AplikacjeArtykuł eksperckiTutorialeWpis sponsorowanyKilka powodów, dla których warto zainwestować w certyfikat SSL

Maciej Kulesa16 października 201811 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/kawa-1280x853.jpg

Kilka powodów, dla których warto zainwestować w certyfikat SSL

Właśnie uruchomiłeś swoją pierwszą oficjalną stronę internetową i tylko czekasz aż raptownie zwiększy się ruch w Twojej firmie właśnie za sprawą świeżutkiej wirtualnej wizytówki, za którą słono zapłaciłeś? Niestety, musimy Cię zmartwić, że nierzadko – mimo naprawdę rewelacyjnie stworzonych witryn – internauci rezygnują z korzystania z serwisów, ponieważ są one w ich oczach mało wiarygodne. Powodem jest przede wszystkim brak podstawowych zabezpieczeń takich jak chociażby certyfikat SSL, jaki uznaje się obecnie za standard.

Chroń co Twoje i innych

Jako właściciel platformy internetowej przeznaczonej do robienia jakichkolwiek transakcji online, czy też posiadacz sklepu działającego w sieci, jesteś zobowiązany roztoczyć nad danymi osobowymi korzystających z Twych usług konsumentów swego rodzaju płaszcz ochronny. Jednym z nadrzędnych i coraz częściej bazowych rozwiązań w tym zakresie jest instalacja certyfikatu SSL.

Firm proponujących takie zabezpieczenie jest obecnie cała masa, a wśród nich między innymi Linuxpl.com, która od dawna specjalizuje się w świadczeniu tego rodzaju usług. Przejdźmy jednakże do konkretów – na czym opiera się działanie owego certyfikatu i czym on w zasadzie tak na dobrą sprawę jest?

Najprościej rzecz ujmując, skrótowa nazwa SSL odnosi się do angielskiego terminu Secure Socket Layer będącego powszechnie znanym i używanym online mniej więcej od 1994 roku. Inicjatorem była firma Netscape. Generalnie, wyposażenie w charakteryzowany certyfikat jest równoznaczne z możliwością transmitowania danych na linii komputer użytkownika oraz serwer. Nie kosztuje to dużo, wręcz można mówić o naprawdę niskich kosztach, a efekty są naprawdę bardzo zadowalające.

Ekonomiczna alternatywa

Bezproblemowa okazuje się chociażby sama instalacja, co już jest na plus, ponieważ nie trzeba się wyjątkowo znać na skomplikowanych procesach wdrażania, aby z certyfikatu móc korzystać. Śmiało można rzec, iż jest to rozwiązanie dla przeciętnego Kowalskiego, który nie jest wybitnym specem w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki.

Ponadto, to wariant ochrony informacji na każdą kieszeń, który nie wymaga spłukiwania się do suchej nitki w celu zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa danych. Co więcej, certyfikaty te są niezawodne, a więc w pełni skuteczne. Linuxpl.com, który jest przykładową firmą prezentującą w swym szerokim wachlarzu usług właśnie tego typu rozwiązania, proponuje atrakcyjne stawki cenowe, a przy tym kompleksową pomoc przy instalacji.

Nie jest to jednak jedyny usługodawca, jaki oferuje aż tak dużo. W większości firm sprzedaż certyfikatu SSL wiąże się z taką rozpiętością i to wszystko po kusząco niskich cenach.

Plus 100 do PR

To, jakim PR-em cieszy się Twoja firma w bardzo dużym stopniu zależne jest współcześnie od tego, jak ją zareklamujesz, a nie da się ukryć, iż strona www jak najbardziej stanowi swego rodzaju promocję. W jaki sposób odnosi się to natomiast do omawianego tematu posiadania certyfikatu SSL? Otóż powiązanie jest proste – im bardziej wiarygodny serwis chcesz mieć, tym większą ochronę danych powinieneś zapewnić swym internautom. Charakteryzowane rozwiązanie jak najbardziej jest osłoną dla wszelkich informacji, które nie powinny wyciekać online i które mogą być smacznym kąskiem dla hackerów.

Zobacz, co na temat certyfikatu SSL mówi Paweł Duda – specjalista SEO z Agencji Projekt Marketing.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts