Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Nowy spam na Facebooku. Nie klikajcie w masdmsamsad.game!

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

Spam na Facebooku zawsze będzie istniał i nigdy sobie z tym nie poradzą. Nawet nie ma sensu informować wszystkich o każdej podejrzanej promocji z bonami i kartami podarunkowymi. Nie wspominając o smartfonach bez folii, samochodach z wadami, czy innymi śmiesznymi stronami. Ostatni raz informowałem o większej akcji w 2015 roku, ale teraz jest jeszcze gorzej, przynajmniej wśród moich znajomych.

Niebezpieczne linki od masdmsamsad.game

W dniu dzisiejszym ścianę na Facebooku zasypały linki do filmów wideo, które są udostępniane przez znajomych. Zachęcają do klikania, bo zdjęcia sugerują, że materiały są spersonalizowane. Odnośniki są udostępniane bezpośrednio na kontach potencjalnie zainteresowanych osób, a raczej wymierzone w nich.

fb-spam

Kliknięcie w zdjęcie nie powoduje żadnej reakcji, ale już linki są zarażone. Odsyłają na stronę, która przypomina Youtube i wymaga odpowiedniej akceptacji ze strony użytkownika. Pod żadnym pozorem nie klikajcie w te linki, a jeśli już to zrobiliście, to opuście stronę bez akceptowania w wyskakującym okienku.

Jak usunąć spam na Facebooku.

Za całe zamieszanie odpowiedzialna jest strona masdmsamsad.game, która wysyła również wiadomości za pomocą komunikatora Messenger. Jeśli konto Twojego znajomego zostało zainfekowane, to jest duże prawdopodobieństwo, że dostaniesz taką wiadomość.

fb-spam-1

W wiadomości widać już wyraźnie, że link prowadzi do strony masdmsamsad.game. Witryna powstała ponad rok temu, ale na stronach o scamie dopiero teraz reagują niektórzy użytkownicy. Wcześniej nie widziałem linków z tego źródła i być może dopiero docierają do Polski.

Niektóre podejrzane linki to:

http://sotijokaya.blogspot.sn/johomayol.html

http://yenetevaro.blogspot.sn/igatafimo.html

http://hanajoseca.blogspot.com.es/evirative.html

http://tejimamaji.blogspot.ba/rokekanok.html

Chociaż widać, że aplikacja generuje indywidualne linki dla każdego profilu. Nie ma sensu wymieniać wszystkich co spotkałem, bo u znajomych na pewno wyglądają inaczej. Łączy je domena blogspot i na to warto zwrócić uwagę!

Blokowane konta na Facebooku.

Część z moich znajomych, którzy zostali ofiarami oszusta, już odczuwa tego skutki. Facebook szybko reaguje i blokuje konta użytkowników, którzy rozsyłają spam. Oczywiście nie robią to świadomie, ale ilość linków, które pojawiają się z jednego konta jest ogromna i potrafi zasypać całą ścinę z wpisami.

Konto w aplikacjach mobilnych może działać jeszcze przez jakiś czas, ale wejście poprzez stronę internetową może być już niemożliwe. Jeśli zostałeś ofiarą takiej aplikacji, to przeczytaj wpis o tym jak usunąć spam na Facebooku. Gdy jednak jest już za późno, to nie panikuj, tylko udaj się na stronę, na której możesz zgłosić podanie o odblokowanie konta: https://www.facebook.com/help/www/185747581553788/

Uważajcie na podejrzane linki.

Wiem, że może kusić klikanie w niektóre linki. Na Facebooku jest pełno pokus w stylu „zobacz jak robi loda na środku ulicy”, „masakra, zginęli nasi znajomi”, czy „odbierz milion parówek bez folii”. Jednak warto wstrzymać się przez sekundę i spojrzeć na aplikację, która jest odpowiedzialna za udostępnianie tych linków.

Sam miałem okazję puścić ostatnio spam, gdy chciałem opisać pewien temat. Tylko wiem, że muszę od razu wejść w ustawienia konta i usunąć odpowiednią aplikację. Świadomie się naraziłem, ale bez żadnych złych skutków.

Jak usunąć spam na Facebooku.

Uważajcie również na linki z aplikacji „Potwierdzenie”.

Kolejny syf, który pojawił się przed chwilą, to aplikacja o nazwie Potwierdzenie. Rozsyła dziwne linki, które łatwo wyłapać i stwierdzić, że jest to spam. Jednak kolejne osoby klikają na podejrzane atrapy filmików. Dalej zachodzę w głowę, dlaczego moi znajomi to robią, bo takie gówno można poznać z daleka.

fb-spam-2

  • Jestem zawsze ostrożna z publikowanymi filmikami, a gdybym dostała jakiś w wiadomości, to już na pewno bym nie użyła linku – sprawa śmierdząca na kilometry bez ostrzeżenia o niej.

    • A jednak…. Nie kazdy wie. Gratuluję świadomego korzystania.