AplikacjeNewsOperatorzyPrzepraszam, że polecałem tę telewizję online. Jest coraz gorsza.

Maciej Kulesa27 grudnia 2017410 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/remote-control-1863437_1920-e1501947108758.jpg

Telewizja przez internet – lubię poruszać ten temat na blogu, a po statystykach widzę, że wy lubicie czytać o nim. Przez długi czas jedyną usługą z jakiej korzystałem była strona i aplikacja NC+ GO. Jednak w pewnym momencie trafiłem na informacje o WP Pilot – serwis, który wcześniej pracował pod nazwą Videostar. W pewnym momencie zachwalałem aplikacje na smartfony i Android TV, bo sprawdzały się i mogły zastąpić klasyczny dostęp do programów.

Przeczytaj również:

Niestety, ale w ostatnich miesiącach pojawiały się liczne problemy, których nie wyeliminowano do dziś, Co więcej, w dniu dzisiejszym nie mogłem w ogóle korzystać z usługi WP Pilot. Po zalogowaniu do konta i wybraniu interesującego kanału, aplikacja ponownie prosiła o zalogowanie i tak w kółko. Poprzednie usterki można było czasami zignorować, chociaż ciężko było, bo pokazują, że nie wszystko działa jeszcze idealnie.

Po przejęciu Videostar zapewne nie było większej ilości użytkowników, co pozwalało na dostarczanie usługi bez żadnych problemów. Podejrzewam, że w ostatnim czasie WP Pilot mógł stać się popularniejszy, ludzie korzystali z promocji i serwery mogły nie wytrzymywać. Pojawiały się problemy jak w przypadku źle ustawionej anteny satelitarnej. Widzowie TVN i posiadacze anten o średnicy 60 centymetrów wiedzą o co chodzi. Wtedy zamiast idealnego obrazu mamy często widoczne kwadraciki, a to można również zaobserwować przy słabym sygnale cyfrowym.

Poniżej przykład. Tak TVN działał przez kilka dni. W tle słychać robota, nie jest to efekt z WP Pilot.

„Efekt” ten występował również na innych kanałach i nie był związany z połączeniem internetowym, czy platformą. Występował w dwóch sieciach Wi-Fi, internecie mobilnym LTE, platformie Windows, Linux, Android i Android TV. Tak samo było w przypadku braku dźwięku na niektórych programach, a problem ten najdłużej występował na kanale Eleven Sports 3.

Często zgłaszałem wymienione usterki i czasami brano pod uwagę te wiadomości. Czasami „resetowano” mi kanały i to pomagało na jakiś czas. Jednak nie zawsze otrzymywałem odpowiedź i problem pozostawał przez kilka dni. Muszę jednak przyznać, że z racji usterki z Eleven Sports 3 przedłużono mi o 3 dni dostęp do tego kanału. Dokładnie tyle ile trwała wtedy usterka.

Najdziwniejszy defekt napotkałem na kanale TVP1 HD, który w płatnym pakiecie oferował gorszą jakość niż ten dostępny w darmowej wersji. WP Pilot reklamuje lepszą jakość dla klientów, którzy opłacają ich usługę, ale w przypadku tego kanału nie jest to tak oczywiste. Na szczęście nie często trafiam na materiały tam puszczane, ale udało pokazuję jak to wygląda na przykładzie losowania grup Mistrzostw Świata 2018 w Rosji.

Osoby korzystające z Android TV wiedzą jak denerwujące jest logowanie się do różnych aplikacji, bez pomocy klawiatury. Tak korzystam z Xiaomi Mi Box 4K. Dlatego mocno mnie wkur… opcja logowania co kilka dni, bo aplikacja WP Pilot potrafiła w nieokreślonych odstępach czasowych wylogować mnie z konta. Nie było żadnej reguły i to było najbardziej wkurzające w tym wszystkim i dodam tylko, że nie mam krótkiego maila z prostym hasłem.

4 comments

 • Andrzej Kusy

  28 grudnia 2017 at 14:51

  WP pilot,aplikacja była fajna,dobra gdy należała do wideo star,teraz szybko nie obejrzysz swojego programu,bo najpierw pięć minut reklam dopiero załącza program i reklama goni reklamę.Teraz nie wiem czy mam aplikację TV czy agencji reklamowej

  Reply

  • Maciej Kulesa

   28 grudnia 2017 at 17:26

   Nigdy nie miałem na darmowej wersji więcej niż jedną reklamę. Jednak od dłuższego czasu korzystam z płatnych pakietów 15 złotych lub więcej i jest coraz gorzej. Często jest kiepska jakość, przycina lub są problemy z logowaniem.

   Reply

 • Wi

  28 grudnia 2017 at 02:28

  Wizja.tv – polecam!

  Reply

  • Maciej Kulesa

   28 grudnia 2017 at 09:49

   Chodziło o legalną TV i z aplikacjami na różne platformy.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Black Friday 2020