TelefonyUrządzeniaHonor 7X otrzymuje Android Oreo i dołącza do programu Project Treble!

Maciej Kulesa17 marca 20186 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/projekt-treble.png

Co to jest Project Treble?

Zacznijmy od wyjaśnienia co to jest Project Treble. W wielkim uproszczeniu jest to skrócenie całego procesu aktualizacji systemu Android. Cała inicjatywa została przedstawiona w momencie premiery systemu Android 8 Oreo i ma za zadanie przyspieszyć wprowadzanie nowych wersji oprogramowania. Do tej pory, wraz z pojawieniem się nowego Androida, producenci sprzętu musieli pracować nad optymalizacją nakładki pod niego. Wyglądało to tak, że producent otrzymywał system, ale musiał napisać/zaktualizować pod niego, a raczej na niego nakładkę. Teraz nie będzie musiał jej „ruszać”, bo Project Treble powoduje, że partnerzy będą skupieni na wdrażaniu samego systemu, a ich firmowy interfejs będzie mógł zostać bez zmian.

Kup Honor 7X za 1089 złotych!

Honor 7X z systemem Android Oreo i Project Treble.

Honor 7X trafił na rynek z Androidem Nougat 7.0 i nakładką Huawei EMUI 5.1. Jednak w sieci pojawiły się już informacje, że smartfon zaczyna otrzymywać aktualizację do wersji Oreo. Co prawda obiecano, że Honor 7X otrzyma Android Oreo, ale zapowiadano go dopiero na drugi kwartał tego roku. Z jednej strony czytam o aktualizacji, a z drugiej dochodzą głosy, że jest to wczesna wersja dla użytkowników, którzy chcą wziąć udział w testach.

To nie ma teraz znaczenia, bo ważna jest inna informacja. Wraz z nowym systemem Honor 7X dołącza do programu Project Treble. Tym samym można oczekiwać, że smartfon może otrzymać aktualizację do systemu Android P. Jest to dobra wiadomość, tym bardziej, że mowa tutaj o smarrfonie za około 1000 złotych, którego warto brać pod uwagę.

Jestem ciekawy czy Honor 9 Lite i Huawei Mate 10 Lite również dołączą do Projektu Treble. W końcu mają one bardzo porównywalne parametry. Co więcej, Honor 9 Lite na półce wylądował już z systemem Android 8 Oreo i pewnie niejedna osoba liczy na takie podejście do tematu. Tutaj możecie zapoznać się z pierwszą recenzją Honor 9 Lite.

Honor 7X otrzymuje Android Oreo i dołącza do programu Project Treble!

OpiniaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}