AplikacjeUprawiasz sport? Sprawdź w czym mogą pomóc Ci aplikacje

Paweł28 września 20217 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/sport-aplikacje.jpg

Sprawny i zdrowy dzięki smartfonowi lub tabletowi? Zainstalowane w nich aplikacje wspierają sportowców i tych, którzy chcą zacząć treningi. Co mają do zaoferowania i w czym mogą nam pomóc? Podpowiadamy.

Zalety korzystania z aplikacji podczas aktywności fizycznej

Dzięki temu, że aplikacje są darmowe lub stosunkowo niedrogie, oszczędzamy pieniądze, które musielibyśmy wydać na karnet na siłowni. Wiele aplikacji fitness oferuje opcję rozpoczęcia treningu na wyciągnięcie ręki. Wystarczy smartfon, ewentualnie słuchawki i możemy zacząć ćwiczyć. Dzięki różnym funkcjom śledzenia wyniki treningowe są rejestrowane i oceniane, więc postęp w ćwiczeniach i wydajność są dla nas widoczne. Funkcje przypominające motywują nas do regularnych ćwiczeń.

Jak wybrać aplikację fitness?

Nie każda aplikacja fitness jest odpowiednia dla każdego sportowca. Jeśli jesteśmy kompletnymi nowicjuszami, albo zaczynamy ponownie trenować po długiej przerwie, przede wszystkim przed rozpoczęciem treningów skonsultujmy się z lekarzem lub trenerem. Pomoże to określić poziom naszej sprawności i zapobiec przetrenowaniu.

Następnie wybierzmy sobie cel naszych treningów: siłę, wytrzymałość, utratę wagi itp. Zastanówmy się, jakie funkcje musi mieć aplikacja, aby nasz trening był udany: aplikacja ze społecznością, plan treningowy, rodzaj ćwiczeń lub tym podobne. Przetestujmy różne programy w wersji podstawowej przed wyborem. Zdecydowaliśmy się na aplikację? Ustalmy plan treningowy i regularnie z niej korzystajmy. To jedyny sposób na ustalenie rutyny, która doprowadzi nas do sukcesu. Więcej porad znajdziesz na https://scroll.morele.net.

Aplikacje dla biegaczy i kolarzy

Strava to aplikacja, która wielowymiarowo analizuje nasz trening. Podaje nam takie parametry jak przebyty dystans, prędkość, szczegóły trasy, kąt nachylenia, najwyższy i najniższy punkt drogi, zmiany tempa jazdy i naszego tętna. Dzięki czujnikowi GPS aplikacja precyzyjnie może określić przebyty przez na dystans niezależnie od tego czy biegaliśmy, czy jeździliśmy na rowerze. Ciekawą funkcjonalnością jest fakt, że mamy w niej możliwość monitorowania poziomu eksploatacji naszego sprzętu, dzięki czemu nasz rower dłużej będzie w dobrym stanie. Wyróżniająca się na tle innych aplikacji jest możliwość rywalizacji ze znajomymi. Mogą oni na bieżąco monitorować nasze postępy i porównywać ze swoimi osiągami, wyszukiwać profile osób uprawiających tę samą dyscyplinę sportową, nawiązywać nowe znajomości, a nawet pozyskiwać chętnych do wspólnych treningów. Strava stawia na rywalizację, ponieważ znajdziemy w niej challenge, rankingi czy wyścigi. Aby zacząć z niej korzystać wystarczy zainstalować ją na telefonie z systemem Android lub iOS i wypełnić wszelkie potrzebne dane. Więcej znajdziesz na https://scroll.morele.net.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}