AplikacjeNewsMistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 na smartfonie. Jak oglądać za darmo?

Jeśli wydawało ci się, że Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 zobaczysz w aplikacji WP Pilot, to muszę cię rozczarować. Dziś dowiedzieliśmy się, że kanały TVP zostały wycofane z usługi WP Pilot i zostaną przywrócone dopiero po tej imprezie. Jednak nie ma powodów do paniki, bo wszystkie mecze będziesz mógł zobaczyć na swoim smartfonie za darmo, ale z wykorzystaniem innych środków. Wielu osobom może nie podobać się decyzja WP i szefa TVP. Jednak tutaj nie...
Maciej Kulesa18 maja 201810 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/piłka-nożna-1024x745.jpg

Jeśli wydawało ci się, że Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 zobaczysz w aplikacji WP Pilot, to muszę cię rozczarować. Dziś dowiedzieliśmy się, że kanały TVP zostały wycofane z usługi WP Pilot i zostaną przywrócone dopiero po tej imprezie. Jednak nie ma powodów do paniki, bo wszystkie mecze będziesz mógł zobaczyć na swoim smartfonie za darmo, ale z wykorzystaniem innych środków.

Wielu osobom może nie podobać się decyzja WP i szefa TVP. Jednak tutaj nie ma co drążyć tematu, bo większość z nas myślałaby podobnie jak TVP w takim przypadku. Tym bardziej, że telewizja ma pewne ustalenia z FIFA i prawa wykupione są na teren RP. Natomiast usługa WP Pilot daje możliwość odbioru telewizji na terenie Unii Europejskiej.

Nie zajmujmy się jednak czymś na co nie mamy wpływu. Ważne jest to, że Mistrzostwa świata w piłce nożnej będzie można oglądać legalnie i za darmo nawet na smartfonach. Wystarczy tylko połączenie z internetem i jedna z trzech opcji.

To cię zainteresuje:

Mundial przez stronę internetową.

Warto wiedzieć, że Mistrzostwa świata będzie można oglądać na smartfonie przez stronę internetową. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale jest taka możliwość. Wystarczy udać się na stronę sport.tvp.pl i wybrać interesującą cię transmisję. Tutaj macie pewność, że wszystkie mecze będą udostępnione dla wszystkich.

Mecze przez aplikację TVP Stream.

Teoretycznie jest to najlepsze rozwiązanie, bo otrzymujecie dostęp do kanału TVP Sport z poziomu aplikacji na Android, Android TV, iOS, a nawet na Windows Phone (!). Niestety, nie jest wykluczone, że TVP zrobi jakiegoś psikusa w tym temacie. Poprzednie Mistrzostwa świata w piłce nożnej, z wykorzystaniem TVP Stream, były dostępne tylko dla klientów T-Mobile. Pamiętam, że była to słaba wiadomość, ale na szczęście w tym momencie nie ma żadnych głosów na ten temat.

Sprawdzałem aplikację TVP Stream na smartfonie i przystawce Xiaomi mi Box 4K z Android TV. Śmiało mogę polecić to rozwiązanie i jakość transmisji jest lepsza niż w przypadku darmowego pakietu WP Pilot.

Żeby korzystać z aplikacji TVP Stream przez sieć komórkową należy włączyć taką opcję w ustawieniach aplikacji.

Mecze online na TVP VOD.

Ostatnia aplikacja TVP VOD to nowość na przystawkach z Android TV. Jest to najnowsza i najlepsza aplikacja ze wszystkich udostępnionych przez telewizję TVP. Niestety, nie ma w niej wszystkich kanałów i zabrakło tutaj TVP Sport. Na szczęście możesz obejrzeć TVP 1 i TVP 2 – kanały, które zostały usunięte z usługi WP Pilot.

Szkoda tylko, że telewizja nie zdecydowała się zunifikować swoich usług i panuje tutaj nieporządek. Nie porównam tego do chaosu w produktach Google, bo tego nic nie przebije. Jednak fajnie byłoby zobaczyć wszystkie kanały w jednym miejscu. Trzeba jeszcze dodać, że telewizja ma oddzielną aplikację TVP Sport, ale w niej nie ma możliwości oglądania materiałów na żywo z tego kanału.

Brawo dla twórców aplikacji za dodanie obsługi Chromecast. Dzięki temu można rzucać obraz na telewizor z podpiętą przystawką. Ja nie muszę tego robić, bo aplikacja działa bardzo dobrze na Xiaomi mi Box 4K, ale jeśli planujecie zakup Chromecast, to śmiało możecie korzystać z tej funkcji.

Przed włączeniem materiału na żywo wyświetlane są reklamy i za to minus. Opcja dokupienia abonamentu nie powoduje ich wyłączenia, a szkoda, bo pewnie na czas mistrzostw kilka osób skusiłoby się na taki ruch.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 na smartfonie. Jak oglądać za darmo?

OpiniaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}