Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Huawei P10 w przedsprzedaży. Orange trochę lepszy od Play.

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

Orange zaczęło oferować, w przedsprzedaży, najnowszy model Huawei P10 z dodatkowymi akcesoriami. Sami wiecie, że nie zawsze opłaca się brać smartfona razem z abonamentem, a tym bardziej zaraz po premierze. Jak jest w tym przypadku? Akurat tutaj jest to dosyć korzystne, jeśli oczywiście ktoś planuje podpisanie umowy.

W ofercie Orange wychodzi to następująco:
  • Suma opłat miesięcznych – 179,99 zł, a ona zawiera:
  1. Opłata miesięczna za telefon – 50 zł
  2. Abonament Smart Plan LTE – 129,99 zł

Do tego trzeba jednak doliczyć opłatę startową w kwocie 369 złotych. Można to rozbić na miesiące i wyjdzie nam około 15 złotych. Wtedy cały abonament można liczyć jako 195 złotych. Szybkie sprawdzenie w sieci i wychodzi na to, że Play ma w podobnej ofercie ten sam zestaw, ale są pewne różnice.

Abonament Smart Plan LTE w Orange posiada nielimitowane połączenia do wszystkich sieci (również SMS/MMS), w tym na stacjonarne, 20 GB internetu (współdzielony) i 400 min +100 MB w roamingu w UE. W cenie tego abonamentu możecie posiadać trzy numery + jedną kartę do internetu mobilnego. Sam jestem posiadaczem tego pakietu, ale ja jeszcze dobierałem do niego internet mobilny „bez limitu”.

W sklepach internetowych przedsprzedaż zaczyna się od 2699 złotych. Łatwo obliczyć, że daje to 112,50 złotych miesięcznie, w ratach na 24 miesiące. Do tego należałoby doliczyć Plan wspólny Orange i cena byłaby zdecydowanie wyższa. Pewnie nie każdy patrzy na abonament, bo nie lubi być związany z operatorem, ale widać, że w tym przypadku cena wypada dobrze.

Do tego w prezencie są akcesoria i Spotify na 3 miesiące. Chociaż tę ostatnią usługę często można dorwać w promocji, więc nie jest to żaden plus w tym przypadku. Jednak akcesoria są już warte kilkaset złotych i na to zwróciłbym uwagę.

Przejdźmy teraz do oferty Play, która w tej samej cenie abonamentu oferuje ten sam zestaw – Huawei P10 + akcesoria. W abonamencie Formuła Solo jest wszystko nielimitowane, w tym internet i kosztuje on 195 złotych i 1 złotych na start. W Orange wychodzi identycznie jeśli do abonamentu dodamy cenę startową.

Różnica polega na tym, że abonament w Play jest na jeden numer. Natomiast w Orange można dodać maksymalnie 3 numery, więc tak naprawdę można mocno obniżyć koszty. Można dzielić się rachunkiem w trzy osoby, a w Play smartfon ten jest dostępny w taryfie Solo.

Dodatkowo, Orange oferuje 6 miesięcy za darmo dla przenoszących numer. Więc można oszczędzić 1170 złotych, co po przeliczeniu na abonament miesięczny daje 146,25 złotych. Taka cena jest już atrakcyjniejsza, szczególnie jeśli mówimy o smartfonie z górnej półki i zaraz po premierze. Szkoda tylko, że Orange nie daje takiej promocji dla przedłużających, co zawsze mnie wkurzało i dziwiło.

W skrócie.

Orange dla przedłużających – 195 złotych (w tym wliczona opłata na start, abonament na trzy numery, no limit, internet 20 GB) + 50 złotych aktywacja.
Orange dla nowych (6 m-c za darmo) – 146,25 złotych (w tym wliczona opłata na start, abonament na trzy numery, no limit, internet 20 GB) + 50 złotych aktywacja.

Play – 195 złotych (abonament na jeden numer, no limit wszystko, również internet) + 50 złotych aktywacja.