GoogleNewsMożesz sprawdzić demo nowego systemu Google – Fuchsia OS.

Maciej Kulesa6 kwietnia 20186 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/fuchsia-os-demo.jpg

Rok temu zaczęły pojawiać się pierwsze informacje na temat nowego systemu Google Fuchsia OS. Najpierw pojawiła się aplikacja do pobrania. Był to plik APK, dzięki któremu można było zobaczyć początki tego projektu. Była to naprawdę wczesna wersja, ale przynajmniej wiedzieliśmy, że ten system naprawdę powstaje. Później pokazano, że Fuchsia OS zainstalowano na laptopie Pixelbook. W tym przypadku również nie można mówić o stabilnej odsłonie. Pokazano tylko jak może wyglądać nowy system od Google.

Wczoraj podano do wiadomości, że na stronie internetowej udostępniono demo tego systemu. Jest ono bardzo okrojone i niewiele można na nim zrobić. Chodzi tylko o pokazanie tego projektu szerszej widowni, ale nie zaprezentowanie jego możliwości.

Demo nie pozwala na wiele i można traktować je jako prezentację. Nie uruchomisz żadnej aplikacji, nie można pobawić się asystentem Google, a nawet nie można wejść w ustawienia. Można tylko zobaczyć jak prawdopodobnie będzie prezentować się nowy system Google Fuchsia.

Mam nadzieję, że jego wczesną wersję udostępnią jeszcze w tym roku. Będzie to ogromne wydarzenie i moim zdaniem może zmienić rynek. Pozostaje wiele pytań, na które jeszcze nie znamy odpowiedzi. Najważniejszym z nich jest „Czy Fuchsia OS zastąpi Chrome OS i Androida„? Takie plotki pojawiają się w internecie od dawna. Jest jakieś prawdopodobieństwo, że nowy system mógłby połączyć obecne rozwiązania.

Można też mieć wątpliwości, bo Google ostatnio zaprezentował pierwszy tablet z systemem Chrome OS. Teoretycznie byłby to konflikt interesów i Fuchsia OS strzeliłaby w kolano obecnemu systemowi Google. Jednak dobrze wiemy, że gigant lubi ubijać produktu, które są świeże na rynku i taki tablet nie daje żadnej gwarancji systemowi Chrome OS na przenośnych urządzeniach.

Demo Fuchsia OS znajdziecie na tej stronie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020