TutorialeJak w androidzie zrobić zrzut ekranu (screenshot)?

Początki Androida nie były łatwe, przynajmniej od strony użytkowników. System nie miał wielu funkcji i nie był tak przyjazny użytkownikom. Wystarczy przypomnieć sobie problemy z wykonywaniem zrzutów ekranu. Taka czynność wymagała dziwnych aplikacji lub zrootowanego smartfona. Na szczęście sytuacja zmieniła się kilka lat temu i zapisywanie zrzutów ekranu jest banalnie proste. Jeśli posiadacie smartfona z fizycznymi przyciskami pod wyświetlaczem, to zrzut ekranu odbywa się poprzez równoczesne naciśnięcie przycisków Home i zasilania. W przypadku przycisków wyświetlanych...
Maciej Kulesa15 lipca 20174 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/07/zrzut-ekranu-android.jpg

Początki Androida nie były łatwe, przynajmniej od strony użytkowników. System nie miał wielu funkcji i nie był tak przyjazny użytkownikom. Wystarczy przypomnieć sobie problemy z wykonywaniem zrzutów ekranu. Taka czynność wymagała dziwnych aplikacji lub zrootowanego smartfona. Na szczęście sytuacja zmieniła się kilka lat temu i zapisywanie zrzutów ekranu jest banalnie proste.

  • Jeśli posiadacie smartfona z fizycznymi przyciskami pod wyświetlaczem, to zrzut ekranu odbywa się poprzez równoczesne naciśnięcie przycisków Home i zasilania.
  • W przypadku przycisków wyświetlanych na ekranie trzeba przytrzymać przycisk zasilania i ściszania głośności (volume down).

Wszystko to jest uzależnione od konstrukcji Waszego smartfona. Co więcej, w zależności od producenta, modelu i wersji oprogramowania jest również możliwość nagrywania tego co dzieje się na ekranie. Taką możliwość daje na przykład Sony w prawie każdym swoim smartfonie. Po wybraniu odpowiedniej kombinacji pojawi się ekran z dostępnymi opcjami. W większości urządzeń Sony można również przytrzymać przycisk zasilania, wtedy również pojawi się pożądana opcja.

 

Zrzuty ekranu są zapisywane są w folderze galerii zdjęć pod nazwą Screenshots lub Zrzuty ekranu. W przypadku starych systemów, typu Android Froyo (2.2 lub 2.2.3) lub starszych należy posiłkować się aplikacjami. W sklepie Google Play znajdują się jeszcze takie pozycje, ale niestety, większość jest płatnych (bez root). W takich wersjach systemu z reguły jest rootowanie urządzenia.

Jak w androidzie zrobić zrzut ekranu (screenshot)?

OpiniaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.