AplikacjeOperatorzyTelefonyUrządzeniaPrzedłużenie umowy w Orange. Chcę, ale nie mogę.

Myślałem, że przedłużenie umowy u operatora jest szybkie i bezbolesne, ale widocznie Orange nie lubi stałych klientów. Kiedyś miałem wrażenie, że nie lubi również nowych abonentów, kiedy miałem problem z przeniesieniem dwóch numerów do Orange. Wtedy, te problemy, były spowodowane błędem pracownika w salonie, ale niesmak pozostał. Pomyślałem sobie, że prościej będzie skorzystać z oferty przez internet, ale tutaj tez jest pod górkę. Zaznaczę tylko, że ostatnio mam problem również z trzecim numerem, który podpiąłem...
Maciej Kulesa23 maja 201513 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/orange-logo.jpg

Myślałem, że przedłużenie umowy u operatora jest szybkie i bezbolesne, ale widocznie Orange nie lubi stałych klientów. Kiedyś miałem wrażenie, że nie lubi również nowych abonentów, kiedy miałem problem z przeniesieniem dwóch numerów do Orange. Wtedy, te problemy, były spowodowane błędem pracownika w salonie, ale niesmak pozostał. Pomyślałem sobie, że prościej będzie skorzystać z oferty przez internet, ale tutaj tez jest pod górkę.

Zaznaczę tylko, że ostatnio mam problem również z trzecim numerem, który podpiąłem do programu Orange Opena i skorzystaniem z oferty Deezer dla klientów Orange, ale o tym za chwilę.

Przedłużenie umowy z Orange – chcę, ale nie mogę.

Już około dwóch miesięcy temu miałem okazję przedłużyć umowę z Orange, której ofertę widziałem na swoim koncie. Niestety, zniknęła ona po jakimś czasie i pojawiła się znowu w dniu dzisiejszym. Tym razem postanowiłem skorzystać z abonamentu bez telefonu, który odpowiadał mi w 100%.

orange przedłużenie umowy

Rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych,SMSy również, w sumie 2 GB pakiet internetowy za 29,99 złotych. Taka oferta odpowiada mi w zupełności i stwierdziłem, że nie będę szukał u konkurencji. Jeszcze dobrze pamiętam problemy z przeniesieniem numeru. Miałem nadzieję, że wszystko odbędzie się w kilka minut, ale zawiodłem się bardzo.

Po wybraniu tej oferty zostałem przeniesiony na stronę, na której miałem potwierdzić swój wybór.

orange oferta1

Klikam „przedłużam umowę” i zostaję przeniesiony na stronę, która pokazuje tylko oferte abonamentu za 59,99 złotych (przecenione z 80,99 zł!). Jest tam dodatkowy pakiet minut do wykorzystania w roamingu UE, pakiet internetowy w roamingu UE i rozmowy bez limitu z numerami stacjonarnymi. Nie chcę, nie potrzebuję i wystarczy mi umowa za 29,99 złotych, ale nie mogę jej zrealizować.

Próbowałem kilka razy, ale system Orange chyba mnie nie lubi.

Orange Open pozwala oszczędzić na rachunku, ale nie nerwach.

Na początku tego roku przenosiłem do Orange trzeci numer. Wiem, pomyślicie, że masochista, ale ofertę mieli dobrą. W salonie powiedziano mi, że numer ten będzie podpięty do zbiorczego rachunku, tam gdzie znalazły się już dwa pozostałe. Miało to wpływ na cały rachunek, bo wtedy jest większa zniżka w programie Orange Open.

Niestety, numer ten widniał na oddzielnej fakturze i nie brał udziału w programie. ponad miesiąc temu udało się go podpiąć do zbiorczego rachunku, który jest już widoczny na koncie internetowym Orange. Wszystko skończyłoby się małym sukcesem, ale po dopisaniu tego numeru do Orange Open nie mam wglądu do rachunków z poprzednich miesięcy. Ostatnio coś mi nie pasowało w płatnościach za ten numer, ale nie mogłem dojść do tego, bo Orange usunął poprzednie faktury.

Kontakt w takim przypadku jest fatalny, bo nie reaguje infolinia i pomoc online. Na początku miesiąca dzwoniłem na infolinię z prośbą o wysłanie wszystkich rachunków na adres mailowy. Bardzo miła Pani powiedziała, że nie ma problemu, ale żadnej wiadomości nie otrzymałem do dziś. Stwierdziłem również, że warto wysłać zgłoszenie poprzez konto internetowe Orange. Zgłoszenie, które zostało wysłane 4 maja zamknięto bez odpowiedzi. Kolejne, z 11 maja, pozostaje otwarte. Wiem, mają chyba 30 dni na odpowiedź, ale to co działo się wcześniej powoduje, że mało mnie to obchodzi.

Deezer gra, ale nie w Orange.

Ostatnio korzystałem tylko z Muzyki Google, ale jakiś czas temu doszły mnie informacje, że Orange i Deezer znowu współpracują. Postanowiłem, że wyszukam informacje na temat oferty operatora. Zapomnijcie i nie szukajcie żadnych wiadomości na ten temat. Nigdzie nie znajdziecie informacji na temat tej współpracy, wysokości opłat i korzyści z tego płynących.

Zapomnijcie również, że uda Wam się połączyć konto Orange z kontem Deezer. Jest taka opcja w aplikacji na Androida, ale w żaden sposób nie działa.

orange deezer

Według tego opisu jestem uprawniony do skorzystania z bezpłatnego dostępu do serwisu. Nie wiem, pewnie chodzi o konto Premium, ale nie mogę być w 100% pewny. Numeru telefonu nie można zweryfikować poprzez aplikację ani sms, który powinien być wysłany na numer 80501. Po kilku nieudanych próbach i odrzucaniu wysłania wiadomości udało mi się ją dostarczyć. Jednak po sekundzie otrzymałem zwrotną wiadomość, że występują problemy.

orange deezer sms

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Dlaczego Orange nie podaje numeru telefonu do Biura Obsługi Klienta na swojej stronie? Aby zgłosić jakiś problem konsultantowi, trzeba połączyć się przez aplikację mobilną. To jest jakiś żart, którego nie rozumiem.

Poddałem się …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.