NewsTelewizory Sharp z Android TV – przegląd najciekawszych modeli

Paweł13 grudnia 201912 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/telewizory-sharp-z-android-tv-przeglad-najciekawszych-modeli.jpeg

Obecne telewizory posiadają możliwości, które jeszcze parę lat temu były ciekawostką techniczną. Standardowo wyposażane są m.in. w systemy Smart TV. Sharp nie jest tutaj wyjątkiem – oferuje telewizory z Android TV. Co jeszcze proponują nam produkty tej firmy?

Systemy Smart TV sprawiają, że użytkownik nie musi polegać wyłącznie na programach telewizyjnych, lecz korzystać z serwisów streamingowych, a także wykorzystywać urządzenie na różne sposoby, np. do grania w gry konsolowe. Standardem są dziś telewizory 4K z ekranami LED. Niedawno jeszcze urządzenia takie były drogie, jednak obecnie są w zasięgu ręki właścicieli średnio zasobnego portfela.

Telewizor 4K dla współczesnego widza

Cechą, którą trzeba uwzględnić, kupując nowy telewizor, jest wielkość ekranu. Rozdzielczość 3840 × 2160 oznacza wysoką jakość obrazu, która, jeśli jest dodatkowo wspomagana przez obsługę HDR, lepiej oddaje realizm. Aby w pełni cieszyć się tymi wrażeniami, należy zainwestować w większy ekran, na którym różnice jakości staną się wyraźnie widoczne, ale uwaga – oznacza to również spadek tej jakości w przypadku złej jakości materiałów! Poza tym oczywiście musimy liczyć się z ilością dostępnego w pomieszczeniu miejsca. Tutaj najważniejsza jest odległość, z jakiej będziemy oglądać programy. Minimalna odległość od ekranu to mniej więcej 1,5-krotność jego przekątnej. Odbiornik 40-calowy powinien znajdować się w odległości co najmniej metra, zaś 55-calowy – już 2 m. Warto dodać, że odległość maksymalna nie powinna przekraczać dwukrotności minimalnej.

Dlaczego właśnie Android TV?
Dlaczego właśnie Android TV?

Przykładowe telewizory 4K

Możliwości współczesnych urządzeń zaprezentuje nam model 40BL5EA – telewizor w ofercie sklepu RTV EURO AGD produkowany przez Sharp. Urządzenie to jest stosunkowo tanie, ale już ono oferuje spore możliwości rozrywki. Oczywiście jest to telewizor z Android TV, wyposażony w system sterowania głosem oraz szereg użytecznych funkcji. Na przykład posiada tryb „Gra” minimalizujący opóźnienie przesyłania obrazu z konsoli, a także tryb „Sport”, w którym podwyższona zostaje częstotliwość odświeżania. Wysoką jakość dźwięku zapewniają specjalnie zaprojektowane systemy dźwiękowe. Standardem jest system Android TV oraz łącze Bluetooth, dzięki któremu można oglądać na ekranie materiały z urządzeń mobilnych. Z kolei gniazda USB pozwalają podłączyć zewnętrzy dysk i nagrywać na niego materiały multimedialne.

Większy ekran to lepsze wykorzystanie możliwości telewizora 4K, dlatego popularnością cieszą się modele takie jak 50BL2EA, o rozmiarze 50 cali. Bardziej wymagającego widza zainteresuje model 55BL3EA o 55-calowym ekranie. Jeśli zaś dysponujemy dużą ilością miejsca i chcemy wzbogacić swoje mieszkanie o kino domowe, do jego stworzenia znakomicie nada się telewizor 65BL3EA. Jego 65-calowy ekran jest wystarczająco duży, by zapewnić wrażenia bliskie kinowym, a poprzez liczne gniazda można podłączyć do niego odpowiednie głośniki. Nawet ten największy model można postawić na półce albo umocować na ścianie.

Telewizor 4K dla współczesnego widza
Telewizor 4K dla współczesnego widza

Dlaczego właśnie Android TV?

Firma Sharp, decydując się na Smart TV, wybrała system Android, którego największe zalety to intuicyjność oraz dostęp do Google Play, co otwiera przed użytkownikiem szereg użytecznych aplikacji z VOD na początek. Nowy telewizor 4K Sharp wyposażony w Smart TV będzie posiadał Android 9.0, który cechuje się stabilnością, a poza tym potrzebuje niewielu zasobów, przez co można go instalować na tańszych urządzeniach. Co ważne, wszystkie telewizory z Android TV tej firmy są certyfikowane przez Google – nie będzie zatem problemów z pobieraniem aktualizacji oraz z bezpieczeństwem danych.

Wybór telewizora jest uzależniony od jakości obrazu, jakiej oczekujemy, oraz od wielkości pomieszczenia, w jakim chcemy go ustawić. Jeśli zależy nam też na prostym w obsłudze i wydajnym systemie Smart TV, to warto wziąć pod uwagę zakup jednego z telewizorów 4K od Sharp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}