AplikacjeGoogleNewsNowa odsłona Google News. Tutaj ludzka inteligencja ściera się ze sztuczną.

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/googlenews.jpg

Mogłoby się wydawać, że serwis Google News został zapomniany. Co prawda, jakiś czas temu odświeżono jego wygląd, ale to była tylko kosmetyka. Muszę przyznać, że nie do końca wiedziałem według jakiego algorytmu dobierane są treści. Nie tylko ja zadawałem sobie takie pytanie, bo w system czasami „wyrzucał” mało przydatne informacje i kiepskiej jakości teksty. Kto używa Google News ten wie, że algorytm potrafił podsuwać treści nawet sprzed 7 dni, a ignorował świetne materiały na ten sam temat, te bardziej aktualne również.

Wczoraj Google zaprezentowało najnowszą odsłonę Google News na komputery i urządzenia mobilne. Wiedzieliśmy, że do tego dojdzie, ale nie mieliśmy pojęcia czego się spodziewać. Były plotki, że gigant połączy siły Kiosku Google z Wiadomościami Google i tak też się stało. Jednak najważniejszą informacją jest to, że wszystko będzie opierać się na sztucznej inteligencji.

To cię zainteresuje:

Całość będzie można przetestować na własnej skórze już niebawem. Wersja internetowa ma zostać udostępniona w ciągu tygodnia, w każdym kraju, gdzie Google News istnieje. Natomiast aplikacja mobilna jest aktualizowana od wczoraj. Oczywiście, jest to stopniowe udostępnianie nowej wersji, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mam nadzieję, że sztuczna inteligencja będzie bardziej precyzyjna i będzie uczyć się naszych gustów i upodobań.

Najciekawiej zapowiada się funkcja Newscast. W jednym miejscu otrzymasz ciekawe informacje w różnej formie. Google News będzie zbierać najlepsze cytaty, artykuły i zdjęcia. Wszystko to będzie podane dzięki uczeniu maszynowym. Jeśli twoje zainteresowania skręcają w stronę filmów, to prędzej otrzymasz ciekawsze informacje na temat trailerów, nowości kinowych. Jednak będzie się ciągle uczyć i tutaj nie zamknie się tylko na jedną kategorię. Przynajmniej takie jest założenie giganta.

Newcasty mają być podawane w krótkiej i szybkiej formie, jak to przystało na dzisiejsze czasy. Będzie można je „odkryć” po wybraniu przycisku Full coverage. Dopiero wtedy zostanie przeniesieni do całego materiału.

Najważniejsze, że Google News zastąpi dwie dotychczasowe aplikacje: Google Kiosk (Newsstand) i Wiadomości i Pogoga Google. Moim zdaniem to dobra informacja, szczególnie, że ten pierwszy tytuł był średnio zorganizowany. Mam nadzieję, że z nowym produktem udostępnią porządny interfejs i zaplecze dla twórców. Newstand Producer jest jakimś żartem i ciężko to nazwać nawet średniej jakości produktem.

W nowej usłudze nie zabraknie funkcji kupowania z wykorzystaniem Google Pay. Po wchłonięciu Kiosku w Google News będzie można kupować czasopisma i zarządzać subskrypcjami. Dzięki temu Google przybliża użytkownikom kolejną swoją usługę, którą zaprezentowali jakiś czas temu – Subscribe by Google.

Macie już nowy serwis Google News?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.