OperatorzyTelefonyUrządzeniaPlus ma problemy z zasięgiem za granicą.

[aktualizacja 12-10-2017] W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź z Plusa, w sprawie opisywanej awarii: W sobotę 7 października wystąpiły problemy z realizacją usług w roamingu, co trwało około 5 godzin i wynikało z awarii światłowodów realizujących transmisję danych, a miało również wpływ na usługi głosowe. Czy potwierdzacie? Czy Plus uporał się z trudnościami? [aktualizacja] Ostatnio wrzucałem kilka razy informacje o problemach sieci komórkowych lub związanych z działaniem komunikatora Messenger. Co raz częściej podrzucacie mi takie wiadomości...
Maciej Kulesa12 października 2017197 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/Plus-duze-logo.jpeg

[aktualizacja 12-10-2017]

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź z Plusa, w sprawie opisywanej awarii:

W sobotę 7 października wystąpiły problemy z realizacją usług w roamingu, co trwało około 5 godzin i wynikało z awarii światłowodów realizujących transmisję danych, a miało również wpływ na usługi głosowe.

Czy potwierdzacie? Czy Plus uporał się z trudnościami?

[aktualizacja]

Ostatnio wrzucałem kilka razy informacje o problemach sieci komórkowych lub związanych z działaniem komunikatora Messenger. Co raz częściej podrzucacie mi takie wiadomości poprzez stronę z kontaktem i dziękuję Wam za to. W dniu dzisiejszym, od około 11:30 otrzymałem kilkanaście wiadomości o problemach sieci Plus. Większość z nich dotyczyła braku zasięgu za zachodnią granicą naszego kraju.

W wiadomościach najczęściej wymienialiście Niemcy, ale pojawiały się również wzmianki o Anglii, a dokładnie Londyn i dwie osoby miały problemy również w Hiszpanii. Problem z roamingiem zgłaszają użytkownicy na różnych stronach i sprawa jest poważniejsza niż się wydaję. Na stronie FB użytkownicy donoszą, że nie mają zasięgu we Francji, Holandii i wielu miejscach w Polsce.

W ostatnim czasie sam miałem problemy z zasięgiem u swojego operatora. W takim przypadku radzę złożyć reklamację z prośbą o zmniejszenie kwoty abonamentu. Oczywiście, otrzymacie śmieszną odpowiedź, że taka sytuacja nie uprawnia do rabatu, ale i tak powinni Wam przyznać. Najśmieszniejsze jest to, w jaki sposób dział reklamacji tłumaczy taki problem.

Taką treść wysyła jeden z operatorów:

Rozumiemy, że opisane utrudnienia są uciążliwe. Należy jednak pamiętać, że ze względu na mobilny charakter
sieci, Operator nie może zagwarantować dostępu do sieci w każdym punkcie, w każdym budynku czy pomieszczeniu. W ramach zawartej umowy firma (tutaj nazwa) zobowiązuje się do świadczenia usług
telekomunikacyjnych, bez wskazania miejsca w którym te usługi miałyby być świadczone, zatem brak zasięgu
w określonym miejscu nie jest tożsamy z niemożliwością korzystania z usług w ogóle.

Rozumiem doskonale ten ton, ale nie w tym przypadku, kiedy o problemach wie cała sieć i awaria dotyka większego obszaru. Zawsze w takich przypadkach restartuję telefon, kartę przekładam do innego. Wszystko w celu wykluczenia awarii sprzętu. Jednak, gdy problemy występują w całym regionie, w kilku usługach (telefon, internet, internet domowy) i przez kilka dni, to już takie tłumaczenie operatora nie ma sensu.

19 comments

 • Graza

  16 maja 2018 at 21:59

  taki sam problem na Malcie, od 36 godzin nie ma zasięgu , nie ma dostępu do sieci internet. ponad 24 godziny temu problem zgłoszony, zgłoszenie podobno priorytetowe, ale dostępu jak nie było tak nie ma

  Reply

 • Ricardo

  10 listopada 2017 at 09:01

  Tak potwierdzam mam Firmę i dwie karty sim nie działały we Wrześniu w Niemczech a byłem na Octoberfest oraz w Październiku w Grecji dostałem pismo z plusa informujące ,że od 14 września blokuje internet karty sim w roamingu w ue żeby niebyć w plecy na tych nowych rozliczeniach za 0 pln
  ha ha są cwaniaki z Plusa nie ma to jak wprowadzić nowy rozporządzenie tylnymi drzwiami po cichaczu.
  oczywiście paczki też nie wykupisz bo blokują wszystko jak leci.
  jedyne co zrobić to zmienić operatora .

  Reply

 • Jedrąs

  7 listopada 2017 at 10:17

  Z tego co wiem to w play internet za granicą, jak sam roaming działa bezproblemowo i jest całkowicie za darmo w granicach unii europejskiej. Nie wiem jakd ziała za granicą ale w polsce lte, czy nie a i tak jest pięknie

  Reply

 • Aleksandra Prątkowska

  30 października 2017 at 13:48

  nie mam od rana zasiegu nie moge doładowac konta ludzie!!!!!!! W niemczech

  Reply

 • artur

  15 października 2017 at 13:52

  Holandia od kilku dni brak zasięgu

  Reply

 • anka

  13 października 2017 at 12:20

  dzisiaj nie ma zasiegu..Niemcy

  Reply

 • Daniel

  11 października 2017 at 18:20

  We Francji jak już się łączy z jakąś siecią to FREE – nikt tej sieci nie zna. zalogować się do Orange, SFR to właściwie nie możliwe. Ostatnio nie miałem zasięgu pół dnia – Decyzja – zmieniam sieć !!

  Reply

 • Krystian Kwolek

  8 października 2017 at 15:20

  Witam, też mam problemy na terenie całej Francji. Jest to bardzo uciążliwe

  Reply

 • Krystian Kwolek

  8 października 2017 at 15:19

  Witam, też mam problem z zasięgiem na terenie całej Francji. Łączy mnie z siecią, ale gdy chce wykonać jakieś połączenie to od razu gubi zasięg.

  Reply

 • dannys

  8 października 2017 at 13:03

  dodam ze moi klienci rowniez mieli te same problemy
  Rejon Amsterdam Holandia

  Reply

 • dannys

  8 października 2017 at 13:02

  ja wczoraj pol dnia zasiegu nie mialem brak mozliwosci zalogowania do sieci i brak internetu, prowadze firme i ponioslem straty przez to kto mi to zwroci???

  Reply

 • green_p0int

  8 października 2017 at 11:14

  W Porto też brak zasięgu. Wczoraj wylądowałem, wyłączyłem tryb samolotowy i od tego czasu cisza. Telefon restartowałem 4 razy i wciąż nie działa, zero jakiegokolwiek zasięgu.

  Reply

   • green_p0int

    15 października 2017 at 16:48

    Zgadza się problem rozwiązany. Następnego dnia jakoś po 12 zasięg był od Vodafone.

    Reply

 • Adam Brożek

  8 października 2017 at 10:24

  Wczoraj 7.10.2017 też nie miałem zasięgu przez pół dnia kombinowałem z telefonami i nic myślałem że mi karta padła… wieczorem już był zasięg.. Niemcy Niedersachsen…

  Reply

 • Python

  7 października 2017 at 19:19

  Umnie dalej nie ma mozliwosci polaczenia z zadna siecia na terenie niemiec (polnocna westfalia)
  co na to plus ? pracujemy nad problemem… a problem z rejestracja rozmow i blokowaniem polaczen dalej nie rozwiazany

  Reply

 • Python

  7 października 2017 at 19:17

  plus ma od miesiaca problemy . Rejestrowanie rozmow blokowanie polaczen itp. Nie mowiac juz o obnizeniu korzysci u abonentow jesli chodzi o pakiety DATA.

  Reply

 • Piotr

  7 października 2017 at 19:16

  Witam, sytuacja wygląda gorzej, niż można by się spodziewać. Jestem w Niemczech, roaming Plusa obsługuje tutaj Vodafone. Od kilku miesięcy mam coraz częściej sytuacje, gdzie wybierając polski numer słyszę, że ten numer nie istnieje. Jak powtórzę 3-4 razy to się w końcu dodzwaniam. Miałem już 5-6 sytuacji gdzie po prostu wylogowało mnie z sieci i pół dnia chodziłem niedostępny! Dzisiaj przegięli – od rana mam brak usługi. Rachunki zapłacone, karta sprawdzana w 3ch telefonach. Bandyci i złodzieje!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.