Plus ma problemy z zasięgiem za granicą.

Plus ma problemy z zasięgiem za granicą.

[aktualizacja 12-10-2017]

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź z Plusa, w sprawie opisywanej awarii:

W sobotę 7 października wystąpiły problemy z realizacją usług w roamingu, co trwało około 5 godzin i wynikało z awarii światłowodów realizujących transmisję danych, a miało również wpływ na usługi głosowe.

Czy potwierdzacie? Czy Plus uporał się z trudnościami?

[aktualizacja]

Ostatnio wrzucałem kilka razy informacje o problemach sieci komórkowych lub związanych z działaniem komunikatora Messenger. Co raz częściej podrzucacie mi takie wiadomości poprzez stronę z kontaktem i dziękuję Wam za to. W dniu dzisiejszym, od około 11:30 otrzymałem kilkanaście wiadomości o problemach sieci Plus. Większość z nich dotyczyła braku zasięgu za zachodnią granicą naszego kraju.

W wiadomościach najczęściej wymienialiście Niemcy, ale pojawiały się również wzmianki o Anglii, a dokładnie Londyn i dwie osoby miały problemy również w Hiszpanii. Problem z roamingiem zgłaszają użytkownicy na różnych stronach i sprawa jest poważniejsza niż się wydaję. Na stronie FB użytkownicy donoszą, że nie mają zasięgu we Francji, Holandii i wielu miejscach w Polsce.

W ostatnim czasie sam miałem problemy z zasięgiem u swojego operatora. W takim przypadku radzę złożyć reklamację z prośbą o zmniejszenie kwoty abonamentu. Oczywiście, otrzymacie śmieszną odpowiedź, że taka sytuacja nie uprawnia do rabatu, ale i tak powinni Wam przyznać. Najśmieszniejsze jest to, w jaki sposób dział reklamacji tłumaczy taki problem.

Taką treść wysyła jeden z operatorów:

Rozumiemy, że opisane utrudnienia są uciążliwe. Należy jednak pamiętać, że ze względu na mobilny charakter
sieci, Operator nie może zagwarantować dostępu do sieci w każdym punkcie, w każdym budynku czy pomieszczeniu. W ramach zawartej umowy firma (tutaj nazwa) zobowiązuje się do świadczenia usług
telekomunikacyjnych, bez wskazania miejsca w którym te usługi miałyby być świadczone, zatem brak zasięgu
w określonym miejscu nie jest tożsamy z niemożliwością korzystania z usług w ogóle.

Rozumiem doskonale ten ton, ale nie w tym przypadku, kiedy o problemach wie cała sieć i awaria dotyka większego obszaru. Zawsze w takich przypadkach restartuję telefon, kartę przekładam do innego. Wszystko w celu wykluczenia awarii sprzętu. Jednak, gdy problemy występują w całym regionie, w kilku usługach (telefon, internet, internet domowy) i przez kilka dni, to już takie tłumaczenie operatora nie ma sensu.

 1. Tak potwierdzam mam Firmę i dwie karty sim nie działały we Wrześniu w Niemczech a byłem na Octoberfest oraz w Październiku w Grecji dostałem pismo z plusa informujące ,że od 14 września blokuje internet karty sim w roamingu w ue żeby niebyć w plecy na tych nowych rozliczeniach za 0 pln
  ha ha są cwaniaki z Plusa nie ma to jak wprowadzić nowy rozporządzenie tylnymi drzwiami po cichaczu.
  oczywiście paczki też nie wykupisz bo blokują wszystko jak leci.
  jedyne co zrobić to zmienić operatora .

 2. Z tego co wiem to w play internet za granicą, jak sam roaming działa bezproblemowo i jest całkowicie za darmo w granicach unii europejskiej. Nie wiem jakd ziała za granicą ale w polsce lte, czy nie a i tak jest pięknie

 3. We Francji jak już się łączy z jakąś siecią to FREE – nikt tej sieci nie zna. zalogować się do Orange, SFR to właściwie nie możliwe. Ostatnio nie miałem zasięgu pół dnia – Decyzja – zmieniam sieć !!

 4. Witam, też mam problem z zasięgiem na terenie całej Francji. Łączy mnie z siecią, ale gdy chce wykonać jakieś połączenie to od razu gubi zasięg.

 5. ja wczoraj pol dnia zasiegu nie mialem brak mozliwosci zalogowania do sieci i brak internetu, prowadze firme i ponioslem straty przez to kto mi to zwroci???

 6. W Porto też brak zasięgu. Wczoraj wylądowałem, wyłączyłem tryb samolotowy i od tego czasu cisza. Telefon restartowałem 4 razy i wciąż nie działa, zero jakiegokolwiek zasięgu.

 7. Wczoraj 7.10.2017 też nie miałem zasięgu przez pół dnia kombinowałem z telefonami i nic myślałem że mi karta padła… wieczorem już był zasięg.. Niemcy Niedersachsen…

 8. Umnie dalej nie ma mozliwosci polaczenia z zadna siecia na terenie niemiec (polnocna westfalia)
  co na to plus ? pracujemy nad problemem… a problem z rejestracja rozmow i blokowaniem polaczen dalej nie rozwiazany

 9. plus ma od miesiaca problemy . Rejestrowanie rozmow blokowanie polaczen itp. Nie mowiac juz o obnizeniu korzysci u abonentow jesli chodzi o pakiety DATA.

 10. Witam, sytuacja wygląda gorzej, niż można by się spodziewać. Jestem w Niemczech, roaming Plusa obsługuje tutaj Vodafone. Od kilku miesięcy mam coraz częściej sytuacje, gdzie wybierając polski numer słyszę, że ten numer nie istnieje. Jak powtórzę 3-4 razy to się w końcu dodzwaniam. Miałem już 5-6 sytuacji gdzie po prostu wylogowało mnie z sieci i pół dnia chodziłem niedostępny! Dzisiaj przegięli – od rana mam brak usługi. Rachunki zapłacone, karta sprawdzana w 3ch telefonach. Bandyci i złodzieje!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *