SystemyTutorialeJak przywrócić smartfona z Androidem do ustawień fabrycznych?

Na blogu znajduje się kilka przydatnych wpisów, które rozwiązują problemy. Opisywałem już sytuacje kiedy nie działa internet w telefonie lub nie działa sklep Google Play. Jeśli jednak te wskazówki Wam nie pomogły, to zapewne będziecie musieli przywrócić smartfona do ustawień fabrycznych. Oczywiście, zawsze radzę wykorzystać wszystkie dostępne sposoby, by dopiero na samym końcu „formatować” swój telefon. Pamiętajcie jednak, że po wykonaniu resetu fabrycznego, wszystkie Wasze dane zostaną usunięte z telefonu i nie będziecie mogli ich odzyskać....
Maciej Kulesa15 lipca 20178 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/07/format-e1500135878284.jpg

Na blogu znajduje się kilka przydatnych wpisów, które rozwiązują problemy. Opisywałem już sytuacje kiedy nie działa internet w telefonie lub nie działa sklep Google Play. Jeśli jednak te wskazówki Wam nie pomogły, to zapewne będziecie musieli przywrócić smartfona do ustawień fabrycznych. Oczywiście, zawsze radzę wykorzystać wszystkie dostępne sposoby, by dopiero na samym końcu „formatować” swój telefon.

Pamiętajcie jednak, że po wykonaniu resetu fabrycznego, wszystkie Wasze dane zostaną usunięte z telefonu i nie będziecie mogli ich odzyskać. Zanim przejdziesz do przywracania systemu Android do ustawień fabrycznych wykonaj kopię zapasową takich danych jak: zdjęcia, dokumenty, wiadomości SMS, muzyka, filmy i inne możliwe dane.

Przywracanie smartfona do ustawień fabrycznych w większości nakładek i systemów Android odbywa się tak samo. W pierwszej kolejności należy wejść do ustawień systemu i znaleźć zakładkę Kopia zapasowa i resetowanie. W przypadku smartfona LG opcja ta znajduje się w Ustawieniach systemu pod zakładką Ogólne.

Po wybraniu zakładki Kopia zapasowa i resetowanie należy wybrać opcję Ustawienia fabryczne. Powinna znajdować się na samym dole zakładki.

Dalej pojawią się już informacje o danych, które zostaną usunięte z pamięci wewnętrznej smartfona. Są to między innymi:

  • dane logowania do Google i innych kont,
  • ustawienia systemu i aplikacji,
  • wszystkie pobrane aplikacje,
  • licencje DRM,
  • muzyka, obrazy, dokumenty i kopie zapasowe,
  • inne dane użytkownika.

W taki sposób można przywrócić do ustawień fabrycznych praktycznie każdy model smartfona z systemem Android. Działa to na urządzeniach Samsunga, HTC, LG, Sony Xperia, Motorola i wielu innych.

System Android nie działa prawidłowo lub nie włącza się. Co wtedy?

Jest jeszcze sytuacja, w której smartfon odmawia posłuszeństwa lub system ma dziwne objawy, nie pozwalające na przywrócenie do ustawień fabrycznych powyższą metodą. Wtedy należy wyłączyć smartfona i uruchomić za pomocą kombinacji przycisków Przycisk zasilania + volume down.

W większości przypadków powinien uruchomić się tryb recovery, ale część producentów inaczej rozwiązuje ten problem. Na przykład, w smartfonie LG G6, by przejść do trybu awaryjnego, w celu formatowania systemu, należy przytrzymać przycisk zasilania (fizyczny). Później na ekranie przytrzymać przycisk wyłączania, do momentu pojawienia się dymku z ostrzeżeniem o przejściu do trybu awaryjnego.

Dopiero wtedy smartfon zostanie zrestartowany i uruchomi się w trybie recovery. Tam należy wybrać opcję przywracania (recovery), która działa tak samo jak wcześniej opisywana metoda.

Jak przywrócić smartfona z Androidem do ustawień fabrycznych?

OpiniaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.