TelefonyTelewizoryWpis sponsorowanySmart Box z Androidem, czyli sposób na funkcje SMART w Twoim starym TV

Paweł11 marca 201910 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/smart-box.jpg

Dynamiczny rozwój w obrębie elektroniki użytkowej nie omija kategorii telewizorów. Zjawisko to dotyczy nie tylko samych parametrów urządzeń i jakości obrazu, ale także funkcji dodatkowych, które czynią z popularnych TV prawdziwe centrum domowej multimedialnej rozrywki. Postęp w tej dziedzinie odbywa się niezwykle szybko. Średnio co 6-12 miesięcy jeden z wiodących producentów wypuszcza model, który nadaje tempo temu swoistemu „wyścigowi zbrojeń”. Nie trzeba jednak kupować telewizora z najwyższej półki, aby w pełni cieszyć się możliwościami pracy z multimediami i aplikacjami. Smart Box z Androidem to tania i bardzo wydajna alternatywa.

Nawet telewizor starszej generacji potrafi odtwarzać sygnał wideo w satysfakcjonującej jakości. Smart Box jest wydajnym minikomputerem, który wykorzystuje tę właściwość, przesyłając do TV treści, których sam odbiornik nie byłby w stanie wygenerować.

Funkcje Smart w starym TV

Podobnie jak w przypadku smartfonów, Smart Box można wyposażać w nowe funkcje i możliwości, instalując na nich odpowiednie aplikacje, ściągane m.in. ze sklepu Google Play. Dzięki temu, telewizor może odtwarzać filmy z popularnych serwisów internetowych czy kanałów streamingowych.

Tym samym, możliwe jest uniezależnienie się od pór nadawania poszczególnych filmów czy programów oraz irytujących reklam. Poza treściami wideo, Smart Box potrafi również odtwarzać na telewizorze gry, multimedia z innych urządzeń (np. zdjęcia z telefonu) czy muzykę z różnych źródeł. Oczywiście, możliwe jest także wyświetlenie zawartości ekranu laptopa czy tabletu.

Smart Box – funkcjonalność bez ograniczeń

Smart Box jest wyposażony w pilota, który jest w pełni programowalny. W połączeniu z tysiącami aplikacji, które można pobrać ze sklepu, daje to niemal nieskończoną liczbę zastosowań tak dozbrojonego telewizora. Wykorzystywanie wirtualnego asystenta na dużym ekranie wydaje się być dość oczywistym rozwiązaniem, ale możliwe są także bardziej niecodzienne. Telewizor może, na przykład, zarządzać ustawieniami niektórych urządzeń w domu, takich jak rolety, system oświetlenia, drzwi czy ogrzewanie.

Smart Box ma również potencjał, by zarządzać domowym systemem ochrony, zbierając sygnał z kamer (więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Domowy monitoring krok po kroku. Wszystko jest tylko kwestią zainstalowania odpowiedniej aplikacji na Smart Box i/lub przesłania na ekran telewizora odpowiednich treści.

Smart Box z Androidem – operacja „Rozrywka”

Nie bez znaczenia jest fakt, że najbardziej popularne Smart Box pracują na systemie operacyjnym Android. Jest to bardzo popularne oprogramowanie, obecne na większości Smart TV w Polsce oraz zdecydowanej większości urządzeń mobilnych. Dzięki temu, wybór aplikacji które może obsłużyć telewizor za pośrednictwem Smart Box, jest równie szeroki, co w przypadku oferty dla tabletów czy smartfonów.

Eliminuje to także problem kompatybilności z innymi urządzeniami w domu czy chociażby kontami użytkowników na portalach takich jak Google, Youtube, Skype, Spotify, Twitch i in. Android jest systemem wciąż rozwijanym i aktualizowanym. Ponieważ za jego sukcesem stoi jedna z największych firm informatycznych wszechczasów, można być pewnym, że Smart Box nie straci wsparcia, a z kolejnymi aktualizacjami będzie tylko zyskiwał na wydajności.

Smart Box – cena

Ceny Smart Box są raczej niewygórowane w stosunku do możliwości tych urządzeń. W sklepie Medialove najtańsze modele kosztują od 300 do 500 złotych. Dla posiadaczy telewizorów starszej generacji to wciąż dużo mniejsza kwota, niż zakup nowego Smart TV czy chociażby porządnego smartfona.

Równie korzystnie wygląda porównanie cen Smart Box z cenami kablówki czy telewizji satelitarnych, nie wspominając o systemach zarządzania domem, konsolach do gier i innych urządzeń, które duet TV+SB może zastępować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.