Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Na urlop już nigdy nie wezmę internetu mobilnego z Play.

Zapraszamy do świeżo otwartego forum o systemie Android i nie tylko!

Dosłownie dzień przed wyjazdem na urlop otrzymałem możliwość przetestowania mobilnego routera TP-Link M7350, który w sieci zbiera bardzo pozytywne opinie. Niestety, nie miałem już czasu aby dokładnie porównać ofertę operatorów i na szybko wybrałem Play. Sama oferta wyglądała dosyć ciekawie – za 9 zł dostałem 1GB na start,a kolejny 1 GB kosztuje 10 złotych. Nie jest źle pomyślałem i upewniłem się jeszcze czy Play oferuje zasięg w miejscu, do którego wybieraliśmy się.

play zasięg

Ewidentnie widać, że Play oferuje zasięg HSPA+ na zewnątrz budynków, na obszarze, który mi idealnie pasuje. Zasięg w budynkach jest mniej istotny, bo i tak większość czasu spędzaliśmy na tarasie lub plaży. Jednak to nic nie dało, bo router prędzej wyłączał się poprzez rozładowanie baterii niż złapał sygnał Play. W pewnej chwili zwątpiłem w router TP-Link, ale sprawdziłem konfigurację, sprawdziłem go w Poznaniu i wszystko działa.

Niestety, nie było mi dane przetestować mobilnego routera w idealnych warunkach, czyli podczas wyjazdu na urlop. Tylko ze względu na to, że operatorzy, nie tylko Play, olewają sobie takie informacje. Na szczęście można udostępniać połączenie internetowe z telefonu i w takim momencie Orange nie zawiódł. Szkoda tylko, że nie mogłem sprawdzić routera w takiej sytuacji, ale na pewno jeszcze wezmę go w obroty i zweryfikuję opinie innych portali.

 • Kamil Kulecki

  Polecam Internet na kartę z t-mobile. Na dzień dobry dostaje się 1gb internetu Lte i 5zl na koncie a dodatkowy pakiet to np. 6gb za 30zl albo 3gb za 20zl. To moim zdaniem się opłaca jak się jedzie na wakacje i ma się ruter mobilny

  • Akurat tam gdzie kupowałem, to nie było do wyboru T-Mobile. Z drugiej strony, ten 1GB wystarczyłby mi w zupełności, oczywiście jako dodatek do tego co mam w telefonie. Niestety, nie udało się. Może następnym razem T-Mobile :)

 • rops

  Wiadomo, play nie nadaję się na trasy, ciągle gubi zasięg, szuka sieci itp. kiedyś spróbowałem i się zniechęciłem. Z plusa jestem zadowolony. W promocji za 29 zł miesięcznie mam 25 GB.

  • Następnym razem sprawdzę innego operatora, ale abonament raczej nie wchodzi w grę.

 • endy

  Głównym minusem Play jest to, że nawet w mieście są „plamy’, gdzie po prostu on nie odbiera.