MWC 2018TelefonyUrządzeniaTak wygląda Nokia 7+ z ekranem 18:9.

Mam nadzieję, że to nie koniec nowości od HMD Global, bo szef tej firmy obiecał zaprezentować coś niesamowitego. Targi MWC 2018 zbliżają się w szybkim tempie, ale mam nadzieję, że producent trzyma jeszcze coś w rękawie i pokaże to niesamowite rozwiązanie Nokii. Chociaż, zaprezentowana Nokia 7+ wypada bardzo dobrze i cieszę się, że HMD zdecydowało się na taki model. Liczę również na korzystną cenę, bo podoba mi się ten model. Pierwsze informacje na temat Nokii...
Maciej Kulesa15 lutego 201847 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/05/nokia-logo-e1499350126139.jpg

Mam nadzieję, że to nie koniec nowości od HMD Global, bo szef tej firmy obiecał zaprezentować coś niesamowitego. Targi MWC 2018 zbliżają się w szybkim tempie, ale mam nadzieję, że producent trzyma jeszcze coś w rękawie i pokaże to niesamowite rozwiązanie Nokii. Chociaż, zaprezentowana Nokia 7+ wypada bardzo dobrze i cieszę się, że HMD zdecydowało się na taki model. Liczę również na korzystną cenę, bo podoba mi się ten model.

Pierwsze informacje na temat Nokii 7+ pojawiły się już na początku tego miesiąca, ale wtedy otrzymaliśmy wstępną specyfikację i jedno zdjęcie bardzo słabej jakości. Na tę chwilę wiemy o niej zdecydowanie więcej i muszę przyznać, że będzie to kawał interesującego sprzęty. Tym bardziej, że HMD Global nawiązuje do starej polityki Nokii i ich smartfony, przynajmniej te ze średniej półki i lepsze, wykonane są bardzo dobrze.

Zdjęcie prezentuje smartfona z ekranem 18:9 i z pomarańczowymi akcentami wokół kamery, przycisku zasilania, głośności oraz czytnika linii papilarnych. Wraz ze zdjęciem pojawiła się możliwa specyfikacja. Na początku warto zaznaczyć, że wersja międzynarodowa prawdopodobnie będzie przygotowana z systemem Android One, natomiast inny wariant ma trafić do Chin.

Nokia 7+ wyposażona jest w  ekran o przekątnej 6″ (FHD+; 2160×1080), procesor Snapdragon 660, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na dane. Na tylnej obudowie Nokii 7+ mają się znaleźć dwa aparaty 12MP + 13MP z optyką ZEISS. Jeden z nich zostanie wyposażony w dwukrotny zoom optyczny. Natomiast na przednim panelu znajdzie się kamerka 16MP, również z logo ZEISS. Oprócz tego Nokia 7+ wyposażona będzie w port USB-C z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge.

Oprócz wyżej wymienionego smartfona Nokia 7+ HMD Global zaprezentuje budżetowy model Nokia 1. Już wcześniej wspominałem o pierwszych informacjach na temat tego telefonu, ale teraz możemy zobaczyć jak będzie wyglądał. Model ten będzie działał pod kontrolą systemu Android Go, a to już może dać nam wyobrażenie na jakich podzespołach może pracować Nokia 1. System ma być zoptymalizowany pod kątem smartfonów z pamięcią 1GB RAM lub mniejszą i poniżej 16GB pamięci na dane. Mówimy więc o naprawdę tanich urządzeniach, które pojawiają się również w sklepach z bułkami.
Grafiki zostały pokazane na Twitterze.

Tak wygląda Nokia 7+ z ekranem 18:9.

Opinia4 comments

 • Kam

  16 lutego 2018 at 17:43

  Weź się naucz pisać czlowieku. Byk na byku

  Reply

  • Byloniebylo

   16 lutego 2018 at 17:59

   Oswiec nas bo ja znalazlem jedna literowke.
   Naucz sie pisac komentarze trollu.

   Reply

 • Natalia

  15 lutego 2018 at 10:13

  Może się nie znam, ale to strasznie słabe, robić sprzęt pod android go, zamiast dac możliwość wgrania go na starsze urządzenia. Wiem, że chodzi o trzepanie kasy, no ale i tak… Swoją drogą widzę, że Nokia też idzie w trend sprzętowy, którego normalny człowiek nie obsłuży jedną ręką, za to będzie go musiał ładować dwa razy dziennie :(

  Reply

  • Maciej Kulesa

   15 lutego 2018 at 10:59

   Android Go jest dobrym rozwiązaniem. Producenci i tak wypusxczają budżetowce poniżej krytyki, a teraz będą one płynniej działały. Taki Android Light.
   Co do Nokii 7+. Ten trend mi się podoba. Dla mnie ekrany 18:9 to strzał w 10. Teraz testuję Wiko View (bardzo tani model) i jakoś baterii nie muszę ładować dwa razy dziennie. Nie jest to ideał, ale bateria i 18:9 nie gryzą się.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.