GoogleNewsSystemyNowy system Google przejmie stary sklep?

Maciej Kulesa3 stycznia 20196 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/fuchsia-os-1024x482.jpg

Nowy system Google przejmie stary sklep?

O tym, że nowy system Google – Fuchsia OS – może mieć możliwość uruchamiania aplikacji z Google Play, pisałem już w kwietniu ubiegłego roku. Teraz jednak dostajemy na to niezbite dowody. Pojawiły się w kodzie projektu Android Open Source Project (AOSP).

Prawdopodobnie Fuchsia będzie korzystać ze specjalnie zaprojektowanej wersji Android Runtime (ART) do uruchamiania aplikacji z Androida.

Nie jest to wielka niespodzianka i można było się spodziewać, że Google będzie chciało wykorzystać ogromną bibliotekę Google Play. Jednak wiele osób miało wątpliwości, czy taki krok nastąpi. Wiemy dobrze, że gigant lubi podejmować dziwne decyzje, ale tutaj byłby to strzał, nie tylko w kolano, ale i w głowę.

Fuchsia OS ma pojawić się na komputerach, tabletach i smartfonach. Prawdopodobnie w planach Google jest zunifikowanie systemów Chrome OS i Android. Jeśli nastąpi taka decyzja, to duża baza aplikacji i gier na pewno skusi wielu użytkowników do przesiadki na nowy system. Taka zmiana nie nastąpi z dnia na dzień, bo jest to niewykonalne. Prawdopodobnie będziemy świadkami płynnego przejścia z obecnych systemów na nowy produkt Google. Przez długi czas będą żyć obok siebie trzy systemy giganta. Jestem ciekawy, czy taka operacja nie namiesza użytkownikom w głowach.

W kwietniu 2018 roku podano do wiadomości, że na stronie internetowej udostępniono demo tego systemu. Jest ono bardzo okrojone i niewiele można na nim zrobić. Chodzi tylko o pokazanie tego projektu szerszej widowni, ale nie zaprezentowanie jego możliwości.

Demo nie pozwala na wiele i można traktować je jako prezentację. Nie uruchomisz żadnej aplikacji, nie można pobawić się asystentem Google, a nawet nie można wejść w ustawienia. Można tylko zobaczyć jak prawdopodobnie będzie prezentować się nowy system Google Fuchsia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.