Xiaomi Redmi Note 5 Pro od 766 złotych – wersja globalna.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro od 766 złotych – wersja globalna.

Wiele osób czeka na ten model i w końcu mogą spokojnie zamówić wersję międzynarodową. Jest to dobra wiadomość dla osób, którym zależy na LTE B20. Pasmo to obsługiwane jest w mniejszych miejscowościach. Xiaomi Redmi Note 5 Pro można zamówić w dwóch wersjach pamięciowych: 3/32 i 4/64. Prawdopodobnie będę testował go w najbliższym czasie, więc od razu podzielę się opinią na jego temat.

Jest to przedsprzedaż organizowana przez sklep Gearbest. Kończy się 14 maja i wtedy też rozpocznie się przygotowywanie przesyłek.

Zanim zaczniecie mnie przeklinać, że źle napisałem nazwy, to musicie zwrócić uwagę na jedną rzecz. Xiaomi Redmi Note 5 Pro posiada procesor Snapdragon 636 i ten model jest właśnie oznaczony jako „Pro”. Taka jest oficjalna nazwa producenta. Sklep Gearbest wrzucił taki model pod standardową nazwę Redmi Note 5, która oficjalnie ma procesor Snapdragon 625. Jest to pomieszanie z poplątaniem i Redmi Note 5 praktycznie niczym się nie różni od Redmi 5 Plus.

uf…

Ciężko przebrnąć przez te wszystkie nazwy. Jednak najważniejsze, że powyższe warianty dotyczą specyfikacji Xiaomi Redmi Note 5 Pro. Jest to niesamowicie istotne bo otrzymujesz zdecydowanie mocniejszy procesor i odświeżone pozostałe parametry. Jeśli szukasz dobrego i taniego smartfona, to będzie dobry wybór. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jeden szczegół.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro nie posiada NFC. Możesz więc zapomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Jest to duży minus i zapewne wiele osób weźmie go pod uwagę. Mi by brakowało tego elementu i pewnie zastanowiłbym się nad Honor 9 Lite. Ten model można zamówić poniżej 1000 złotych i jest bardzo zbliżony do Xiaomi Redmi 5. Co prawda, wersja Pro będzie mięć lepszy procesor od 9 Lite, ale ten drugi wygrywa technologią NFC.

Smartfon Xiaomi Redmi Note 5 Pro zasilany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 636 (1.8 GHz) w połączeniu z grafiką Adreno 506GPU. Tak jak pisałem, do wyboru macie dwie wersje jeśli chodzi o pamięć. Osobiście zdecydowałbym się na wyższy model, bo 32GB pamięci na dane w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie minimalnym wynikiem. Producent chwali się świetnym aparatem i podobno jest on zbliżony do tego który pojawił się w Xiaomi Mi A1. Jeśli to prawda, to nie liczcie na efekt opadania szczęki. Jest poprawnie, ale nic specjalnego. Na szczęście reszta sprawdzi się idealnie, włącznie z baterią o pojemności 4000 mAh.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *