NewsWydajny smartfon na raty. Jakie modele warto rozważyć?

Paweł28 sierpnia 201913 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/wydajny-smartfon-na-raty.jpeg

Każdy rok przynosi ze sobą nowe modele flagowych smartfonów produkowanych przez gigantów rynku elektronicznego. Które z takich gadżetów są obecnie na topie i na jakie cechy warto zwracać uwagę, jeżeli planujemy wybrać jeden z nich?

Bez smartfona wielu z nas nie wyobraża sobie życia zawodowego – dotyczy to zwłaszcza profesji wymagających dynamizmu i ciągłego kontaktu z zespołem współpracowników czy klientami. Gadżety te stały się również naszymi przenośnymi centrami rozrywki, umożliwiającymi obejrzenie filmu, przeczytanie książki czy zagranie w grę w dowolnym miejscu. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze nowoczesnego smartfona?

Wydajność pracy

Najważniejszym elementem smartfona jest jego swoiste serce, czyli procesor. To od jego wydajności zależy sprawność działania urządzenia. Do topowych procesorów obecnie zalicza się cztery modele: Qualcomm Snap Apple A12, Qualcomm Snapdragon 855, Huawei Kirin 980 i Samsung Exynos. Drugą kwestią jest ilość dostępnej pamięci: im jest ona większa, tym więcej możemy zainstalować aplikacji, pobrać muzyki czy przechować zdjęć. Dla typowego użytkownika istotny będzie także aparat – warto zwrócić uwagę na ich liczbę w danym smartfonie. Bardzo popularnym trendem jest obecnie umieszczanie w urządzeniu dwóch czy nawet trzech aparatów. Jeden z nich pełni typową funkcję aparatu czy kamery, a dodatkowe umożliwiają między innymi dobre przybliżanie obrazu.

Mocne propozycje

Które dostępne na rynku smartfony spełniają powyższe warunki? Najbezpieczniejszym wyborem z pewnością będą tzw. flagowe modele, oferowane przez najbardziej znanych producentów sprzętu elektronicznego. Przykładem może być Samsung Galaxy S10, który powinien szczególnie przypaść do gustu miłośnikom filmów – ich oglądanie ułatwia duży, mierzący 6,4 cala ekran. Osoby preferujące nieco mniejsze wymiary mogą się zainteresować kultowym iPhonem XS słynnej firmy Apple. Jego cechy to nie tylko znakomity aparat, ale również wysokiej jakości komponent gwarantujące płynną i wydajną pracę.

Warto również spojrzeć na model Xiaomi Mi 9 – jest on zdecydowanie tańszy od wymienionych wcześniej propozycji, ale nie ustępuje im znacząco pod względem wydajności pracy czy jakości robionych zdjęć i filmów (szczególnie dobrze sprawdza się w warunkach nocnych).

Jakie koszty?

Rozważając zakup smartfona, miejmy na uwadze to, że nie należy on do gadżetów tanich – nawet kosztujący stosunkowo niewiele (w porównaniu z konkurencją) Xiaomi Mi 9 generuje wydatek około 1800 złotych. Z kolei na urządzenia Apple czy Samsunga musimy wyłożyć przynajmniej 4000 zł. Co zatem zrobić, gdy musimy pilnie kupić telefon, ale nasz budżet chwilowo na to nie pozwala? Teoretycznie dobrym rozwiązaniem może wydawać się kupno używanego modelu, jednak w przypadku tak delikatnego sprzętu jest to dość ryzykowne. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usługi pożyczki ratalnej i wziąć smartfon na raty.

Smartfon w korzystnych ratach

Czym się różni tzw. chwilówka od pożyczki na raty? Jej zaletą jest przede wszystkim to, że możemy dostosować ją idealnie do naszych potrzeb. Ekspert z firmy hapipożyczki tłumaczy to w następujący sposób:

– Myślę, że największą zaletą pożyczki na raty jest jej elastyczność. W przypadku pożyczki ratalnej klient indywidualnie ustala kwotę, która może sięgać nawet 15 tysięcy złotych, jak również kwotę miesięcznej spłaty, rozciągając jej termin na okres od 3 do nawet 36 miesięcy. Od klienta zależy, kiedy nastąpi spłata pierwszej raty, co może mieć miejsce dopiero po dwóch miesiącach od wzięcia pożyczki. On też określa dzień miesiąca, który będzie dla niego najdogodniejszy na spłatę raty. Interesującą i bardzo przydatną opcją w przypadku tej formy pożyczki są „wakacje od raty”, czyli możliwość wstrzymania spłat na miesiąc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dzięki temu rozwiązaniu, oferowanemu między innymi przez firmę hapipożyczki, smartfon na raty może w zasadzie kupić każdy. Wszelkie formalności ograniczają się do minimum, a do przyznania pożyczki konieczne są tylko podstawowe dane, takie jak nasze miejsce zamieszkania i PESEL.

Obecnie smartfony pełnią wiele różnorakich funkcji, dlatego przy ich wyborze zwraca się uwagę na to, czy jakość komponentów, takich jak procesor i pamięć, gwarantuje szybką i płynną pracę. Zakup modeli z wyższej półki mogą nam ułatwić usługi, takie jak pożyczka na raty, dzięki której otrzymamy środki na wymarzony gadżet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}