AplikacjeNewsOperatorzyNC+ GO i Canal+ Sport Online za granicą. Kanały Canal+ na terenie UE już za kilka dni.

Mariusz Krause30 marca 20188 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/11/nc-plus-go-belfer-1024x620.jpg

Co będzie działać na terenie UE:

  • NC+ GO – aplikacja i strona internetowa.
  • Canal+ Sport Online.

Co nie będzie działać na terenie UE, poza granicami Polski:

  • NC+ GO TV – materiały z poziomu dekodera.

Kto będzie lub nie będzie mógł korzystać z NC+ GO i Canal+ Sport Online na terenie UE, poza granicami Polski:

  • Będą mogli korzystać wszyscy Polacy. Po weryfikacji miejsca zamieszkania Abonenta.
  • Prawdopodobnie brak dostępu dla klientów biznesowych i firm.

Już za chwilę nastąpi zwolnienie blokady w NC+ GO i na stronie internetowej Canal+ Sport Online. Ta informacja ucieszy wszystkich przebywających lub wyjeżdżających za granicę. Dzięki nowym przepisom operatorzy będą musieli dostosować się do obowiązującego prawa. W tym przypadku mowa o rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. Chodzi o transgraniczne przenoszenie usług online na terenie Unii Europejskiej.

[contentcards url=”https://www.fandroid.com.pl/polska-telewizja-online-za-granica-jak-ogladac,17271″]

Takiego ruchu doczekaliśmy się już w przypadku telewizji online WP Pilot. Operator w tym miesiącu umożliwił odbieranie tej usługi wszystkim rodakom, którzy chcą oglądać ją na terenie UE. Warunkiem jest weryfikacja w systemie. Mam tutaj na myśli weryfikację miejsca zamieszkania Abonenta. Nie jest to jakiś wymysł wybranych operatorów telewizyjnych, ale obowiązujące prawo. Więc nie ma powodów żeby mieć jakiekolwiek pretensje do NC+ lub WP Pilot. Niestety, ale na Facebooku użytkownicy potrafią w wulgarny sposób przedstawić swoje stanowisko względem dostawców treści. Tak jakby oni byli autorami takiej weryfikacji.

Abonent NC+ będzie mógł zgłosić się w kwietniu i wyrazić chęć oglądania NC+ GO i Canal+ Sport Online za granicą. Nie wiem dokładnie o d kiedy będzie uruchomiona taka możliwość, ale prawdopodobnie trzeba będzie się udać do punktu sprzedaży. Nic mi nie wiadomo o weryfikacji przez internet. Zweryfikować będzie można na kilka sposobów. Wystarczy przedstawić kartę płatniczą z banku, który działa na terenie RP, rachunek za prąd, gaz lub za telefon komórkowy.

Jest to dobra wiadomość dla wszystkich moich znajomych mieszkających za granicą. Już w kwietniu będą mogli oglądać Canal+ w Wielkiej Brytanii. Wcześniej musieli kombinować z wywozem dekoderów, a dobrze wiemy, że jest to łamanie regulaminu operatora. Brakowało jednak dostępu do usługi. To się zmieni i już niebawem zobaczymy, że NC+ GO działa w Anglii.

Prawdopodobnie usługa na terenie UE będzie działała tylko dla klientów prywatnych. Użytkownicy, którzy liczą na zwolnienie blokady w usłudze NC+ GO TV również będą niezadowoleni. Materiały nie będą dostępne z wykorzystaniem dekodera. To dotyczy „tylko” aplikacji, strony NC+ GO i Canal+ Sport Online.

Teraz tylko czekamy na aplikację NC+ GO bez abonamentu i na Android TV. O takich planach słyszymy od dawna, ale są to tylko głębokie i tak niepewne plotki, że nawet nie ma sensu tworzyć oddzielnego wpisu na ten temat. Na ten moment można jedynie korzystać tylko z usługi Player+ i tam wykupić kanały Canal+. Jednak zainteresowane osoby wiedzą jaką dostępnością cieszy się ta aplikacja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.