AplikacjeOperatorzyAndroid Pay w Eurobanku.

Eurobank udostępnia płatności Android Pay posiadaczom kart kredytowych Visa. W tym momencie mamy już 7 banków obsługujących płatności Google. Wcześniej do tego grona dołączyli: mBank, Alior Bank, Bank Zachodni WBK, Nest Bank, Orange Finanse, T-Mobile Usługi Bankowe. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie każde karty mogą zostać podpięte w usłudze Android Pay. Sam posiadam kartę płatniczą Visa w banku mBank i nie mogę skorzystać z tej opcji płatności. Mógłbym jedynie posiadając kartę Mastercard. Z kolei...
Maciej Kulesa9 czerwca 201737 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/11/android-pay-1-1024x577.jpg

Eurobank udostępnia płatności Android Pay posiadaczom kart kredytowych Visa. W tym momencie mamy już 7 banków obsługujących płatności Google. Wcześniej do tego grona dołączyli: mBank, Alior Bank, Bank Zachodni WBK, Nest Bank, Orange Finanse, T-Mobile Usługi Bankowe. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nie każde karty mogą zostać podpięte w usłudze Android Pay.

Sam posiadam kartę płatniczą Visa w banku mBank i nie mogę skorzystać z tej opcji płatności. Mógłbym jedynie posiadając kartę Mastercard. Z kolei mój drugi bank BGŻ BNP Paribas w ogóle nie oferuje takiej usługi, niezależnie od posiadanej karty.

Wróćmy jednak do Android Pay w eurobanku. Jest to kolejne wdrożenie w obszarze nowych technologii w eurobanku – oferta kart kredytowych została uatrakcyjniona o usługę płatności mobilnych, dostępną dotychczas dla kart debetowych w aplikacji mobilnej eurobanku (dzięki technologii HCE).

Konsekwentnie wprowadzamy nowoczesne technologie, które mają ułatwić klientom codzienne korzystanie z banku. W 2016 r. zaoferowaliśmy klientom zbliżeniowe płatności smartfonem w standardzie HCE. Rok wcześniej udostępniliśmy m.in. widget na urządzenia Apple – jako pierwszy bank w Polsce, a także responsywny serwis bankowości internetowej (RWD), program IBM Security Trusteer Rapport oraz Touch ID. Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych – podkreśla Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.

Aby skorzystać z usługi, należy pobrać aplikację Android Pay ze sklepu Google Play, a następnie dodać do niej swoją kartę kredytową Visa. Sama płatność realizowana  jest w taki sam sposób jak kartą zbliżeniową – wystarczy zbliżyć wybudzony telefon do terminala płatniczego, a przy transakcjach powyżej 50 zł wprowadzić na nim dodatkowo PIN karty. Android Pay działa na urządzeniach z systemem Android 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

Bardzo się cieszymy, że klienci eurobanku mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze – i znacznie szybsze – od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce oraz w kolejnych aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Co ważne, przy wszystkich płatnościach Android Pay prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi – transakcja odbywa się z wykorzystaniem powiązanego z kartą numeru konta wirtualnego (tzw. tokena, który zastępuje wrażliwe dane innym ciągiem cyfr), dzięki czemu dane rzeczywistej karty są dodatkowo chronione.

Przy wszystkich transakcjach dokonanych za pośrednictwem Androida Pay, użytkownik otrzymuje  dodatkowe powiadomienie o potwierdzeniu płatności (zawierające informację o kwocie i danych sprzedawcy).

Android Pay w Eurobanku.

Opinia3 comments

 • Tyśka

  19 czerwca 2017 at 14:15

  nie wiem, czy dużo osób będzie tym płaciło skoro wymaga to zainstalowania dodatkowej aplikacji. W Orange Finanse i w mbanku jest tak, że Android pay płaci się z poziomu aplikcji banku. Gdyby tak zrobili, to zapewne więcej osób by się na to skusiło. Ja np. jestem bardzo ciekawa takiego sposobu płacenia, ale instalowanie dodatkowej aplikacji mnie odstrasza

  Reply

  • Maciej Kulesa

   19 czerwca 2017 at 15:37

   Ja mam niestety kartę Visa w mBank i nie mogę płacić Android Pay. Pozostaje Blik, który też jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

   Reply

  • marsjaninzmarsa

   11 lipca 2017 at 22:52

   Na większości telefonów appka Android Pay jest preinstowana.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.