AplikacjeGoogleTelefonyUrządzeniaGoogle Lens pojawia się na kolejnych smartfonach.

Maciej Kulesa3 czerwca 201849 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Sony-Xperia-XZ2.jpg

Sztuczna inteligencja trafia do aparatów Sony Xperia XZ2 i Xperia XZ2!

Co to jest Google Lens i dlaczego chcesz to mieć w swoim smartfonie? O tym za chwilę. Tutaj chciałbym poinformować cię, że jest to funkcja dostępna tylko w języku angielskim, przynajmniej na ten moment. Google Lens, to mechanizm połączony z Asystentem Google i nie jest tajemnicą, że usługa jeszcze nie obsługuje j. polskiego. Więc, aby włączyć Lens musisz przełączyć język systemu na Angielski. W sieci krążą plotki, że niektóre smartfony w Polsce obsługują Google Lens w naszym języku. Jeśli możesz to potwierdzić, to napisz w komentarzu pod wpisem.

Dodam jeszcze, że wszyscy użytkownicy Zdjęć Google po przełączeniu się na język angielski mogą korzystać z tej funkcji. Tutaj działa to niezależnie od producenta smartfona. Jednak Google Lens największą frajdę daje w połączeniu z dedykowaną aplikacją aparatu, a to już nie jest tak rozpowszechnione. Oczywiście, posiadając smartfona Google Pixel masz już ten „bajer” od prawie roku. Chodzi jednak o modele, które nie są firmowane logo Google. Google Lens docelowo ma być zintegrowane z wszystkimi smartfonami pod kontrolą Androida, ale do tego długa droga. Do tego grona kilka dni temu dołączyła Xperia XZ2 i XZ2 Compact. Dzięki najnowszej aktualizacji użytkownicy tych smartfonów będą mogli korzystać z Google Lens w aplikacjach Sony.

To cię zainteresuje:

Co to jest Google Lens? Chodzi tutaj o technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję w celu prezentowania wyników na podstawie obrazów. Niby mieliśmy to już wcześniej, ale nie z taką dokładnością i takim rozpoznawaniem. Wiele osób twierdzi, że stare generacje Nokii miały identyczne możliwości, ale są w błędzie. Obecna technologia i poziom zaawansowania sztucznej technologii pozwala na więcej. Rozpoznawanie obiektów jest dokładniejsze. Wcześniej mechanizmy mogły rozpoznać kształty i podpowiedzieć czy mamy do czynienia np. z psem lub kotem lub po prostu zwierzęciem. Teraz sztuczna inteligencja przedstawi ci konkretną rasę. Oczywiście, może się pomylić, ale w wielu przypadkach może się również uczyć.

Jak włączyć Google Lens w smartfonie.

Jeśli chcecie zobaczyć jak działa Google Lens, to możecie sprawdzić bez żadnych problemów. Wystarczy przejść do ustawień systemowych, przełączyć język Androida na angielski. Następnie przejść do aplikacji Zdjęcia Google, która powinna być domyślnie zainstalowana. Po zmianie języka powinna pojawić się dodatkowa ikona, która skanuje wybrane zdjęcie i wypluwa informacje na jego temat. Niestety, ale nie łapie wszystkiego po polsku. Najlepiej radzi sobie za granicą i z angielskimi produktami, usługami, plakatami, napisami, czy stronami. Jednak nie powinno być problemów ze skanowaniem jedzenia, zwierząt lub roślin.

4 comments

 • Marek

  5 czerwca 2018 at 10:53

  Nokia 6.1, wczoraj pojawiła mi się ta aplikacja jako aktualizacja do zainstalowania ze sklepu play

  Reply

 • Moto

  3 czerwca 2018 at 17:51

  Ja w swoim Moto G6 Plus mam coś takiego że rozpoznaje różne rzeczy i wyszukuje je w internecie np. skierowałem telefon na laptop i w google mi zaczęło wyszukiwać Szary Laptop ( takiego mam). Mam system po polsku

  Reply

  • Janiewiem

   3 czerwca 2018 at 18:56

   To pewnie Lens. Ale bez fotki nie ma 100%pewności.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.