostają wysłane na maila kupującego.

Zobacz wideo poradnik

Płatny dostęp do treści przez WordPress i Dotpay.

Istnieje także możliwość wykupienia przez klienta abonamentu czasowego, np. miesięcznego dostępu do treści premium. Oczywiście wysokość opłat zależy od właściciela serwisu. Możliwość korzystania z takich usług zapewnia wtyczka Fast Micro Pay.

Zobacz wideo poradnik

Jak wdrożyć abonament czasowy na stronie www?

Płatny download ebooka

Wtyczka Fast Micro Pay umożliwia także płatny dostęp do możliwości ściągnięcia ebooka. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu szybkich płatności Dotpay, wtyczki Fast Micro Pay oraz adres e-mail płatnika, czyli odbiorcy kupowanej książki elektronicznej.

System płatności skorelowany jest z adresem e-mail, kiedy wpłynie informacja o przelaniu środków, system automatycznie wysyła plik ebooka dostępny do pobrania. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, zapewnia szybkie i łatwe realizowanie opłaty i równie łatwy odbiór zamawianego „towaru”.

Zobacz wideo poradnik

Jak zrobić sprzedaż ebooka na WP przez Dotpay?

Płatny webinar Clickmeeting

Coraz bardziej modne stają się wszelkiego rodzaju konferencje czy zajęcia treningowe, warsztaty prowadzone za pomocą internetu. Dla odbiorców to bardzo dobra okazja do zdobycia potrzebnej im wiedzy, bez konieczności wychodzenia z domu. Dla autora, możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców w tym samym czasie. Nie do końca jest to możliwe w przypadku tradycyjnego spotkania w sali.

Specjaliści dowodzą, że nadmiar uczestników szkolenia w jednym miejscu, znacznie przyczynia się do spadku wydajności umysłowej kursantów. Powstaje za dużo barier komunikacyjnych. W szkoleniu przeprowadzanym przez internet, w sposób maksymalnie wydajny może uczestniczyć nieograniczona ilość kursantów, którzy się nie widzą i wygodnie przyswajają treści w swoim mieszkaniu.

Dotpay i płatności na WordPress umożliwiają uruchomienie płatnego webinaru Clickmeeting. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zawodowo zajmują się coachingiem czy doradztwem personalnym. Również i w tym przypadku potrzebna będzie wtyczka Fast Micro Pay. Potencjalnego odbiorcę należy skierować do wpisu, który stanowi promocję webinaru, a jednocześnie umożliwia dokonanie zapłaty za dostęp do pokoju konferencyjnego. Uiszczenie zapłaty przy pomocy wtyczki oraz platformy Dotpay w sposób natychmiastowy przyznaje dostęp do pokoju (za pośrednictwem tokena), w którym odbędzie się konferencja czy szkolenie.

Zobacz wideo poradnik

Jak uruchomić płatny webinar?

Darowizny dla fundacji i stowarzyszeń

Dzięki Dotpay, strona fundacji może w sposób łatwy, szybki i zautomatyzowany przyjmować datki od darczyńców. Oczywiście, również i w tym przypadku niezbędna będzie wtyczka Fast Micro Pay. Istnieje możliwość ustalenia dowolnej kwoty darowizny. Darczyńca musi wtedy kliknąć w odpowiedni przycisk, który przeniesie go do płatności z określoną kwotą, podaną już z automatu.

Można także skorzystać z opcji ustalenia określonej kwoty darowizny.

Zobacz wideo poradnik

Jak wdrożyć darowizny za pośrednictwem Dotpay?

Szybkie wpłaty

Dotpay znacznie usprawnia funkcjonowanie mechanizmów wpłat, bez względu na to, czy mają to być opłaty za treści premium, zakup ebooka, innego rodzaju zakupy, czy szybki przelew dokonywany na rzecz fundacji w ramach darowizny. Operacje są płynne, szybkie, a usługa płatności całkowicie zautomatyzowana. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Uiszczenie opłaty skutkuje zarówno szybką informacją dla sprzedającego, że otrzymał środki, jak i błyskawicznym otrzymaniem towaru przez kupującego. Co ważne, mechanizmy szybkich wpłat sprawnie funkcjonują na wszystkich urządzeniach: PC, tablet czy smartfon.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.