NewsTworzenie sklepu internetowego krok po kroku. Na co zwrócić uwagę?

Paweł6 lipca 202012 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/tworzenie-sklepu-internetowego.jpg

W dzisiejszych czasach, jeżeli mamy cokolwiek na sprzedaż – najlepszym miejscem do sprzedaży naszego towaru będzie internet. W dzisiejszych czasach, sklepy internetowe są tak samo popularne, jak zwykłe sklepy które znajdziemy przy ulicy. Przewaga sklepu internetowego nad jego klasycznym odpowiednikiem, jest – przynajmniej w teorii – możliwość obsługi całego świata. Wszystko zależy od atrakcyjności naszego towaru. Skupmy się nad tym, jak stworzyć sklep internetowy i na co zwrócić uwagę.

Pierwsze kroki, czyli przemyślmy strategię.

O ile sami nie jesteśmy osobami z wielką wiedzą i doświadczeniem na temat projektowania i wdrażania sklepów internetowych, tworzenie sklepu internetowego najprawdopodobniej komuś zlecimy. W zależności od naszego budżetu, możemy otrzymać tylko sam sklep, którego promocją zajmiemy się sami, lub też otrzymamy kompleksowe rozwiązanie, w którym znajdziemy zarówno prowadzenie sklepu, obsługę płatności, aplikację mobilną jak i strategię promocyjną. Zastanówmy się z jakim rozmachem chcemy działać, jeżeli nasz produkt jest wysoce specyficzny, bardzo unikalny, lub sami mamy już ustaloną renomę – nasi potencjalni klienci będą o tym wiedzieli. Z drugiej zaś strony, jeżeli nasz produkt, lub też jego rodzaj jest powszechny, a konkurujemy na przykład samą ceną bądź innymi atutami – może kampania promocyjna naszego sklepu będzie nam bardzo przydatna?

Współpraca i komunikacjawartość kluczowa!

Gdy będziemy omawiać z osobą projektującą nasz sklep – nie róbmy tego pobieżnie i w pośpiechu. Wtedy mamy bardzo dużą szansę na to, że nasz sklep nie wypali. Poświęćmy wiele uwagi na to, żeby osoba lub osoby które wykonają nasze zlecenie – będą wiedziały o co nam NAPRAWDĘ chodzi. Oni się znają na swojej pracy, my na swojej. To, co dla nas jest oczywiste, dla osób wykonujących i projektujących nasz sklep wcale nie musi być takie oczywiste. W przypadku, jeżeli nasz produkt jest czymś bardzo specyficznym – lub też obawiamy się, że możemy być źle zrozumiani – poświęćmy odpowiednio dużo czasu, abyśmy nie zostawili żadnych niedomówień. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego „domyślanie się” kończy się na ogół wydłużonym procesem wdrożeniowym i niepotrzebnymi nerwami – a to nikomu niepotrzebne.

Słuchajmy dobrych rad!

W przypadku, jeżeli nie orientujemy się zbytnio w temacie projektowania sklepów internetowych – zdajmy się na zdanie kogoś, kto będzie wykonywał to zlecenie, lub przynajmniej weźmy pod uwagę co taki ktoś mówi. Jeżeli mamy do czynienia z firmą lub osobą z doświadczeniem, warto wysłuchać uwag. Możliwe, że realizowali już taki projekt, więc ich doświadczenie może mieć tutaj wielką wartość. W sprawach innych niż pierwszorzędne warto niekiedy zdać się na opinię ekspertów, niż upierać się przy swojej wizji. Oszczędzimy w ten sposób czas, oraz własne nerwy.

Design – bez niego ani rusz

Cokolwiek sprzedajemy w świecie internetu, warto aby klient po naszym sklepie umiał poruszać się swobodnie, jest to tak samo ważne, jak w sklepie fizycznym. Klient który może nawigować przez nasz sklep bez przeszkód prędzej coś w nim kupi niż ten, kto musi się przedzierać przez gąszcz kategorii. Zadbajmy o to, by nasz sklep był przejrzysty i miły dla oka. Opisy produktów – schludne i treściwe w miarę możliwości. Zdjęcia powinny jak najlepiej oddać istotę towaru w naszym sklepie, jeżeli sami nie możemy ich dostarczyć, dobra firma w której projektujemy nasz sklep zaoferuje rozwiązanie. Na koniec, regulamin takiego sklepu również powinien być napisany profesjonalnie, aby uniknąć wszelkich nieporozumień.

Podsumowując

Sklepy internetowe w dzisiejszych czasach to rzecz tak naturalna jak oddychanie, nasz sukces może zależeć właśnie od sklepu internetowego. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, nawiążmy współpracę z firmą o ustalonej renomie. Powierzanie naszego sklepu internetowego wszelakim domorosłym fachowcom, choć tańsze – może być zgubne w skutkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}