Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Jak uruchomić sklep Google Play na Chromebooku.

Zapraszamy do świeżo otwartego forum o systemie Android i nie tylko!

Użytkownicy komputerów z systemem Chrome OS mogą już korzystać ze sklepu Google Play! Wspominałem o pierwszych aktualizacjach Chromebooków w maju, które wprowadzały taką możliwość. W tamtym czasie było więcej pytań niż odpowiedzi i do końca nie wiedzieliśmy na jakich maszynach wystartuje ten proces. Dziś już wiemy więcej, a wiadomości jakie docierają od użytkowników są bardzo obiecujące.

Pierwszą rzeczą, którą musisz posiadać żeby korzystać z Google Play jest Chromebook z włączonym trybem deweloperskim. Następnie koniecznie sprawdź, czy masz najnowszą wersję z tego kanału, która oznaczona jest jako „M53”.

chrome os ustawienia

Jak włączyć tryb deweloperski w Chromebooku (Chrome OS).

Wystarczy udać się do ustawień komputera, tak jak widać to na powyższym zdjęciu. Dalej będę pisał z pamięci, bo dawno nie byłem w posiadaniu Chromebooka. Jednak są to bardzo proste czynności do wykonania.

Dalej wystarczy wybrać informacje o Chrome OS i wybrać kanał (moduł) deweloperski. Następnie musicie sprawdzić, czy macie dostęp do najnowszej wersji oprogramowania (M53). Jeśli taka aktualizacja pojawi się u was na komputerze, to jest bardzo duża szansa na dostęp do Google Play. Niestety, ale posiadacze Acer Chromebook R11 i Pixel(2015) na tę chwilę nie mają takiej możliwości. Wszystko ma się zmienić w najbliższym czasie.

Jak włączyć dostęp do sklepu Google Play.

Gdy już sprawdziliście wszystko i macie pewność, że posiadacie Chromebooka z najnowszą wersją Chrome OS, to wystarczy uruchomić sklep Google Play. Ponownie należy udać się do ustawień komputera, ale tym razem trzeba wyszukać sekcję Google Play. Oczywiście po wybraniu tej zakładki włączacie sklep Google Play na Chromebooku.

W tym momencie powinno wyskoczyć okno z informacją o rozpoczęciu działania i warunkami sklepu, które należy zaakceptować. Dalej już wiecie co robić, ale weźcie pod uwagę fakt, że nie każda aplikacja może działać. Natomiast, część z nich będzie wyglądała inaczej i inaczej może się zachowywać, w porównaniu ze smartfonami i tabletami.

Sklep Google Play uruchomiony jest w kanale deweloperski, co może skutkować nieprawidłowym działaniem niektórych aplikacji. Nie zrażajcie się w tej chwili, bo rozwiązanie jest sprawdzane. Jeśli macie jakieś zrzuty ekranu lub testowaliście jakieś aplikacje, dajcie znać w komentarzach lub poprzez kontakt na stronie.

  • Zbyt często nie korzystam ze sklepu, ale jednak czasami się przydaje, więc lepiej, żeby mógł zostać uruchomiony w każdej chwili. jego uruchomienie nie jest jakoś makabrycznie trudne… :))