Android 8.0 Oreo dla OnePlus 3 i 3T do pobrania dla wszystkich. Instrukcja aktualizacji.

Android 8.0 Oreo dla OnePlus 3 i 3T do pobrania dla wszystkich. Instrukcja aktualizacji.

[aktualizacja]

Nowe oprogramowanie możecie wgrać w sposób, który podałem poniżej lub inną metodą, jaką wrzucił jeden z czytelników komentarzach (Dzięki Damian).

[aktualizacja]

OnePlus otwiera się na wszystkich użytkowników, a przynajmniej tych, co chcą przetestować najnowszą wersję systemu Android 8.0 Oreo. Do tej pory beta testy odbywały się w zamkniętym gronie, ale na dniach producent publicznie udostępnił pliki do pobrania, które są dostępne na ich stronie.

Przed flashowaniem najlepiej stworzyć kopię zapasową najważniejszych danych. Aktualizacja niekoniecznie będzie wymuszać resetowanie do ustawień fabrycznych, ale lepiej być przygotowanych na taką ewentualność. Na pewno będzie trzeba wykonać taką czynność jeśli przechodzicie na Oxygen OS z innego systemu. W takim też przypadku producent nie gwarantuje jak się zachowa instalator, bo jest to jeszcze wersja beta. Jeśli miałyby nastąpić jakieś problemy, to najprawdopodobniej wyskoczą na etapie próby instalacji.

Oczywiście, pierwsze co musisz zrobić, to pobrać pliki instalacyjne z powyższych linków. Przekieruje Cię na stronę OnePlus i tam, na samym dole jest paczka do pobrania. Przed przejściem do kolejnego etapu upewnij się, że masz zainstalowane na komputerze wszystkie niezbędne pliki adb.

Uruchom ponownie telefon w trybie odzyskiwania. W tym celu wyłącz urządzenie i włącz go ponownie, jednocześnie trzymając przyciski zasilania i zmniejszania głośności.

Wybierz opcję „Install from USB” na ekranie odzyskiwania, stuknij OK, aby potwierdzić. Zostanie wyświetlony ekran z „You are in sideload mode”. Jeśli nie używasz oryginalnego Oxygen Recovery, to powinieneś zajrzeć do instrukcji odzyskiwania TWRP, w celu odtworzenia programu OxygenOS Recovery.

Podłącz smartfona do komputera i wpisz następujące polecenie w wierszu poleceń lub terminalu (Mac/Linux):

 • W systemie Windows: „adb sideload <nazwa_pliku>”
 • Dla komputerów Mac / Linux: „./adb sideload <nazwa_pliku>”

W tym momencie zalecana jest cierpliwość, bo smartfon ładuje wszystkie pliki i aktualizuje system. Po jakimś czasie zostanie zrestartowany i wszystko powinno być dobrze.

   1. Pobierasz update, wrzucasz go luzem na pamięć wewnętrzna i wychodzisz w ustawienia, w pozycję aktualizacja, wybierasz menu z 3 kropek i wybierasz aktualizacje lokalnie.
    Używałem tego by przejść z stocka na open betę i odwrotnie na op3

     1. Ja zawsze robiłem na op3 dirty flash, aczkolwiek pamiętaj że przechodzisz na wyższą wersję Androida, więc backup wskazany, lub uznasz jak ja że wipe bez buckapu nie zaszkodzi :p

     2. Niestety nie mogę Ci odpowiedzieć na te pytanie, gdyż od czerwca już nie mam op3; mam teraz op5

     3. Nie narzekam, pierdyliard apek w tle odpalonych, a on i tak śmiga;
      Jedynie co mnie wkurza to bardzo rzadko występuje problem z wybudzaniem z deepsleepu przez FP

     4. Na stronie op mówi, że mogą być problemy z bluetooth, nfc i aplikacjami. Jak z tym? Kurde bele kusi mnie strasznie Oreo zwłaszcza pic- in- pic.

     5. Co do oreo to muszę Cię zawieść, gdyż nie ma nawet otwartej bety dla OP5, jakiś czas temu wyczytałem że nie będzie żadnych comunity bulid’ów na op5; więc nadal siedzę na nugacie

     6. Słyszałem, że to tylko chwyt marketingowy, że OP dba o starszych użytkowników. Wkrótce będzie pewnie też na op5.

     7. Lipa. Raz dziennie trzeba restart robić bo zanika całkowicie transmisja danych. Wyłączenie wifi i danych nie pomaga tylko restart.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *