AplikacjeTutorialeCzyszczenie śmieci w telefonie i tablecie – cache, historię przeglądania i niepotrzebne pliki.

Z telefonem i tabletem jest jak z komputerem – musimy dbać o system i o aplikacje, które instalujemy. Lepiej pamiętać o porządkach w swoim urządzeniu niż wkurzać się na niego. W sieci krąży kilka teorii na temat tzw. „task killerów”. Jestem zdania, że nic one nie wnoszą. Chyba, że mamy archaiczny telefon, wtedy warto spróbować. Jednak nie o nich będzie tutaj miejsce i nie o „task killerach”. Poświęcimy chwilę na programy, które pozwolą wyrzucić trochę śmieci umieszczonych...
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2014/05/clean.jpg

Z telefonem i tabletem jest jak z komputerem – musimy dbać o system i o aplikacje, które instalujemy. Lepiej pamiętać o porządkach w swoim urządzeniu niż wkurzać się na niego. W sieci krąży kilka teorii na temat tzw. „task killerów”. Jestem zdania, że nic one nie wnoszą. Chyba, że mamy archaiczny telefon, wtedy warto spróbować. Jednak nie o nich będzie tutaj miejsce i nie o „task killerach”. Poświęcimy chwilę na programy, które pozwolą wyrzucić trochę śmieci umieszczonych w telefonie lub tablecie.

App Cache Cleaner

Czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji nie przyspieszy urządzenia, ale pozwoli wygospodarować dodatkową pamięć jeśli nam brakuje. Nie jest zalecane czyszczenie aplikacji, z których często korzystamy bo mogą one się dłużej uruchamiać. Jednak jeśli mamy zainstalowanych kilkadziesiąt programów, z których nie korzystamy na co dzień to jesteśmy w stanie uzyskać nawet do kilkuset MB dodatkowo.
Jest możliwość wchodzenia w pojedyncze aplikacje i czyszczenie pamięci podręcznej, ale najlepiej skorzystać z aplikacji, która to przyspieszy.

1-Click Cleaner

Tutaj mamy do czynienia z małym kombajnem. Tak jak poprzednik pozwala na wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. Jednak dodatkowo możemy wyczyścić swoje prywatne informacje z telefonu. Mamy możliwość usunięcia z pamięci wiadomości, historii połączeń, przeglądarki, historii wyszukiwania w Gmail, Google Play itp.

History Eraser

Kolejna aplikacja, która usuwa nie tylko czyści podręczną. Ta aplikacja może wymazać dane historii twojego Androida, posprzątać twój telefon, wymazać historię wyszukiwania, historię połączeń, usunąć zapamiętane hasła logowania i ukryte pliki aplikacji, wykasować smsy, wyczyścić pamięć podręczną, usunąć listę najczęściej wybieranych numerów i wymazać historię wyszukiwania w markecie. Działa porównywalnie do CCleanera na PC. Jest dobrym odkurzaczem, który pozwala uzyskać więcej wolnej pamięci i przestrzeni. Jedno kliknięcie wystarczy, by usunąć wszystkie ukryte pliki i uzyskać więcej dostępnej przestrzeni i wolnej pamięci. Trochę bardziej rozbudowany niż 1-Click Cleaner.

Startup Manager

Czyściliście kiedyś programy z autostartu w Windowsie? Więc wiecie już na czym polega Satrtup Manager. Pozwala ona na usuwanie aplikacji, które mają uruchamiać się podczas startu systemu. Jednak w tym przypadku aplikację trzeba używać z rozwagą. Nie wszystkie aplikacje warto wyłączać bo może to wpływac na działanie systemu. Urządzenia, które nie są „zrotowane” mogą napotkać problemy z aplikacją. Niektóre programy, które zostały wyłączone mogą się zrestartować i uruchomić na nowo.

To tylko garstka aplikacji, ale na pewno przyda się komuś. Jeśli jednak uważacie, że „task killery” są warte instalowania to piszcie dlaczego. Ja nie podzielam tej opinii. Podrzucajcie również tytuły aplikacji, które sami używacie.

Czyszczenie śmieci w telefonie i tablecie – cache, historię przeglądania i niepotrzebne pliki.

Opinia13 comments

 • Anna

  20 października 2018 at 15:01

  Wolałabym poznać, jak oczyścić telefon bez instalacji programów… CleanMaster jest wielkim zamulaczem, nie wiem czy po instalacji innych apek nie będzie to samo.

  Reply

 • Marek Socha

  23 września 2017 at 22:00

  Jak najbardziej ok! Appki robią co mają robić i niezamulają ;) Szkoda że niema komentarzy innych osób. Pewnie są zaślepieni lagami stwożonymi przez Clean „Master’a”… Choć mam prawie 15 lat to lubie takie tematy i jestem zainteresowany elektroniką :) Oczywiście nie w takim sęsie że jestem maniakiem FaceBook’a … Mam FB ale wersję LITE – jego zwykła wersja źle wpływa na telefon… Jak najbardziej POLECAM te stronę !!

  Reply

  • Dim

   18 stycznia 2018 at 23:23

   Stworzonymi – sensie – nie zamulają – nie ma – tę stronę ! 5 błędów w tak krótkim tekście… Błędy na poziomie podstawówki.

   Reply

 • Robert

  15 stycznia 2017 at 10:08

  Czy jest możliwość czyszczenia i kobserwacji bez instalacji programu. Mam problem ze swoim phabletem, nie chce już nic instalować

  Reply

 • laik

  19 marca 2015 at 23:24

  Witam,
  Odgrzewam dyskusję, gdyż nie potrafię znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytanie dotyczące czyszczenia pamięci podręcznej – czy czyści się wtedy również hasła zapisane np. w Chrome, K-9, Skype? Android 4.4.4 ma taką możliwość wbudowaną – wyczyścić pamięć podręczną wszystkich aplikacji – i chciałbym i boję się :-)
  Pozdrawiam

  Reply

 • Klaman

  2 czerwca 2014 at 21:00

  Pisze się „niepotrzebne” a nie „nie potrzebne”!

  Reply

  • maciej mm

   16 września 2014 at 13:56

   A ja rozumiem ze spacją i bez :)

   Reply

   • Maciej Kulesa

    16 września 2014 at 19:31

    Ja też, ale prowadzenie bloga zobowiązuje :)

    Reply

  • Renata

   10 października 2018 at 03:51

   Mondralo jak nie masz nic to powiedzenia na temat to pysk w kubel i nie wytykaj innym bledow. Uczony po podstawowce sie znalazl. Idiota

   Reply

 • rops

  28 maja 2014 at 22:46

  Używałem Clean Mastera, ale wypróbowałem polecone przez Ciebie „App Cache Cleaner”, sporo lżejszy, a właściwie robi to samo. Producent tej apki ma sporo ciekawych programów, ja zainstalowałem game booster i Advanced Task Manager – Killer. W mojej opinii dobry task killer się przydaje, telefon szybciej działa, co jest dla mnie ważne, bo mam wyjątkowo badziewiasty model – mediadroid mt7008 – bez killera, przeglądarka wywala regularnie, im dłużej używam tym częściej.

  Reply

  • Maciej Kulesa

   28 maja 2014 at 23:02

   Cieszę się, że mogłem komuś polecić jakąś aplikację :)

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.