NewsTransakcje bezgotówkowe nawet do 100 zł

Paweł11 marca 20209 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/terminal-platniczy.jpg

Terminale płatnicze z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Klienci chętniej dokonują zakupów w formie transakcji bezgotówkowej. Dlaczego warto posiadać własny terminal płatniczy?

Dlaczego warto kupić terminal płatniczy?

Terminale płatnicze to innowacyjne urządzenia, które umożliwiają płatność za towar kartą, telefonem czy smartwatchem. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które nie lubią nosić przy sobie gotówki albo po prostu jej zapomniały.

O popularności terminali świadczy chociażby fakt, że zwiększa się limit płatności bez PIN. Do tej pory było to 50 zł, a od lipca będzie podwyższony do 100 zł. To oznacza, że ludzie coraz chętniej i więcej płacą kartą, niż gotówką, co przekłada się również na informacje Fundacji Polska Bezgotówkowa. W związku z tym przedsiębiorcy decydują się na zakup terminali płatniczych, aby sprostać wymaganiom swoich klientów i zachęcić nowych.

Ponadto stosuje się w nich najwyższej jakości system bezpieczeństwa, który pozwala na szyfrowanie każdej transakcji. Korzyści z niego czerpią nie tylko klienci, ale także ekspedienci. Przyjazny interfejs i łatwa obsługa to tylko kilka z zalet. Dlaczego jeszcze warto kupić terminal płatniczy? Oto kilka powodów:

  • Zapewnia bezpieczną transakcję,
  • Jest łatwy w użytkowaniu,
  • Pozwala zaoszczędzić czas podczas obsługi każdego klienta,
  • Buduje pozytywny wizerunek firmy,
  • Umożliwia dokonywanie płatności bezgotówkowej nie tylko w miejscu prowadzenia działalności, ale także poza nią.

Stacjonarny czy mobilny – który wybrać?

Na rynku istnieją dwa rodzaje terminali:

1.Stacjonarny terminal płatniczy

Dedykowany jest przede wszystkim tym firmom, których działalność prowadzona jest w jednym miejscu, ponieważ potrzebuje on źródła zasilania. W związku z tym jest umieszczony zazwyczaj przy kasie. Dostępny jest jako pojedyncze urządzenie albo PIN Pad z kablem, co ułatwia klientowi potwierdzić transakcję.

Najlepiej sprawdza się w sklepach stacjonarnych czy też dużych marketach, gdzie przy kasie jest ekspedientka, a także w samoobsługowych kasach.

2.Mobilny terminal płatniczy

Terminal płatniczy mobilny, zwany również przenośnym, to innowacyjne rozwiązanie, które powstało z myślą o tych, którzy wykonują pracę nie tylko w miejscu działalności, ale również poza nią. Urządzenia te cechują się kompaktowym rozmiarem i małą wagą, co pozwala nosić je w kieszeni spodni czy kurtki.

Mobilny POS nie potrzebuje stałego zasilania prądem, ponieważ ma wbudowany akumulator. Może się łączyć przez sieć bezprzewodową. Sprawdza się przede wszystkim w restauracjach, gdzie kelner może podejść z terminalem do stolika czy na ogródek. To także doskonała opcja dla kurierów, dostawców jedzenia i wszystkich, którzy przyjmują płatności poza punktem sprzedaży.

Zarówno terminale stacjonarne, jak i mobilne dostępne są na stronie paytel.pl. Bogata oferta pozwala znaleźć urządzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Natomiast doświadczeni pracownicy oraz dostępna infolinia pomagają rozwiać ewentualne wątpliwości.

Na co zwrócić uwagę kupując terminal?

Przy zakupie terminala warto zwrócić uwagę na:

  • Docelowe miejsce przyjmowania płatności klienta, co pozwoli wybrać terminal stacjonarny lub przenośny,
  • możliwość przyjmowania płatności karta, smartwatchem i telefonem,
  • wysokość opłaty za dzierżawę,
  • czas księgowania pieniędzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}