Artykuł eksperckiTelefonyUrządzeniaJak szybko naładować telefon? Przyspiesz ładowanie baterii o 50%

Maciej Kulesa15 października 201810 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/ladujacy-sie-telefon-1280x901.jpg


Jak szybko naładować telefon? Przyspiesz ładowanie o 50%

Kto z nas nie spotkał się z sytuacją, kiedy za chwilę musiał wychodzić z domu i orientował się, że jego telefon ma tylko kilka procent baterii? Mapa GPS, dostęp do internetu, funkcja dzwonienia – chociażby do tego potrzebujemy mieć sprawny telefon zawsze przy sobie. Jak szybko naładować telefon, jeśli nie mamy na to dużo czasu? I co zrobić w sytuacjach awaryjnych?

Sposoby na szybsze ładowanie baterii telefonu

To, na co często narzekają użytkownicy smartfonów, to jakość ich baterii. Niestety, duże, jasne wyświetlacze i często działające w tle aplikacje to winowajcy sytuacji, w których musimy podłączać telefon do ładowarki nawet raz na kilka godzin. Co możemy zrobić, żeby szybko naładować telefon, kiedy najbardziej tego potrzebujemy?

1. Nie korzystaj z telefonu w trakcie ładowania

W każdym modelu smartfonu istnieje możliwość sprawdzenia, które jego funkcje odpowiadają za największe zużycie baterii. Najczęściej będzie to sam ekran i działające aplikacje – również w tle.

Jeśli chcesz szybko naładować baterię i nie musisz w tym czasie korzystać z telefonu, nie rób tego. W ten sposób energia, która musiałaby zostać przeznaczona na pracę, przyczyni się do szybszego osiągnięcia odpowiedniego poziomu naładowania.

2. Włącz tryb samolotowy

To kontynuacja poprzedniego punktu. Jeśli nie chcesz sprawdzać, czy któraś z aplikacji nie jest włączona w tle, możesz wszystkie z nich wyłączyć za pomocą uruchomienia trybu samolotowego. W ten sposób zostanie też odłączona łączność GSM, funkcja bluetooth, dostęp do internetu i Wi-Fi.

Żaden z programów nie będzie odświeżał się w tle, nie dostaniemy też powiadomień z aplikacji. Tyle wystarczy, żeby smartfon nie wykorzystywał swojej mocy na poboczne działania, a „skupił się” na ładowaniu baterii.

3. Wyłącz telefon

Nie potrzebujesz korzystać z telefonu, kiedy się ładuje? Zamiast wprowadzania go w tryb samolotowy, możesz po prostu wyłączyć urządzenie. Zadziała to tak samo, jak poprzedni sposób, z tym, że bieżące zużycie baterii będzie zerowe.

Jedyny minus to oczekiwanie na wyłączenie i włączenie smartfona.

4. Użyj ładowarki, nie kabla USB

Na koniec kilka słów o akcesoriach. One również mają znaczenie, jeśli chodzi o tempo ładowania telefonu. Po pierwsze, jeśli masz pod ręką ładowarkę od producenta – użyj jej zamiast kabla USB.

Naładowanie smartfona podłączonego np. do laptopa zajmie o wiele więcej czasu. Jest to z kolei przydatna opcja, jeśli jesteś w terenie i do dyspozycji masz wyłącznie inny sprzęt – wówczas z powodzeniem naładujesz telefon podłączając go do niego.

5. Miej przy sobie powerbank

Powerbank do ładowania baterii telefonu to konieczność dla wielu użytkowników smartfonów. Spędzasz całe dnie poza domem i nie masz dostępu do gniazdka? Naładowany powerbank pozwoli Ci na kontakt ze światem.

Świetnie sprawdza się też podczas wyjazdów, kiedy telefonu używamy o wiele intensywniej, do robienia zdjęć czy korzystania z map. Kilkukrotne naładowanie baterii smartfona dzięki obecnym na rynku powerbankom nie będzie najmniejszym problemem.

Jeśli zależy Ci na długim życiu baterii w telefonie, staraj się zawsze ładować ją do 100%. Z kolei po osiągnięciu maksymalnego poziomu ładowania, zawsze odłączaj smartfon od zasilania. Właśnie z tego powodu nie powinno się zostawiać telefonu podłączonego do ładowarki przez całą noc.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neo24.

https://www.neo24.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.